Rīgā +22 °C
Pirmdiena, 29. aprīlis
Raimonds, Laine, Vilnis

Slovēnijas, Grieķijas, Portugāles un Francijas futbolisti kvalificējas PK finālturnīram

Latvijas futbola valstsvienības sāncenši kvalifikācijas grupu turnīrā Grieķijas futbolisti izcīnījuši ceļazīmi uz 2010.gada Pasaules kausa izcīņas finālturnīru. Līdz ar grieķiem tiesības nākamgad spēlēt Dienvidāfrikā no Eiropas zonas ieguva arī Slovēnijas, Portugāles un Francijas izlases.Trešdien Eiropas zonas atlases izslēgšanas kārtas atbildes spēlē grieķi viesos ar 1:0 uzvarēja Ukrainas valstsvienību un svinēja uzvaru uzvaru divu spēļu summā – pirmā spēle Grieķijā beidzās neizšķirti 0:0.

Vienīgos vārtus spēles 32.minūtē guva Dimitris Salpigidis.Lielāko play off kārtas pārsteigumu sagādāja Slovēnijas futbolisti. Viņu un 2008.gada Eiropas čempionāta bronzas medaļnieku Krievijas izlases mačā laukuma saimniekiem jau pirmajās 15 minūtēs bija divas lieliskas izdevības izvirzīties vadībā gan spēlē, gan gan sērijas summā (pirmajā spēlē krievi savā laukumā bija uzvarējuši 2:1). Taču vispirms viesus glāba vārtsargs Akinfejevs, bet brīdi vēlāk bumba trāpīja pa vārtu stabu.Pirmā puslaika turpinājumā spēle izlīdzinājās, taču vēl līdz pārtraukumam mājiniekus Slovēnijas futbolistus vadībā izvirzīja Zlatko Dedičs, kurš cīņā ar Krievijas izlases aizsargiem pabeidza partnera centrējumu.Otrajā puslaikā vairākās epizodēs uzmanības centrā nonāca galvenais tiesnesis norvēģis Hauge, kurš strīdīgās situācijas nenozīmēja 11 metru soda sitienu uz Krievijas izlases vārtiem, bet pēc tam noraidīja krievu uzbrucēju Keržakovu. Lieliskas iespējas mainīt rezultātu bija abām komandām, bet nervozajā spēlē tas tā arī vairs nemainījās.Slovēnijas futbolisti, kas FIFA pasaules rangā ieņem tikai 49.vietu, iepriekš spēlējuši arī 2002.gada Pasaules kausa finālturnīrā.Portugāles valstsvienība pēc mazpārliecinošās uzvaras 1:0 pirmajā spēlē viesos pār Bosniju un Hercegovinu savā laukumā galveno uzmanību pievērsa savu vārtu drošībai, un laukuma saimniekiem reālu vārtu gūšanas iespēju tikpat kā nebija. Drīz pēc pārtraukuma dueļa likteni izšķīra Raula Meireleša gūtie vārti.Grūtāk nekā cerēts ceļazīmi uz finālturnīru izcīnīja iepriekšējā Pasaules kausa finālisti Francijas futbolisti. Atbildes spēlē pret Džovanni Trapatoni trenēto Īrijas izlasi francūži pelnīti nonāca zaudētājos pēc pieredzējušā Robija Kīna raidījuma 32.minūtē. Zaudējums 0:1 pamatlaikā nozīmēja neizšķirtu divu spēļu summā, un nācās spēlēt pagarinājumu.Neizšķirtu spēlē panāca un uzvaras vārtus divu spēļu summā papildlaika 103.minūtē guva Viljamss Galā. Tiesa, mirkli iepriekš Tjerī Anrī bija acīmredzami nospēlējis ar roku.Iepriekš tiesības spēlēt Pasaules kausa izcīņas finālturnīrā Dienvidāfrikā jau bija ieguvušas DĀR (turnīra saimnieki), Alžīrijas Anglijas, Argentīnas, ASV, Austrālijas, Brazīlijas, Čīles, Dānijas, Dienvidkorejas, Ganas, Hondurasas, Itālijas, Japānas, Jaunzēlandes, Kamerūnas, Kotdivuāras, Meksikas, Nīderlandes, Nigērijas, Paragvajas, Serbijas, Slovākijas, Spānijas, Šveices, Vācijas un Ziemeļkorejas valstsvienības.Pasaules kausa finālturnīra grupu izloze notiks 4.decembrī Keiptaunā.

Pasaules kausa izcīņas kvalifikācija

Eiropas zonas pārspēļu atbildes mači

Ukraina – Grieķija 0:1 (0:1). Salpigidis (32.). Divu spēļu summā 0:1

Slovēnija – Krievija 1:0 (1:0). Dedičs (44.). Divu spēļu summā 2:2, summā uzvar Slovēnija

Portugāle – Bosnija un Hercegovina 1:0 (0:0). Meirelešs (56.). Divu spēļu summā 2:0

Francija – Īrija 1:1 (0:1, 0:1). Galā (103.) – Kīns (32.). Divu spēļu summā 2:1