Rīgā +19 °C
Trešdiena, 3. jūlijs
Verita, Everita, Benita, Emerita

Madrides Real Čempionu līgas spēlē ne bez pūlēm pārspēj bulgāru Ludogorets

Pašreizējie trofejas glabātāji Madrides Real futbolisti no Spānijas trešdien tikai ar grūtībām UEFA Čempionu līgas apakšgrupu mačā uzvarēja Bulgārijas komandu Razgradas _Ludogorets._ Real komanda izbraukumā pieveica sāncenšus ar 2:1 (1:1).Šī B apakšgrupas otrās kārtas mača rezultātu negaidīti atklāja Ludogorets vienība, kuru labā jau sestajā minūtē izcēlās brazīlietis Marselinju, bet četras minūtes vēlāk Madrides kluba līderis portugālis Krištianu Ronaldu pamanījās neiesist 11 metru soda sitienu.

Taču savu viņš panāca 24.minūtē, kad realizēja otro "pendeli", panākot izlīdzinājumu.Tiesa, turpinājumā Madrides klubam tikai ar lielām grūtībām izdevās uzveikt sīksto Bulgārijas komandu, jo uzvaras vārtus vien 13 minūtes pirms pamatlaika beigām guva šosezon ne pārāk pārliecinošu sniegumu demonstrējošais Francijas izlases uzbrucējs Karims Benzemā.Tikmēr otrā šīs apakšgrupas mačā Šveices čempioni Basel ar 1:0 (0:0) nedaudz negaidīti pārspēja šosezon nepārliecinošu sniegumu demonstrējošo Anglijas komandu Liverpool. Vienīgos vārtus šajā duelī guva Marko Strellers, kurš izcēlās 52.minūtē.Pēc divām kārtām B apakšgrupas galvgalī ar maksimāli iegūtiem sešiem punktiem atrodas Madrides Real, bet tam ar trim punktiem seko Basel un Liverpool, savukārt Ludogorets futbolisti cietuši zaudējumus abās Čempionu līgas spēlēs.A apakšgrupas cīņā, kurā tikās pašreizējie Spānijas un Itālijas čempioni, Madrides Atletico ar 1:0 (0:0) pārspēja Turīnas Juventus komandu. Vienīgos vārtus šī dueļa 75.minūtē guva turku pussargs Arda Turans.Zīmīgi, ka pirms tam Juventus šīs sezonas spēlēs nebija ielaidusi vārtus jau vairāk nekā 500 minūtes pēc kārtas.Otrā šīs apakšgrupas mačā Zviedrijas klubs Malmo savā laukumā ar 2:0 (1:0) pamanījās uzveikt Grieķijas klubu Pireju Olympiakos. Abus vārtus zviedru komandas sastāvā guva Markuss Rosenberjs.Kā zināms, Čempionu līgas kvalifikācijas turnīrā_ Malmo _aizlika kāju priekšā Latvijas čempioniem Ventspils.A apakšgrupas kopvērtējumā pa trīs punktiem ir visām četrām komandām - Atletico, Juventus, Malmo un Olympiakos.C apakšgrupā pie pirmās uzvaras tika Vācijas klubs Leverkūzenes Bayer, kas savā laukumā ar 3:1 (2:0) apspēlēja Portugāles komandu Lisabonas Benfica.Mājinieki pēc Štefana Kīslinga un Dienvidkorejas uzbrucēja Honmiņa Sona precīzajiem raidījumiem pirmajā puslaikā izvirzījās vadībā ar 2:0, taču 62.minūtē argentīnietis Eduardo Salvio rezultāta starpību samazināja līdz minimumam. Tiesa, divas minūtes vēlāk Hakans Kalhanoglu atjaunoja Leverkūzenes klubam divu vārtu pārsvaru.Otrā C apakšgrupas duelī Krievijas komanda Sanktpēterburgas Zeņit cīnījās 0:0 (0:0) ar šosezon blāvu sniegumu demonstrējošo Francijas vicečempioni Monaco.Spēles gaitā pārsvars piederēja laukuma saimniekiem, tomēr Monaco aizsardzība bija savu uzdevumu augstumos. Cīņas beigās divreiz izcelties varēja Aleksandrs Keržakovs, tomēr pretinieku vārti palika neieņemti.Apakšgrupas kopvērtējumā pa četriem punktiem iekrājušas Monaco un Zeņit, bet trīs punkti ir Bayer rēķinā. Tikmēr Benfica futbolisti cietuši zaudējumus abās līdz šim aizvadītajās cīņās.Savukārt D apakšgrupas duelī Anglijas komanda Londonas_ Arsenal _savā laukumā pārliecinoši ar 4:1 (3:0) sagrāva Turcijas klubu Stambulas Galatasaray. Lielisku sniegumu Arsenal rindās demonstrēja šīs vasaras jaunieguvums Denijs Velbeks, kurš izcēlās ar trim gūtiem vārtiem jeb "hat trick".Otrā šīs apakšgrupas duelī pie pārliecinošas uzvaras tika arī Vācijas komanda Dortmundes Borussia, kas izbraukumā ar 3:0 (1:0) apspēlēja Beļģijas vienību Anderlecht. Uzvarētāju labā ar diviem gūtiem vārtiem izcēlās kolumbietis Adrians Ramoss.Apakšgrupas kopvērtējumā līdere ar sešiem punktiem ir Borussia, kurai ar trim seko Arsenal. Savukārt Galatasaray un Anderlecht tikuši pie viena punkta.Grupu turnīrā, kas risināsies no 16.septembra līdz 10.decembrim, 32 komandas salozētas astoņās apakšgrupās. Pēc divu apļu sacensībām katras grupas divas spēcīgākās vienības iekļūs astotdaļfinālā, bet trešajā vietā palikušās komandas sezonu turpinās UEFA Eiropas līgā.Čempionu līgas fināls nākamā gada 6.jūnijā norisināsies Vācijas galvaspilsētā Berlīnē.Kā zināms, iepriekšējā sezonā par UEFA Čempionu līgas uzvarētāju kļuva Madrides Real, kas finālmača papildlaikā ar 4:1 pārspēja citu Spānijas un Madrides komandu Atletico.