Otrdiena, 9. jūlijs
Asna, Asne, Zaiga

Čempionu līgas pirmajā kārtā iespaidīgas uzvaras Barcelona un Valencia futbolistiem

Eiropas Čempionu līgas grupu turnīra pirmajā kārtā pārliecinošas uzvaras izcīnījuši Spānijas klubu Barcelona un Valencia futbolisti. Savukārt pašreizējie čempionu titula īpašnieki Milānas Inter jauno sezonu sākuši tikai ar neizšķirtu.A grupas spēlē Inter komanda 30.minūtē pēc pagājušās sezonas fināla varoņa Djego Milito sitiena savos vārtos 30.

minūtē nonāca zaudētājos 1:2 izbraukumā pret Nīderlandes klubu Twente. Vēl līdz pārtraukumam Samuels Eto panāca izlīdzinājumu, taču otrajā puslaikā titulētajam Itālijas klubam uzvaru panākt neizdevās.Neizšķirti 2:2 beidzās arī Werder un angļu Tottenham komandu spēle Brēmenē, turklāt cīņas gaitā mājiniekiem nācās atspēlēt divu vārtu deficītu.Bukmeikeru galvenie favorīti Barcelona futbolisti jaunajā sezonā debitēja ar graujošu uzvaru 5:1 pār Atēnu Panathiniakos, kaut arī spēles sākumā pretēji cīņas gaitai bija nonākuši zaudētājos. Divus vārtus guva Lionels Mesi, kura kontā gan arī nerealizēts 11 metru soda sitiens. Otrajā D grupas spēlē dāņu klubs København, pateicoties senegālieša Domē N’Dojē vārtiem trīs minūtes līdz pamatlaika beigām, ar 1:0 pārspēja Krievijas čempionus Kazaņas Rubin.Atšķirīgām sekmēm pirmās spēles aizvadīja C grupas potenciālie favorīti. Valencia pieveica Čempionu līgas debitantus Bursaspor 4:0, bet Manchester United savā laukumā nespēja uzvarēt Glāzgovas Rangers – 0:0. Turklāt smagu potītes traumu guva mančestriešu uzbrucējs Antonio Valensija, kurš, iespējams, būs spiests izlaist visu nākamo sezonu.B grupā Lisabonas Benfica ar 2:0 pārspēja Telavivas Hapoel, bet Lyon ar minimālu pārsvaru 1:0 uzvarēja Gelzenkirhenes Schalke vienību, kas visu otro puslaiku aizvadīja desmit vīru sastāvā.Trešdien notiks pirmās spēles E, F, G un H grupās.

Tostarp biznesa konsultantu firmas StageUp pētījumā aprēķināts, ka pagājušajā Čempionu līgas sezonā 32 klubi, kas piedalījās grupu turnīrā, kopumā no Eiropas futbola asociācijas saņēmuši 746,4 miljonus eiro, kas ir par 28 procentiem vairāk nekā gadu iepriekš.

Lielāko summu, kurā iekļautas gan UEFA atvēlētās prēmijas pa sniegumu turnīrā, gan nauda, kas iegūta no televīzijas tiesību pārdošanas, ieguvis Manchester United klubs – 216,6 miljoni eiro. Mančestriešiem seko Londonas Chelsea (215,8 miljoni) un Londonas Arsenal (189,2) un tikai ceturtajā vietā ir titula īpašnieki Milānas Inter (174,5). Pagājušās sezonas finālisti Minhenes Bayern šajā sarakstā ir septītajā vietā – 165,8 miljoni eiro.

Pēdējo septiņu gadu laikā UEFA Čempionu līgas turnīros spēlējušajiem 79 klubiem kpoumā atvēlējusi 3,7 miljardus eiro.

UEFA Čempionu līga, 1.kārta

A grupa
Twente – Inter 2:2 (2:2). Jansens (20.), Milito (30., savos vārtos) – Sneiders (13.), Eto (41.)
Werder – Tottenham 2:2 (1:2). Almeida (43.), Marins (47.) - Pasanens (12., savos vārtos), Kroučs (18.)