Otrdiena, 9. jūlijs
Asna, Asne, Zaiga

Real, Bayern un Chelsea nodrošina vietu Čempionu līgas astotdaļfinālā

Kļuvuši zināmi pirmie trīs Eiropas Čempionu līgas astotdaļfinālisti. Tie ir titulētie Madrides Real, Londonas Chelsea un Minhenes Bayern klubi, kas vietu izslēgšanas turnīrā garantējuši jau pirms pēdējām divām grupu turnīra spēlēm.32 gūti vārti trešdienas spēlēs bija augstākais rezultativitātes rādītājs Čempionu līgā pēdējo astoņu gadu laikā.

Dramatiskā cīņā nepieciešamo punktu G grupas spēlē izcīnīja Žozē Mourinju trenētie Real futbolisti, kuri kompensācijas laika ceturtajā minūtē, pateicoties Pedro Leona raidījumam, panāca 2:2 rezultātu cīņā ar principiālajiem pretiniekiem AC Milan.Iepriekš Filipo Indzagi divi gūtie vārti - viņa 69.un 70.precīzais sitiens Eiropas klubu turnīros - otrajā puslaikā bija ļāvuši milāniešiem iegūt 2:1 pārsvaru.Vismaz otro vietu noslēguma tabulā Madrides komandai garantēja franču Auxerre uzvara 2:1 pār Amsterdamas Ajax.Ceturtos panākumus četrās spēlēs, gūstot pa četrim vārtiem, guva Chelsea un Bayern futbolisti. Anglijas čempioni ar 4:1 F grupā pieveica Maskavas Spartak. Savukārt pagājušās sezonas finālisti bavārieši Rumānijā pārliecinoši apspēlēja CFR Cluj vienību 4:0 - trīs vārti Mario Gomesa kontā.Tikai vieni vārti līdz Čempionu līgas rekorda atkārtošanai pietrūka Marseļas Olympique futbolistiem, kuri izbraukumā ar 7:0 sagrāva Slovākijas komandu Žilina. Pirms trim gadiem Liverpool viesos bija iznīcinājuši turku Besiktas 8:0. Toties marseļieši sasnieguši rekordu pēc viesos gūto vārtu skaita.Pēc spožā starta grupu turnīra pirmajā aplī klupienu piedzīvoja H grupas līderi Londonas Arsenal, kuri Doņeckā ar 1:2 piekāpās Šahtar komandai. Abām komandām pēc aizvadītām četrām spēlēm nu ir pa deviņiem punktiem.

UEFA Čempionu līga

E grupa
Basel - AS Roma 2:3 (0:2)
. Frejs (69.), Šakiri (83.) - Meness (16.), Toti (25. - 11 m), Greko (76.)
CFR Cluj - Bayern 0:4 (0:2). Gomess (12., 24., 71), Millers (90.)
Bayern     4 4 0 0 11:3 12
AS Roma  4 2 0 2   6:8   6
CFR Cluj   4 1 0 3  5:10  3
Basel       4 1 0 3   7:8   3

F grupa
Chelsea - Spartak 4:1 (0:0)
. Anelka (49.), Drogbā (62.-11 m), Ivanovičs (66.,90.+2) - Baženovs (86.)
Žilina - Marseille 0:7 (0:4). Žinjaks (12., 21., 54.), Heince (24.), Remī (36.), Gonsaless (52., 63)
Chelsea   4 4 0 0 12:2 12
Spartak    4 2 0 2  5:6  6
Marseille  4 2 0 2  8:3  6
Žilina       4 0 0 4 1:15  0