Sestdiena, 5. oktobris
Amālija, Amēlija

Lietuvas futbolisti viesos sagrauj Rumāniju, Francija zaudē Austrijai

Pārliecinošu uzvaru 2010.gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra 7.grupas spēlē svinējuši Lietuvas futbolisti, kas viesos ar 3:0 (1:0) pārspēja šā gada Eiropas čempionāta finālturnīra dalībniekus rumāņus, kuri gan spēlēja novājinātā sastāvā.

Spēles 33.minūtē lietuviešus vadībā izvirzīja Mariuss Stankēvičus, kurš pārsteidza visus ar spēcīgu sitienu no 25 m attāluma. 30 minūtes pirms spēles beigām lietuviešu pārsvaru dubultoja Saulis Mikolunas, bet četras minūtes pirms finālsvilpes trešos vārtus guva Mindaugs Kalonas.

Smagu vilšanos piedzīvoja arī Francijas valstsvienības līdzjutēji, jo Francija viesos ar 1:3 (0:2) piekāpās Austrijai. Jau astotajā minūtē austriešus vadībā izvirzīja Marks Janko, bet trīs minūtes pirms pārtraukuma Renē Aufhauzers lika gavilēt austriešiem vēlreiz. Sidnijs Govū 61.minūtē vienus vārtus gan atguva, taču jau pēc desmit minūtēm Andreass Ivanšics realizēja 11 m soda sitienu un atjaunoja divu vārtu pārsvaru.

Līdz ar to septītajā grupā pēc pirmās spēļu kārtas līderi ir lietuvieši, kuriem seko Austrija, Serbija, Francija, Farēru salas un Rumānija.

x x x

Spēļu rezultāti

1.grupa: Albānija 0:0 Zviedrija, Malta 0:4 Portugāle, Ungārija 0:0 Dānija

2.grupa: Moldova 1:2 Latvija, Izraēla 2:2 Šveice, Luksemburga 0:3 Grieķija

3.grupa: Polija 1:1 Slovēnija, Slovākija 2:1 Ziemeļīrija

4.grupa: Velsa 1:0 Azerbaidžāna, Lihtenšteina 0:6 Vācija

5.grupa: Armēnija 0:2 Turcija, Beļģija 3:2 Igaunija, Spānija 1:0 Bosnija un Hercegovina

6.grupa: Ukraina 1:0 Baltkrievija, Andora 0:2 Anglija, Horvātija 3:0 Kazahstāna

7.grupa: Rumānija 0:3 Lietuva, Serbija 2:0 Farēru salas, Austrija 3:1 Francija

8.grupa: Gruzija 1:2 Īrija, Melnkalne 2:2 Bulgārija, Kipra 1:2 Itālija

9.grupa: Maķedonija 1:0 Skotija, Norvēģija 2:2 Īslande