Rīgā +7 °C
Svētdiena, 6. oktobris
Monika, Zilga, Zilgma

Real, Bayern un Wolfsburg pārliecinoši uzvar Čempionu līgas pirmajā kārtā

UEFA Čempionu līgas grupu turnīra pirmās kārtas spēlēs A, B, C un D grupās lielākos pārsteigumus sagādāja Kipras APOEL un Francijas Bordeaux, kas spēlēja neizšķirti attiecīgi ar Madrides Atletico un Turīnas Juventus. Pēcliecinošas uzvaras guva Vācijas klubi Bayern un Wolfsburg, kā arī Madrides Real.

**A grupa**Ar mainīgām sekmēm startēja grupas favorīti Minhenes Bayern un Turīnas Juventus. Bavārieši izbraukumā ar 1:0 pārspēja bijušā skontieša Vladimira Dvališvili pārstāvēto Haifas Maccabi. Mača 64.minūtē rezultātu atklāja beļģu aizsargs Daniels van Buitens, bet mača pēdējās piecās minūtēs bavāriešu pārsvaru nostiprināja perspektīvais Tomass Millers, kurš trīs minūšu laikā guva divus vārtus.Turīnas Juventus savu skatītāju priekšā spēlēja neizšķirti 1:1 ar Francijas klubu Bordeaux. Mača 63.minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja Vicenzo Jakinta. Viņš pārspēja neilgi pirms tam laukumā iznākušo Ulrihu Ramē, kurš aizvietoja savainoto Sedriku Karaso. Izlīdzinājumu 75.minūtē panāca čehs Jaroslavs Plašils.Juventus - Bordeaux 1:1 (0:0)Vārti: Jakinta (63.); Plašils (75.)Maccabi - Bayern 0:3 (0:0)Vārti: Van Buitens (64.), Millers (85., 88.)**B grupa**Vācijas čempionvienība Wolfsburg savā laukumā ar 3:1 pārspēja Maskavas CSKA. Lai arī viesiem izdevās spēli ievirzīt mierīgā gultnē bez daudzām vārtu gūšanas iespējām, Wolfsburg futbolisti nebija izšķērdīgi un izmantoja trīs no tām - visus trīs vārtus guva brazīlietis Grafite. Anglijas premjerlīgas čempioni Manchester United viesos tikai spēles izskaņā salauza Turcijas Besiktas pretestību - 1:0. Vienīgos vārtus 77.minūtē guva pieredzējušais Pols Skoulzs. Wolfsburg - CSKA 3:1 (2:0)Vārti: Grafite (36., 41. - 11 m, 87.); Dzagojevs (76.)Besiktas - Manchester United 0:1 (0:0)Vārti: Skoulzs (77.)**C grupa **Ambiciozais Madrides Real pirmajā puslaikā viesos praktiski iznīcināja FK Ventspils pāridarītājus Zurich. Ar soda sitienu rezultātu atklāja Krištianu Ronaldu, pārsvaru dubultoja Rauls, bet puslaika beigās trešos vārtus guva Iguains. Tomēr Šveices čempioni nesalūza un otrā puslaika sākumā divus vārtus atguva - divu minūšu laikā izcēlās Havjers Margairass un Silvēns Egerters. Lai kā Zurich centās panākt izlīdzinājumu, Real nedeva iespēju pretiniekiem atspēlēties, bet mača beigās paši guva vēl divus vārtus - izcēlās Krištianu Ronaldu un Guti.Vieni no turnīra galvenajiem  favorītiem AC Milan, pateicoties diviem veterāna Filipo Inzagi gūtajiem vārtiem, ar 2:1 pārspēja Marseļas Olympique. Vienīgos vārtus francūžu labā otrā puslaika sākumā guva bijušais Manchester United un Madrides Real aizsargs Gabriels Haince.Zurich - Real Madrid 2:5 (0:3)Vārti: Margairass (64. - 11 m), Egerters (65.); Krištianu Ronaldu (27., 89.), Rauls (34.), Iguains (45.), Guti (90.)Marseille - AC Milan 1:2 (0:1)Vārti: Haince (49.); Inzagi (28., 74.)**D grupa**Mazrezultatīvākā pirmajā kārtā izvērtās D grupa, kur Londonas Chelsea savā laukumā ar 1:0 pārspēja Portugāles Porto. Vienīgos vārtus mača 48.minūtē guva Nikolā Anleka. Madrides Atletico savu skatītāju priekšā tā arī nespēja gūt vārtus pret Kipras APOEL, spēlējot neizšķirti 0:0.Chelsea - Porto 1:0 (0:0)Vārti: Anelka (49.)Atletico - APOEL 0:0 (0:0)

E, F, G un H grupa

Trešdien dalību turnīrā sāks pārējo četru grupu komandas. E grupā Liverpool uzņems Ungārijas Debreceni, bet Lionas Olympique tiksies ar Fiorentina. F grupā Milānas Inter pret Barcelona un Kijevas Dynamo pret Kazaņas Rubin. G grupā Stuttgart - Rangers, Sevilla - Unirea Urziceni. H grupā Pirejas Olympiacos - AZ Alkmaar, Lježas Standard - Arsenal.