Rīgā +17 °C
Svētdiena, 19. maijs
Sibilla, Teika, Lita

Latvijas futbola valstsvienība uzvar pēdējā šāgada mājas spēlē

Latvijas futbola valstsvienība piektdien Skonto stadionā Rīgā Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra priekšpēdējā spēlē ar 2:0 (1:0) uzvarēja Maltas izlasi, uz pozitīvas nots beidzot šāgada mājas spēļu sēriju. Atlases turnīru Latvijas futbolisti beigs 11.oktobrī ar izbraukuma spēli Horvātijā.

Starkovs: Spēles rezultāts ataino notikumus laukumā

Anglijas futbolisti ar neizšķirtu pret Melnkalni iekļūst Eiropas čempionāta finālturnīrā

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra rezultāti futbolā

Pēc diezgan līdzīga spēles sākuma Latvijas futbolisti pamazām pārņēma iniciatīvu un līdz puslaika vidum vairākas reizes diezgan bīstami apdraudēja viesu vārtus un likumsakarīgi izvirzījās vadībā.

33.minūtē rezultātu atklāja Aleksejs Višņakovs. Saņēmis Verpakovska piespēli soda laukumā, viņš veikli apspēlēja pretinieku aizsargu un raidīja bumbu vārtu tālajā apakšējā stūrī. Līdz pārtraukumam pēc Māra Verpakovska raidītā bumba trāpīja pa pārliktni.

Arī pēc pārtraukuma laukuma saimniekiem piederēja izteikts teritoriāls pārsvars, diemžēl ar vārtu gūšanas iespēju izmantošanu ilgi neveicās. Līdz beidzot septiņas minūtes līdz pamatlaika beigām savus pirmos vārtus izlases labā guva Artjoms Rudņevs - 2:0. Līdz tam gan vienu reizi bumba trāpīja pa mājinieku vārtu stabu.

Arī abu komandu pirmā apļa spēlē Latvijas futbolisti viesos guva uzvaru 2:0.

Uzvara Latvijas futbolistiem ļāva nopelnīt trīs punktus, turnīra tabulā apsteigt Gruzijas izlasi un pakāpties uz ceturto vietu.

Piektdien F grupas līdervienību spēlē Grieķija ar 2:0 (0:0) uzvarēja Horvātijas izlasi un saglabā izredzes izcīnīt pirmo vietu turnīra tabulā un ceļazīmi uz finālturnīru. Horvāti būs Latvijas futbolistu pretinieki turnīra pēdējā spēlē 11.oktobrī.