Piektdiena, 5. jūlijs
Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs

Vēl viens Spānijas futbola fiasko: Levandovska šovā Borussia Dortmundē sakauj Real

Vācijas kluba Dortmundes Borussia futbolisti, pateicoties poļu uzbrucēja Roberta Levandovska četriem gūtiem vārtiem, trešdien ar 4:1 savā laukumā uzveica Madrides Real UEFA Čempionu līgas pusfināla pirmajā spēlē. Cits Vācijas klubs Minhenes Bayern dienu iepriekš savā laukumā jau izrēķinājās ar spāņiem - 4:0 pret Barcelona.

Pirmie vadībā izvirzījās mājinieki, kad 8.minūtē pēc laba centrējuma bumbu ar vieglu kājas pieskārienu vārtos raidīja Polijas izlases uzbrucējs Roberts Levandovskis. Skatāmajā un vārtu gūšanas iespējām bagātajā pirmajā puslaikā Borussia bija vēl vairākas labas iespējas izcelties, tostarp Marko Roiss ielauzās soda laukumā, kur tika nogāzts. Tiesneša svilpe klusēja, bet jau nākamajā uzbrukumā Real pēc skaistas saspēles neizšķirtu panācā turnīra rezultatīvākais (12 vārti) uzbrucējs Krištianu Ronaldu. Tie portugālim bija 50.vārti Čempionu līgā.

Otrais puslaiks sākās ar šoku Madridei - Levandovskis izrādījās veiklākais vārtu priekšā, raidot Djego Lopesa sargātajā cietoksnī otro bumbu. Lai gan spāņi aktīvi protestēja, atkārtojumā aizmugure saskatāma nebija. Tikai piecas minūtes vēlāk polis no pustālas distances treica bumbu augšējā vārtu stūrī, noformējot hettriku. Taču tas vēl nebija viss. Spēles 66.minūtē Levandovskis realizēja arī piešķirto 11 metru soda sitienu par Roisa nogrūšanu zemē, tādējādi gūstot jau ceturtos vārtus mačā un kļūstot par visu laiku rezultatīvāko poļu futbolistu Čempionu līgas turnīrā. Atlikušajā laikā rezultāts vairs nemainījās un Spānijas futbols piedzīvoja otro fiasko divu dienu laikā.

Atbildes spēli abas komandas aizvadīs 30.aprīlī Madridē, kur mājiniekiem jāgūst vismaz trīs bezatbildes vārti, lai pretendētu uz vietu finālā. Tas 25.maijā notiks Vemblija stadionā Londonā.

Otrajā pusfinālā otrdien cits Vācijas klubs Minhenes Bayern ar 4:0 savā laukumā sagrāva Spānijas grandus Barcelona, sperot platu soli pretī finālam. Šajā duelī atbildes mačs 1.maijā Barselonā.

UEFA Čempionu līga. Pusfināla pirmā spēle. 2013.gada 24.aprīlis. Dortmunde, BVB Stadion Dortmund.

Dortmundes Borussia - Madrides Real 4:1 (1:1)

Vārti: Levandovskis (8', 50', 55', 66'-11 m) - Ronaldu (43')

Sitieni (vārtu rāmī): 11(9) - 8(6)

Bumbas kontrole (%): 48-52

Stūra sitieni: 4-2

Dzeltenās kartītes: 1-3

Skatītāji: 65 829

Statistika: uefa.com