Rīgā +18 °C
Trešdiena, 3. jūlijs
Verita, Everita, Benita, Emerita

Juventus, Basel un Monaco nodrošina vietu Čempionu līgas 1/8 finālā

Vietu UEFA Čempionu līgas futbolā astotdaļfinālā otrdien nodrošināja Itālijas čempioni Turīnas Juventus, Šveices vadošā komanda Basel un Francijas vicečempioni Monaco, kas ceļazīmes sev atnesa grupu turnīra noslēdzošajā, sestajā, kārtā.Juventus komanda A grupas spēlē savā laukumā cīnījās 0:0 (0:0) ar pagājušās sezonas turnīra finālistiem un Spānijas čempioniem Madrides Atletico, kas jau iepriekš bija nodrošinājuši izkļūšanu no apakšgrupas.

Citā šīs grupas spēlē Pireju Olympiakos no Grieķijas savā laukumā ar 4:2 (1:0) uzvarēja Zviedrijas čempionus Malmo.Rezultātu 22.minūtē atklāja mājinieku komandas spāņu pussargs Davids Fusters, bet 59.minūtē 1:1 panāca pussargs Simons Krons. Četras minūtes vēlāk laukuma saimniekus vadībā atkārtoti izvirzīja argentīniešu uzbrucējs Alehandro Domingess, bet 81.minūtē neizšķirtu atjaunoja uzbrucējs Markuss Rosenberjs. Noslēdzošo trīs minūšu laikā Grieķijas pārstāvjiem uzvaru atnesa uzbrucējs Konstantīns Mitroglu un nīderlandiešu pussargs Ibrāhīms Afīlajs.A grupā pirmo vietu ar 13 punktiem sešās spēlēs izcīnīja Atletico, Juventus ar desmit punktiem ierindojās otrajā pozīcijā, Olympiakos atpalika par punktu, bet Malmo tika pie trim punktiem.Kā zināms, jūlijā UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas turnīra otrajā kārtā Malmo ļoti sīvā cīņā divu spēļu summā ar rezultātu 1:0 pieveica Ventspils futbolistus.B grupā pie skaļa panākuma tika Basel komanda, kas viesos cīnījās 1:1 (1:0) ar Anglijas klubu Liverpool un šajā posmā to atstāja ar tikai vienu panākumu. Viesu labā vārtus 25.minūtē guva pussargs Fabjans Frejs, bet 81.minūtē pēc nonākšanas mazākumā Anglijas kluba rindās izcēlās tā kapteinis Stīvens Džerards.Citā šīs grupas mačā Spānijas komanda Madrides Real, kas ir pašreizējā titula īpašnsiece un jau bija nodrošinājusi vietu izslēgšanas spēļu turnīrā, savā laukumā ar 4:0 (2:0) uzvarēja Bulgārijas klubu Razgradas Ludogrets.Vienus vārtus guva portugāļu zvaigzne Krištianu Ronaldu, kurš šajā turnīrā karjeras laikā izcēlies 72 reizes, par divu vārtu guvumu tiesu atpaliekot no argentīnieša Lionela Mesi. Brīdi pirms tam viesi palika mazākumā, bet vēl pirmajā puslaikā 2:0 panāca velsiešu pussargs Gerets Beils. Otrajā puslaikā punktu sagrāvei pielika aizsargs Alvaro Arveloa un pussargs Alvaro Medrans.B grupā Real ieņēma pirmo vietu ar maksimāli iespējamajiem 18 punktiem, Basel ar septiņiem punktiem ierindojās otrajā pozīcijā, bet Liverpool un Bulgārijas pārstāvji ieguva attiecīgi piecu un četrus punktus.C grupā pie izšķirošā panākuma tika Monaco, kas savā laukumā ar 2:0 (1:0) uzvarēja Sanktpēterburgas_ Zeņit _futbolistus no Krievijas. Vārtus 63.minūtē guva tunisiešu aizsargs Ajmens Abdenūrs, bet cīņas izskaņā izcēlās arī brazīliešu aizsargs Fabiņju.Francijas klubs grupu turnīru pārvarējis, tā sešos mačos gūstot vien četrus vārtus.Citā šīs grupas spēlē Vācijas klubs Leverkūzenes Bayer, kas jau bija nodrošinājis kādu no pirmajām divām vietām, izbraukumā cīnījās 0:0 (0:0) ar Portugāles komandu Lisabonas Benfica.Monaco ar 11 punktiem ieņēma grupas pirmo vietu, Bayer tika pie desmit punktiem, Zeņit iekrāja septiņus punktus, bet Benfica izcīnīja piecus punktus.D apakšgrupā astotdaļfināla dalībnieces bija zināmas jau pirms šīs kārtas mačiem. Tajos Vācijas vicečempioni Dortmundes_ Borussia _savā laukumā cīnījās 1:1 (0:0) ar Anderlecht no Beļģijas, cīņas izskaņā nenosargājot pārsvaru, bet Anglijas klubs Londonas Arsenal ar 4:1 (3:0) izbraukumā apspēlēja Turcijas vienību Stambulas _Galatasaray._Londonas kluba labā divreiz izcēlās velsiešu pussargs Ārons Remzijs, vienus no tiem gūstot ar izcili skaistu sitienu, un vāciešu uzbrucējs Lukašs Podoļskis.D grupā pa 13 punktiem izcīnīja Borussia un Arsenal, pie sešiem punktiem tika Anderlecht, bet Galatasaray iekrāja tikai vienu punktu.Grupu turnīrā, kas risināsies līdz trešdienai, 32 komandas salozētas astoņās apakšgrupās. Pēc divu apļu sacensībām katras grupas divas spēcīgākās vienības iekļūs astotdaļfinālā, bet trešajā vietā palikušās komandas sezonu turpinās UEFA Eiropas līgā.Čempionu līgas fināls nākamā gada 6.jūnijā norisināsies Vācijas galvaspilsētā Berlīnē.