Rīgā +16 °C
Piektdiena, 5. jūlijs
Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs

Čempionu līgā pirms pēdējās kārtas zināmi deviņi astotdaļfinālisti

Kārtu pirms UEFA Čempionu līgas grupu turnīra pēdējās kārtas kļuvuši zināmi deviņi no 16 astotdaļfināla dalībniekiem. Trešdien vietu izslēgšanas turnīrā garantēja Kipras klubs Nikosijas APOEL, Leverkūzenes Bayer un Londonas Arsenal.

APOEL futbolisti līdz ar bezvārtu neizšķirtu izbraukumā pret Sanktpēteburgas Zeņit garantēja vismaz otro vietu G grupā un kļuva par pirmo Kipras komandu, kas iekļuvusi prestižākā Eiropas klubu turnīra izslēgšanas kārtā. Otrā ceļazīme izslēgšanas turnīrā tiks Porto vai Zeņit futbolistiem.

Arsenal pirmo vietu F grupā nodrošināja līdz ar Robija van Persija diviem precīzajiem sitieniem un uzvaru spēle pret Dortmundes Borussia (2:1).

E grupā vismaz otro vietu nodrošināja Bayer futbolisti, kuri, pateicoties Manuela Frīdriha vārtu guvumam pamatlaika pēdējā minūtē, ar 2:1 uzvarēja Londonas Chelsea. Otro ceļazīmi uz izslēgšanas turnīru pēdējā kārtā savstarpējā cīņā izspēlēs Chelsea un Valencia, bet Bayer uzņems grupas patarīšus beļģu Racing Genk.

Divu izslēgšanas turnīrā jau iekļuvušo Eiropas superklubu otrajā savstarpējā cīņā AC Milan savā laukumā ar 2:3 (1:2) zaudēja Barcelona.

Uzvaras vārtus otrā puslaika vidū guva Ksavi. Mesi otros vārtus spēlē guva ar atkārtotu 11 metru soda sitienu. Viņa pirmo realizēto mēģinājumu galvenais tiesnesis ne tikai neatzina (slavenais argentīnietis skrējiena brīdī apstājās un izdarīja māņu kustību), bet arī sodīja ar dzelteno kartīti.

Iepriekš ceļazīmes uz astotdaļfinālu bija nopelnījuši Madrides Real, Milānas Inter, Lisabonas Benfica un Minhenes Bayern futbolisti.

UEFA Čempionu līga

E grupa
Bayer - Chelsea 2:1 (0:0). Derdijoks (70.), Frīdrihs (90.+1) - Drogbā (48.)
Valencia - Racing Genk 7:0 (4:0). Žonass (10.), Soldado (13., 36., 39.), Ernandess (68.), Aduriss (70.), Kosta (81.)
Situācija grupā: Bayer 9 punkti, Chelsea 8, Valencia 8, Genk 2

F grupa
Arsenal - Borussia 2:1 (0:0). Van Persijs (50., 86.) - Kagava (90.+1)
Marseille - Olympiakos 0:1 (0:0). Fetfacidis (82.)
Situācija grupā: Arsenal 11 p., Marseille 7, Olympiacos 6, Borussia 4

G grupa
Zeņit - APOEL 0:0.
Šahtar - Porto 0:2 (0:0). Hulks (80.), Rodrigess (90.)
Situācija grupā: APOEL 9, Zeņit 8, Porto 7, Šahtar 2

H grupa
BATE - Viktoria 0:1 (0:1). Bakošs (42.)
AC Milan - Barcelona 2:3 (1:2). Ibrahimovičs (20.), Boatengs (54.) - van Bommels (14., savos vārtos), Mesi (31.-11 m), Ksavi (63.)
Situācija grupā: Barcelona 13 p., AC Milan 8, Viktoria 4, BATE 2