Rīgā +19 °C
Trešdiena, 3. jūlijs
Verita, Everita, Benita, Emerita

papildināta (08:12) - Aitas upurēšana pirms mača palīdz Karagandas futbolistiem sensacionāli pārspēt Glāzgovas Celtic

Sensacionālu zaudējumu UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas turnīra izšķirošās - "play-off" - kārtas pirmajā mačā otrdien piedzīvoja Skotijas spēcīgākais futbola klubs Glāzgovas "Celtic".
Aizvadītajā mačā "Celtic" izbraukumā ar 0:2 (0:1) piekāpās Kazahstānas čempionvienībai Karagandas "Šahtjor".

Spēles 12.minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja uzbrucējs Andrejs Finončenko, bet cīņas 77.minūtē 2:0 panāca cits uzbrucējs Sergejs Hižičenko.

Jāizceļ, ka mača gaitā abas komandas pa pretinieku vārtiem veica vienādu precīzo sitienu skaitu - pa septiņiem. Lai arī "Celtic" komandai piederēja ievērojams teritoriālais pārsvars, tā nespēja likt tam izpausties rezultātā, vienu reizi gan raidot bumbu pa sāncenšu vārtu konstrukciju.

Abu komandu atbildes spēle notiks 28.augustā Glāzgovā. Uzvarētāji divu spēļu summā kvalificēsies grupu turnīram, bet zaudētāji pārcelsies uz UEFA Eiropas līgas turnīru.

Dienu pirms šīs spēles "Šahtjor" komandas pārstāvji upurēja jēru. Kā atzinis vienības galvenais treneris Viktors Kumikovs, tam nevajadzētu pievērst īpašu uzmanību, jo tas vienībai ir ierasts rituāls. Daudzās musulmaņu valstīs, kā Kazahstāna, joprojām tiek uzskatīts, ka rituāla aitas upurēšana pirms nozīmīgiem notikumiem nes laimi. Nokautās aitas gaļa parasti tiek izdalīta trūcīgajiem.

Sāpīgu un, iespējams, izšķirošu zaudējumu "play-off"  kārtas pirmajā mačā otrdien piedzīvoja arī Francijas trešais spēcīgākais klubs Lionas "Olympique".

Aizvadītajā mačā Lionas komanda savā laukumā ar 0:2 (0:1) zaudēja Spānijas ceturtajai spēcīgākajai vienībai Sosjedadas "Real".

Spēles 17.minūtē viesus vadībā izvirzīja franču uzbrucējs Antuāns Grismans, kurš guva skaistus vārtus "šķērītē", bet otrā puslaika pašā ievadā 2:0 panāca šveiciešu uzbrucējs Hariss Seferovičs, pārsteidzot pretinieku vārtsargu ar ļoti precīzu un spēcīgu sitienu no distances.

Spēli laukuma saimnieki noslēdza desmit futbolistu sastāvā, jo par otro brīdinājumu sarkano kartīti izpelnījās serbu aizsargs Milans Biševacs.

Sosjedadas klubs UEFA Čempionu līgas turnīrā pēdējo reizi startēja pirms desmit gadiem.

Citviet otrdien Nīderlandes vicečempioni Eindhovenas PSV savā laukumā prata tikt pie 1:1 (0:1) neizšķirta ar Itālijas trešo spēcīgāko komandu "AC Milan", Krievijas vicečempioni Sanktpēterburgas "Zeņit" pārliecinoši ar 4:1 (1:0) viesos uzvarēja Portugāles čempionāta bronzas medaļu ieguvējus "Pacos de Ferreira", bet Čehijas čempioni Plzeņas "Viktoria" ar 3:1 (1:0) savu skatītāju priekšā pārspēja Slovēnijas spēcīgāko komandu "Maribor".

Ziņa papildināta ar visu otrdienas spēļu rezultātiem

UEFA Čempionu līgas futbolā kvalifikācijas turnīra "play-off" kārtas otrdienas pirmo spēļu rezultāti:

Karagandas "Šahtjor" (Kazahstāna) - Glāzgovas "Celtic" (Skotija) 2:0 (1:0);

Plzeņas "Viktoria" (Čehija) - "Maribor" (Slovēnija) 3:1 (1:0);

Lionas "Olympique" - Sosjedadas "Real" (Spānija) 0:2 (0:1);

"Pacos de Ferreira" (Portugāle) - Sanktpēterburgas "Zeņit" (Krievija) 1:4 (0:1);

Eindhovenas PSV (Nīderlande) - "AC Milan" (Itālija) 1:1 (0:1).