Rīgā +17 °C
Piektdiena, 5. jūlijs
Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs

Pašreizējie čempioni Londonas Chelsea nepārvar UEFA Čempionu līgas grupu turnīru

UEFA Čempionu līgas futbolā grupu turnīru trešdien nespēja pārvarēt pagājušās sezonas sacensību uzvarētāji Londonas Chelsea no Anglijas, bet pēdējās trīs ceļazīmes uz astotdaļfinālu ieguva Doņeckas Šahtar, Stambulas Galatasaray un Glāzgovas Celtic.Londonas klubs tādējādi kļuva par pirmo komandu turnīra vēsturē, kas kā esošais čempions nākamajā sezonā nepārvar sacensību grupu turnīru.

E apakšgrupas noslēdzošās, sestās, kārtas mačā Chelsea savā laukumā ar 6:1 (2:0) sagrāva Dānijas komandu Nordsjaelland, tomēr astotdaļfinālā neiekļuva, jo Itālijas čempioni Turīnas Juventus ar 1:0 (0:0) viesos pārspēja Doņeckas Šahtar futbolistus no Ukrainas.Lai iekļūtu astotdaļfinālā, Chelsea bija jāizcīna uzvara un jācer, ka Juventus savā spēlē piedzīvos zaudējumu.Apakšgrupas spēļu noslēgumā pirmo vietu E grupā ar 12 punktiem ieņēma Juventus, bet Šahtar un Chelsea vienības iekrāja pa desmit punktiem, otro pozīciju, pateicoties labākiem rezultātiem savstarpējās cīņās, iegūstot Ukrainas klubam. Chelsea tikmēr kā trešās vietas ieguvēji Eirokausu sezonu turpinās UEFA Eiropas līgā, bet Nordsjaelland ar iekrātu vienu punktu ierindojās grupas ceturtajā pozīcijā.Tāpat trešdien noskaidrojās vēl divu atlikušo astotdaļfināla dalībnieku vārdi.Tā G grupas cīņās nākamajā posmā jau iepriekš iekļuvusī Spānijas komanda Barcelona savā laukumā cīnījās 0:0 (0:0) ar Portugāles vienību Lisabonas Benfica, bet Skotijas klubs Glāzgovas Celtic ar 2:1 (1:1) savā laukumā uzvarēja Maskavas Spartak futbolistus no Krievijas, sasniedzot astotdaļfinālu.Celtic kluba labā neatsverami svarīgos uzvaras vārtus deviņas minūtes pirms cīņas beigām no 11 metru soda sitiena atzīmes guva pussargs Kriss Komonss.G apakšgrupā pirmo vietu ar 13 punktiem ieņēma Barcelona, Celtic iekrāja desmit punktus, Benfica ar astoņiem punktiem kvalificējās UEFA Eiropas līgai, bet Spartak palika ceturtajā pozīcijā ar trim punktiem.Savukārt H grupas mačos Rumānijas komanda CFR Cluj spēja viesos ar 1:0 (0:0) uzvarēt astotdfaļfinālā jau iepriekš iekļuvušo Anglijas komandu Mančestras United, taču ar to izrādījās nepietiekoši, jo pie panākuma tika arī Turcijas klubs Stambulas Galatasaray, kas ar 2:1 (0:1) viesos uzvarēja Bragas Sporting no Portugāles.Bragā notikušajā mačā Galatasaray nākamajā kārtā ieveda divi pussarga Aidina Jilmaza vārtu guvumi, pēdējais no kuriem tika fiksēts 79.minūtē.Pirmo vietu H grupā ar 12 punktiem izcīnīja United, Galatasaray ar desmit punktiem, pateicoties labākiem rezultātiem savstarpējās spēlēs, apsteidza tikpat punktus iekrājušo CFR Cluj komandu, kamēr Sporting ar trim punktiem ieņēma ceturto vietu un Eirokausu sezonu noslēdza.Visbeidzot, F grupā jau pirms pēdējās kārtas bija zināmas pirmo vietu ieguvējas.Pagājušās sezonas turnīra finālisti Minhenes Bayern no Vācijas ar 4:1 (1:0) savā laukumā sagrāva Baltkrievijas vienību Borisovas BATE, ar 13 punktiem izcīnot pirmo vietu grupā, bet Spānijas komanda Valencia ar 1:0 (0:0) izbraukumā pārspēja Francijas klubu Lille, arī izcīnot 13 punktus, bet ierindojoties otrajā pozīcijā.Šajā grupā trešo vietu ar sešiem punktiem ieņēma BATE, iekļūstot UEFA Eiropas līgā, bet Lille spēja iekrāt vien trīs punktus.Pēc divu apļu aizvadīšanas katras apakšgrupas divas labākās komandas iekļuva turnīra astotdaļfinālā, bet trešajā vietā palikušās komandas sezonu turpinās UEFA Eiropas līgā.UEFA Čempionu līgas fināls plānots 2013.gada 25.maijā Vemblija stadionā Londonā.Kā ziņots, pagājušajā sezonā turnīrā triumfēja Chelsea, kas finālmačā pēcspēles 11 metru sitienu sērijā uzvarēja Bayern.