Piektdiena, 5. jūlijs
Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs

Bayern sper platu soli pretī pusfinālam; Barcelona Parīzē spēlē 2:2 un paliek bez Mesi

Pagājušā gada UEFA Čempionu līgas finālisti Minhenes Bayern otrdien savā laukumā pirmajā ceturtdaļfināla spēlē ar 2:0 pārspēja Itālijas čempionus Turīnas Juventus, tādējādi sperot platu soli pretī iekļūšanai pusfinālā. Otrajā ceturtdaļfināla spēlē Parīzē vietējie Saint Germain pašā spēles galotnē izrāva neizšķirtu 2:2 pret spāņu grandu Barcelona. Atbildes spēles notiks 9.aprīlī.

Minhenē laukuma saimnieki vārtus guva jau mača 1.minūtē, kad ar tālu un izcili precīzu sitienu viesu vārtsargu Džanluidži Bufonu pārspēja Austrijas izlases futbolists Davids Alaba. Atguvušies no sākuma šoka, Juventus jau visai drīz kontrolēja notikumus laukumā. Pirmā puslaika otrajā daļā iniciatīvu atkal atguva laukuma saimnieki Bayern, kuriem bija vairākas teicamas izdevības rezultāta starpību palielināt. Arī otrajā puslaikā turpināja dominēt vācieši, līdz mača 63.minūtē Mario Mandžukičs pirmais nonāca pie Bufona atvairītās bumbas - sekoja teicama piespēle Tomasam Milleram un 2:0. Atlikušajā laikā Juventus rindās brīdinājumus izpelnījās pussargi Arturo Vidals un Stefans Lihšteiners - abiem atbildes mačs Turīnā būs jāizlaiž. Juve gan retajos pretuzbrukumos minheniešu uzvaru vairs apdraudēt nespēja un pēc nedēļas savā laukumā būs spiesti sākt ar 0:2 summā.

Aizraujošs mačs tikmēr norisinājās Parīzē. Lionels Mesi spēles 38.minūtē vadībā izvirzīja Barcelona, pēc teicamas Dani Alveša piespēles raidot bumbu vārtu tālajā stūrī. Pats vārtu autors gan pēc puslaika pārtraukuma laukumā vairs neatgriezās, jo kādā no epizodēm bija guvis savainojumu. Viņa vietā laukumā devās Sesks Fabregass. Otrajā puslaikā komandām spēle uzbrukumā īpaši nesekmējās, īpaši izcēlās parīziešu līderis Zlatans Ibrahimovičs, vairākkārt pieviļot komandu un zaudējot bumbu uzbrukumā. Tiesa, tieši viņš mača 79.minūtē trieca vārtos pēc Tjagu Silvas sitiena no vārtu staba atlēkušo bumbu un panāca izlīdzinājumu, lai gan videoatkārtojums liecināja - Silvas sitiena brīdī zviedru uzbrucējs atradies aizmugures stāvoklī. Līdz pamatlaika beigām viesi tomēr pamanījās panākt 2:1 savā labi, kad 89.minūtē piešķirot 11 metru soda sitienu realizēja kapteinis Ksavi Ernandess. Un tomēr PSG pamanījās izraut neizšķirtu, jau kompensācijas laika pašās beigās Matuidi pēc rikošeta panākot 2:2. Neizšķirts un divi gūti vārti viesos pirms atbildes spēles noteikti ir Barcelona labā, tomēr vēl neskaidrais Mesi savainojums saglabā intrigu. Lielāka skaidrība šajā jautājumā būs trešdien, kad argentīnietim mveiks padziļinātu pārbaudi. Tāpat ceļgala savainojumā iedzīvojās Havjērs Maskerano, kas Karlosa Pujola prombūtnē tikai pastiprina problēmas aizsardzības līnijā.

Trešdien norisināsies abi atlikušie ceturtdaļfinālu mači. Spānijas klubs Malaga uzņems pašreizējos Vācijas čempionus Dortmundes Borussia, savukārt Madrides Real savā laukumā tiksies ar Stambulas Galatasaray no Turcijas.

UEFA Čempionu līga. 1/4 fināls. Pirmās spēles
Bayern - Juventus 2:0 (1:0) Alaba 1', Millers 63'
PSG - Barcelona 2:2 (0:1) Ibrahimovičs 79', Matuidi 90'+4 - Mesi 38', Ksavi 89' (11 m)