Piektdiena, 5. jūlijs
Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs

Real pēdējās minūtēs atspēlējas un Čempionu līgu sāk ar uzvaru

Ar uzvaru UEFA Čempionu līgas grupu turnīru otrdien sāka ambiciozā Spānijas čempionvienība Madrides Real vienība, kas savā laukumā ar 3:2 uzveica Anglijas premjerlīgas čempionus Mančestras City. Vēl piecas minūtes pirms spēles pamatlaika beigām Real atradās iedzinējos ar 1:2.

Pirmais puslaiks aizritēja ar nospiedošu Real teritoriālo pārsvaru, vairākās situācijas tikai vārtsargam un veiksmei glābjot City no vārtu zaudējumiem. Mača 68.minūtē pirmie vārtus tomēr guva viesi, kad teicamā izgājienā nekļūdīgs bija bosnietis Edins Džeko. Astoņas minūtes vēlāk Marselu panāca neizšķirtu, taču City nepadevās - 85.minūtē ar patālu soda sitienu vēl vienus vārtus viesiem guva serbs Aleksandars Kolarovs. Santiago Bernabeu sanākušie 70 tūkstoši līdzjutēju atlikušajās minūtēs tomēr sagaidīja savējo uzvaru - vispirms Karims Benzemā no neliela attāluma rezultātu izlīdzināja, bet 90.minūtē skaistu punktu mačam pielika vienības lielākā zvaigzne Krištianu Ronaldu.

Otrajā D grupas spēlē Vācijas čempionvienība Dortmundes Borussia savā laukumā ar 1:0 (0:0) uzvarēja Nīderlandes klubu Amsterdamas Ajax. Otrā puslaika gaitā neizmantojuši iespēju vārtus gūt no 11 metru soda sitiena atzīmes, mājinieki trīs punktus nodrošināja 87.minūtē, kad izcēlās polis Roberts Levandovskis.

Tikmēr A grupas pirmās kārtas mačos ambiciozais Francijas klubs Parīzes Saint-Germain savā laukumā ar 4:1 (3:0) sagrāva Ukrainas vienību Kijevas Dinamo. Trīs vārtu pārsvaru laukuma saimnieki iekrāja jau pirmo 33 minūšu laikā, kad precīzi bija zviedrs Zlatans Ibrahimovičs, kā arī brazīliešu aizsargi Tjagu Silva un Alekss. Pārējie vārti tika gūti pašā mača izskaņā, kad vispirms portugālis Migels Velozu viesiem vienus vārtus atguva, bet pēc tam 4:1 panāca argentīnietis Havjērs Pastore.

Citā šīs grupas spēlē Portugāles klubs Porto izbraukumā ar 2:0 (1:0) pārspēja Zagrebas Dinamo komandu no Horvātijas. Pirmā puslaika izskaņā viesus vadībā izvirzīja argentīnietis Luiss Gonsaless, bet 2:0 mača kompensācijas laikā panāca beļģis Stīvens Defūrs.

B grupas cīņās Francijas čempioni Montpellier savā laukumā ar 1:2 (1:2) zaudēja Anglijas klubam Londonas Arsenal, bet Grieķijas komanda Pireju Olympiakos savu skatītāju priekšā ar 1:2 (0:1) piekāpās Gelzenkirhenes Schalke 04 futbolistiem no Vācijas.

Pirmajā spēlē visi vārti tika gūti jau pirmo 18 minūšu laikā. Vispirms Marokas izlases futbolists Juness Belhanda devītajā minūtē vadībā izvirzīja Montpellier komandu, bet 16. un 18.minūtē precīzi bija attiecīgi vācietis Lukašs Podoļskis un Kotdivuāras uzbrucējs Žerviņo.

Savukārt otrajā spēlē uz pirmā puslaika izskaņā gūtajiem Schalke 04 aizsarga Benedikta Hevedesa vārtiem mājinieki atbildēja ar alžīrieša Džamela Abduna precīzo raidījumu 58.minūtē, pirms minūti vēlāk panākumu viesiem nodrošināja Nīderlandes uzbrucējs Klāss Jans Huntelārs.

Visbeidzot, C grupas spēlēs Itālijas klubs AC Milan savā laukumā negaidīti cīnījās bezvārtu neizšķirti 0:0 (0:0) ar Anderlecht vienību no Beļģijas, kamēr Spānijas komanda Malaga negaidīti pārliecinoši ar 3:0 (2:0) savā laukumā sagrāva Krievijas čempionus Sanktpēterburgas Zeņit. Malagas futbolistu labā divus vārtus guva pussargs Isko, bet reizi izcēlās pieredzējušais argentīnietis Havjērs Saviola.

Trešdienas vakarā ar pēdējām astoņām spēlēm E, F, G un H grupās noslēgsies UEFA Čempionu līgas grupu turnīra 1.kārta.