Otrdiena, 9. jūlijs
Asna, Asne, Zaiga

Milānas Inter pārspēj Bayern futbolistus Čempionu līgas finālistu duelī

Eiropas Čempionu līgas pagājušā gada finālistu duelī vēlreiz pārāki izrādījušies Milānas Inter kluba futbolisti, kuri astotdaļfinālā divu spēļu summā dramatiskā cīņā pārspēja Minhenes Bayern komandu (0:1 savā laukumā un 3:2 viesos). Ceturtdaļfinālā iekļuva arī Manchester United futbolisti, kuri atbildes spēlē ar 2:1 pārspēja Marseļas Olympique (pirmais mačs beidzās 0:0).

Atbildes spēlē Minhenē jau ceturtajā minūtē Inter likvidēja vienu vārtu deficītu pēc pirmās spēles – mazliet strīdīgā “aizmugures” epizodē Samuels Eto raidīja bumbu laukuma saimnieku vārtos.Pēc vārtu zaudējuma Bayern pilnībā pārņēma kontroli pār spēli. 21.minūtē pēc rupjas Inter vārtsarga Žulio Cēzara kļūdas, nenotverot Robena ne pārāk spēcīgu sitienu, izlīdzinājumu panāca Mario Gomess. Bet desmit minūtes vēlāk pēc viesiem neveiksmīga rikošeta bumba nonāca pie Tomasa Millera, kurš asprātīgi pārmeta bumbu pāri pretinieku vārtsargam – 2:1.Līdz pārtraukumam Minhenes komandai bija vēl trīs reālas iespējas gūt trešos vārtus. Vienreiz reabilitējās Cēzars, neitralizējot izgājienu viens pret vienu, vienreiz bumbu no vārtu līnijas izsita Inter aizsargs, vienreiz pēdējā brīdī sitienu no tuvas distances nobloķēja laukuma spēlētājs.Pēc pārtraukuma labu brīdi ritēja diezgan mierīga spēle, un Inter jau šķita samierinājušies ar zaudējumu (un Bayern jau jutās ar vienu kāju ceturtdaļfinālā). Taču puslaika vidū vienu no retajām vārtu gūšanas iespējām realizēja Veslijs Sneiders, panākot neizšķirtu spēlē 2:2 un atjaunojot intrigu.Pamatlaika izskaņā Bayern uzbrukumi bija zaudējuši iepriekšējo asumu, bet pretinieki 88.minūtē pretuzbrukumā guva uzvaras vārtus. Eto atņēma pretiniekam bumbu un atspēlēja to Goranam Pandevam, kurš ar patālu sitienu guva trešo un, kā izrādījās, izšķirošos vārtus.Spēle Mančestrā iesākās ar rezultātu 0:0 divu spēļu summā un pēc mājinieku iecerētā scenārija. Piektajā minūtē Nani un Rūnija lielisku saspēli ar sitienu tukšos vārtos atlika pabeigt meksikānim Ksavjēram Ernandesam. Taču turpinājumā ritēja diezgan līdzīga cīņa, kurā Marseļas futbolisti izveidoja vairākas tikpat bīstamas situācijas.Līdzvērtīga spēkošanās turpinājās arī otrajā puslaikā, un tuvāk vārtu guvumam pat bija viesi. Tomēr 75.minūtē Ernandesam otros gūtos vārtus pēc skaistas saspēles izkārtoja Valensija un Gigss – 2:0.Astoņas minūtes līdz pamatlaika beigām pēc stūra sitiena izspēles MU aizsargs Vess Brauns ar galvu pamanījās raidīt bumbu savos vārtos, tomēr atšķirībā no Bayern mančestrieši iegūto pārsvaru neiztērēja. Manchester United UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfinālā būs pārstāvēti piekto gadu pēc kārtas.Pagājušajā nedēļā vietas Čempionu līgas ceturtdaļfinālā izcīnīja Barcelona, Doņeckas Šahtar, Tottenham Hotspur un Gelzenkirhenes Schalke 04 futbolisti. Trešdien notiks atlikušās divas astotdaļfināla atbildes spēles Madrides Real – Lyon un Chelsea – København. Savukārt piektdien paredzēta ceturtdaļfināla pāru izloze.

UEFA Čempionu līga

Astotdaļfināla atbildes spēles
Manchester United – Marseille 2:1 (1:0)
. Ernandess (5., 75.) – Brauns (82., savos vārtos)
Divu spēļu summā uzvar MU 2:1
Bayern – Inter 2:3 (2:1). Gomess (21.), Millers (31.) - Eto (4.), Sneiders (63.), Pandevs (88.)
Divu spēļu summā 3:3, uzvar Inter