Rīgā +16 °C
Svētdiena, 19. maijs
Sibilla, Teika, Lita

Latvijas futbola valstsvienība zaudē Izraēlai Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē

Latvijas futbola valstsvienība Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra F grupas spēlē sestdien izbraukumā ar 1:2 (0:1) piekāpās Izraēlas izlasei. Vienīgos vārtus viesu labā guva Kaspars Gorkšs. Turnīra tabulā pēc aizvadītām piecām spēlēm Latvijas futbolisti saglabā piekto vietu sešu komandu konkurencē.

Starkovs: puišus gribu paslavēt par cīņassparu un mērķtiecību

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra rezultāti futbolā

Jau pirmajās desmit minūtēs pretinieki apmainījās ar divām diezgan labām vārtu gūšanas izdevībām. Īpaši bīstami bija pie viesu vārtiem, kur Vaņins ar pūlēm atvairīja bumbu pēc tālsitiena viņa sargāto vārtu “devītniekā”.

Diemžēl dažas minūtes vēlāk bumba atradās Latvijas izlases vārtos. Slīpu centrējumu gar vārtiem izmantoja Eljanivs Barda – 0:1.

Izraēlas futbolisti pirmajā puslaikā daudz vairāk kontrolēja bumbu un pacietīgi meklēja izdevības ielauzties pretinieku soda laukumā. Neilgi līdz pārtraukumam Refaelovs no tuvas distances sita nedaudz pāri vārtiem.

Savukārt viesiem ar uzbrukuma veidošanu pagalam neveicās. Līdz uzbrucējiem bumba nonāca ļoti reti, un tikai piecas minūtes līdz pārtraukumam Latvijas futbolisti izveidoja pirmo puslīdz reālo iespēju gūt vārtus – pēc Rudņeva sitiena bumba aizripoja garām vārtiem.

Otrā puslaika sākumā turpinājās diezgan mierīga un lēna spēle bez reāliem vārtu apdraudējumiem. Acīmredzot vēloties saasināt spēli, Latvijas izlases galvenais treneris Aleksandrs Starkovs diezgan ātri laukumā sūtīja Žigajevu un Perepļotkinu, un jau dažas minūtes vēlāk viesi panāca izlīdzinājumu. Pēc brīvsitiena izspēles bumba nonāca pie Kaspara Gorkša, kurš trieca bumbu vārtos – 1:1.

Pēc zaudētajiem vārtiem mājinieki aktivizējās un īsā laikā izveidoja vairākus bīstamus momentus, taču bumba lidoja Vaņina sargātajam cietoksnim garām. Desmit minūtes līdz pamatlaika beigām Izraēlas izlase tomēr atguva vadību – pēc asprātīgas piespēles soda laukumā Berams Kajals apsteidza Krjaukli un ar galvu pārmeta bumbu pāri Latvijas valstsvienības vārtsargam – 1:2.

Atlikušajā laikā reālu iespēju vēlreiz panākt neizšķirtu Latvijas valstsvienībai nebija.

Citā F grupas spēlēs sestdien Gruzijas izlase, pateicoties Levana Kobiašvili gūtajiem vārtiem pamatlaika pēdējā minūtē, ar 1:0 (0:0) uzvarēja grupas līderus Horvātijas izlasi, bet Maltas izlase kompensācijas laika piektajā minūtē ielaida vienīgos vārtus spēlē pret Grieķijas valstsvienību, kas kļuvusi par grupas līderi – 0:1 (0:0).