Rīgā +20 °C
Piektdiena, 5. jūlijs
Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs

Skotijas un Šveices futbolisti aizraujošā mačā cīnās neizšķirti

Skotijas un Šveices futbola izlases trešdien Ķelnē Eiropas čempionāta finālturnīra otrajā mačā cīnījās neizšķirti 1:1 (1:1).

Abus vārtus guva Šveices izlases futbolisti. Šveiciešiem izcēlās Džerdans Šakiri, bet bumbu savos vārtos ieraidīja Fabians Šērs.

A apakšgrupā pēc divām spēlēm Vācijai ir seši punkti un garantēta vieta astotdaļfinālā, Šveice guvusi četrus punktus, Skotija - vienu, bet Ungārija ir bez punktiem.

Spēles 13.minūtē skoti aizskrēja ātrā pretuzbrukumā un pēc Skota Maktomineja sitiena Šērs ieraidīja bumbu savos vārtos, nesaprototies ar komandas vārtsargu Janu Zommeru, kurš bija gatavs tvert bumbu. 25.minūtē pēc skotu ļoti rupjas kļūdas aizsardzībā bumba nonāca pie Šakiri, kurš ar spēcīgu sitienu no distances guva vārtus - 1:1.

Otrajā puslaikā pirmie tuvāk vārtu guvumam bija šveicieši 59.minūtē, kad pēc Dana Ndojē sitiena bumbu skāra Anguss Ganns, tai lidojot garām vārtiem. Dažas minūtes vēlāk traumas dēļ mačs noslēdzās Skotijas izlases pamatsastāva aizsargam Kīranam Tīrnijam.

Cīņas 67.minūtē pēc soda sitiena Grānts Henlijs izdarīja raidījumu ar galvu, bumbai atsitoties pret vārtu stabu. Astoņas minūtes pirms pamatlaika beigām Brīls Embolo pēc izgājiena pret vārtsargu raidīja bumbu tīklā, taču aizmugures situācijas dēļ vārtu guvums netika ieskaitīts.

Pirms tam šajā apakšgrupā 2024.gada Eiropas čempionāta futbolā finālturnīra saimniece Vācija ar rezultātu 2:0 (1:0) uzvarēja Ungāriju, nodrošinot vietu astotdaļfinālā. Pirmās kārtas mačos Vācija ar 5:1 sagrāva Skotiju, bet Šveice ar 3:1 pārspēja Ungāriju.

Eiropas čempionāta finālturnīrā piedalās 24 izlases, kas sadalītas sešās apakšgrupās. Izslēgšanas turnīrā iekļūs katras apakšgrupas pirmo divu vietu ieguvējas un četras labākās komandas no trešajā pozīcijā finišējušajām valstsvienībām.

2024.gada Eiropas čempionāts no 14.jūnija līdz 14.jūlijam norisināsies desmit Vācijas pilsētās. Jaunā Eiropas čempione tiks noskaidrota Berlīnes olimpiskajā stadionā.

Pašreizējā Eiropas čempione ir Itālija, kura 2021.gadā Londonā finālā pēcspēles sitienos pieveica Angliju.

Skotijas izlases sastāvs: Anguss Ganns, Entonijs Ralstons, Džeks Hendrijs, Grānts Henlijs, Kīrans Tīrnijs (Skots Makena, 61.min.), Endijs Robertsons, Kalums Makgregors, Billijs Gilmors (Kenijs Maklīns, 79.min.), Džons Makdžins (Raiens Kristijs, 90.min.), Skots Maktominejs, Če Adamss (Lorenss Šenklends, 90.min.).

Šveices izlases sastāvs: Jans Zommers, Rikardo Rodrigess, Maneuls Akandži, Fabians Šērs, Mišels Ebišers, Granits Džaka, Remo Freilers (Vensāns Sjerro, 75.min.), Silvans Vidmers (Leonīds Štergiu, 86.min.), Rubens Vargass (Fabiāns Rīders, 75.min.), Dans Ndojē (Zeki Amduni, 86.min.), Džerdans Šakiri (Brīls Embolo, 60.min.).