Svētdiena, 19. maijs
Sibilla, Teika, Lita

Latvijas futbola valstsvienība Gruzijā pārtrauc neveiksmju sēriju

Latvijas futbola valstsvienība piektdien Tbilisi Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra kārtējā spēlē ar 1:0 (0:0) uzvarēja Gruzijas izlasi, pārtraucot četru zaudējumu sēriju. Nākamā spēle Latvijas futbolistiem paredzēta otrdien Rīga pret Grieķijas valstsvienību.

Cauņa priecīgs par beidzot izcīnīto uzvaru

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra rezultāti futbolā

Kā jau bija gaidāms, mājinieki, kuri savā laukumā šajā atlases ciklā nav zaudējuši, spēli iesāka ļoti aktīvi. Jau piektajā minūtē bumba pēc Marcvaladzes sitiena trāpīja pa Vaņina sargāto vārtu stabu, bet 15 minūtes vēlāk vēlreiz skāra vārtu konstrukciju. Latvijas futbolisti ar pirmo bīstamo uzbrukumu atbildēja puslaika vidū, kad Cauņa slīpu brīvsitienu izpildīja mazliet garām vārtiem.

Nenoliedzams teritoriāls pārsvars pirmajā puslaikā tomēr piederēja gruzīniem, lai arī no reālām briesmām viesiem izdevās izvairīties.

Otrajā puslaikā laukuma saimnieki turpināja uzbrukt, taču pretēji cīņas gaitai 64.minūtē zaudēja vārtus. Cauņa, vēlreiz izpildot slīpu brīvsitienu no soda laukuma kreisās puses, viltīgi iegrieza bumbu vārtu tīklā – 1:0.

Zaudētie vārti piebremzēja Gruzijas futbolistu aktivitātes, viņu uzbrukumi kļuva mazāk organizēti un piespēles neprecīzākas. Viesi turpināja precīzi aizsargāties, un mājiniekiem bija tikai daži “pusmomenti”, lai atspēlētos. Labākais no tiem bija kompensācijas laikā, kad bumbu no vārtu apakšējā stūra “izvilka” Vaņins.

Gruzīniem šis zaudējums lielā mērā laupīja cerības iesaistīties cīņā par ceļazīmi uz Eiropas čempionāta finālturnīru.

Piektdien divās citās F grupas spēlēs Horvātijas izlase viesos ar 3:1 (2:1) pārspēja Maltu, bet Izraēla savā laukumā ar 0:1 (0:0) piekāpās Grieķijai, kas saglabāja turnīra tabulas pirmajā vietā.

Grieķi būs Latvijas valstsvienības nākamie pretinieki otrdien Rīgā paredzētajā mačā.