Rīgā +18 °C
Trešdiena, 3. jūlijs
Verita, Everita, Benita, Emerita

Pašreizējie čempioni Madrides Real ar graujošu panākumu sāk UEFA Čempionu līgas jauno sezonu

Ar astoņām spēlēm otrdien sākās jaunā UEFA Čempionu līgas sezona, kur jau pirmajā mačā graujošs panākums pašreizējiem turnīra čempioniem Madrides Real. Karlo Ančeloti vadītie madridieši B grupas spēlē ar 5:1 (4:1) sagrāva Šveices čempionus Basel.

Pirmos vārtus šveicieši zaudēja jau mača 14.minūtē, bumbu savos vārtos pēc rikošeta raidot Marekam Suhijam, bet izšķirošais pārsvars tika panākts pirmā puslaika beigās, kad septiņu minūšu laikā ar precīziem sitieniem izcēlās Real spožākās uzbrukuma zvaigznes Garets Beils, Krištianu Ronaldu un Hamess Rodrigezs. Lai gan Basel vēl pirmajā puslaikā atbildēja ar paragvajieša Derlisa Gonzalesa vārtiem, nekas nemainījās arī mača turpinājumā - Karīms Benzemā 79.minūtē panāca 5:1 un šādi mačs arī noslēdzās.

Tikmēr otrā B grupas spēlē Liverpool sīvā cīņā tikai ar 2:1 (0:0) savā laukumā uzveica grupu turnīra debitantus Ludogorets no Bulgārijas. Zīmīgi, ka visi vārti tika gūti pašā mača izskaņā. Vispirms 82.minūtē mājinieku uzbrucējs Mario Balotelli atklāja rezultātu, bet jau kompensācijas laikā Dani Abalo panāca neizšķirtu. Par uzvaru tomēr beigās varēja priecāties Liverpool līdzjutēji, jo mājinieku kapteinis Stīvens Džerārds ar precīzu 11 metru soda sitienu spēles 93.minūtē nodrošināja trīs punktus.

A grupā pie uzvarām tika Pireju Olympiacos un Turīnas Juventus komandas. Grieķi ar 3:2 (2:1) savā laukumā nedaudz negaidīti apspēlēja pagājušā gada finālistus Madrides Atletico. Tikmēr Juventus savā stadionā ar 2:0 (0:0) uzveica Zviedrijas čempionus Malmo, abus vārtus gūstot argentīnietim Karlosam Tevezam. Kā zināms, Malmo kvalifikācijas 2.kārtā no turpmākās cīņas izslēdza Latvijas čempionus Ventspils futbolistus.

C grupā pie panākuma tika ambiciozā Krievijas komanda Sanktpēterburgas Zeņit, viesos Lisabonā ar 2:0 (2:0) apspēlējot portugāļu Benfica. Abus vārtus uzvarētāji guva jau spēles ievadā, izceļoties brazīliešu uzbrucējam Halkam un beļģu pussargam Akselam Vitselam. Otrā šīs grupas spēlē Francijas klubs Monaco savā laukumā ar 1:0 (0:0) uzveica Vācijas komandu Leverkūzenes Bayer. Vienīgos vārtus mača 61.minūtē guva Monaco portugāļu pussargs Žoao Moutinju.

Vēl divi mači aizritēja D grupā, kur pie uzvaras tika vienīgi Vācijas vicečempioni Dortmundes Borussia, kuri savā laukumā ar 2:0 (1:0) pārspēja spēcīgo Londonas Arsenal. Ar precīziem sitieniem uzvarētāju labā izcēlās itāļu uzbrucējs Ciro Immobile un gabonietis Pjērs Emeriks Abamejangs. Tikmēr otrā spēlē tika fiksēts pirmais šīs sezonas neizšķirts - turku Stambulas Galatasaray savā laukumā nespēja uzveikt beļģu Anderlecht - 1:1. Beļģijas klubs pēc 52.minūtē Denisa Preta gūtajiem vārtiem atradās vadībā vēl spēles kompensācijas laikā, kad Galatasaray līderis Buraks Ilmazs tomēr izrāva neizšķirtu.

Trešdien turnīrs turpināsies ar astoņiem mačiem E, F, G un H grupās, kur lielākā intriga, neapšaubāmi, būs Vācijas čempionu Minhenes Bayern un Anglijas premjerlīgas uzvarētāju Mančestras City duelis Bavārijā. Šajā pat E grupā Aleksandra Cauņas pārstāvētie Maskavas CSKA viesosies pie Roma. Vēl H grupā Latvijas vārtsarga Germana Māliņa pārstāvētā Borisovas BATE komnda no Baltkrievijas viesosies pie portugāļu Porto. Paredzams, ka neviens no Latvijas izlases futbolistiem laukumā nedosies - kamēr Cauņa ārstē savainojumu, Maliņš ir BATE otrais vārtsargs.