Otrdiena, 22. oktobris
Irīda, Īrisa, Airisa

Dinamo Ābola dzimšanas dienā sagādā skaistu uzvaru Minskā

Ceturtdien skaistu dāvanu galvenā trenera pienākumu izpildītāja Arta Ābola 40.dzimšanas dienā sarūpēja Rīgas Dinamo hokejisti, kuri 15068 skatītāju klātbūtnē viesos ar 3:2 uzveica Minskas Dinamo, tādējādi 2013.gadu sākot ar panākumu. Vārtus uzvarētājiem guva Oskars Cibuļskis, Pols Šehura un Aleksandrs Žirū, kurš ar precīzu metienu izcēlās jau ceturtajā spēlē pēc kārtas. Savukārt mājiniekiem ar gūtiem vārtiem atzīmējās Vladimirs Deņisovs un Tims Stepltons.

Spēles pirmo trešdaļu aktīvāk iesāka Rīgas komandas spēlētāji, izdarot pirmo metienu pa norvēģa Larsa Haugena sargātajiem vārtiem. Cīņas otrajā minūtē vēlreiz Haugena drošību vārtos pārbaudīja Žirū, bet tad ar vairākiem nesekmīgiem uzbrukumiem atbildēja minskieši. Tikmēr trešdaļas otrajā pusē vairākas reizes pēc kārtas precīzi vārtos nospēlēja Dinamo pēdējais cietoksnis Mīkaels Telkvists, atvairot bīstamus Sergeja Drozda, Tima Stepltona un Tēmu Laines metienus.

Mača rezultātu pirmās trešdaļas 14.minūtē atklāja Rīgas komandas aizsargs Cibuļskis, kuram rezultatīvi asistēja Gints Meija un Andris Džeriņš. Trešdaļas turpinājumā minskieši aktīvi centās atspēlēties, taču tas nevainagojās ar panākumiem. Tomēr desmit sekundes līdz trešdaļas beigām otros vārtus rīdzinieku labā guva Žirū un viesi pirmajā pārtraukumā devās ar divu ripu pārsvaru. Jāpiebilst, ka Žirū gūto vārtu sērija sasniegusi jau četrus mačus, kopumā viņam 13 precīzi metieni.

Jau otrā perioda 16.sekundē mājiniekiem vienu ripu atguva Vladimirs Deņisovs, tomēr minskieši turpinājumā īsā brīdī divas reizes pārkāpa noteikumus, vairāk kā minūti ļaujot Rīgas Dinamo spēlēt piecatā pret trim. Šoreiz gan divu vīru pārsvaru uz tablo materializēt neizdevās. Pēc atgriešanās pilnā sastāvā jūtami aktivizējās laukuma saimnieki un krietni vairāk darba bija Telkvistam. Perioda vidū minskieši gan vēlreiz pārkāpa noteikumus, dodot iespēju rīdziniekiem atjaunot divu ripu pārsvaru. Nostāties pretinieku zonā izdevās visai ātri, tomēr Haugens sevi pārspēt trešo reizi neļāva. Turpinājumā iniciatīva piederēja Minskas komandai, kas uzbruka biežāk un arīdzan bīstamāk, bet rīdzinieki atbildēja ar asiem pretuzbrukumiem. 36.minūtē pirmais noraidījums Latvijas klubam - par skaitliskā sastāva pārkāpumu; mūsējie mazākumā vārtus nosargā. Laukuma saimnieku presingu pēdējās minūtēs izdevās izturēt, atpūtā dodoties ar vienas ripas pārsvaru - 2:1.

Pamatlaika pēdējās 20 minūtes sākās ar visai iespaidīgu mājinieku ofensīvu, pie Telkvista vārtiem sagriežot īstu karuseli. Situāciju vēl nepatīkamāku padarīja Galviņa noraidījums par rupjību 44.minūtē, par laimi, arī otro mazākumu šajā spēlē Rīga izturēja. Perioda vidū metienu attiecība bija 8:0 mājinieku labā un viesu aizsardzība lūza - viesu rezultatīvākais hokejists Tims Stepltons panāca neizšķirtu. Ābols sasauca komandu uz pusminūtes apspriedi un tas šoreiz deva rezultātu. Minskieši varēja priecāties pavisam neilgu brīdi, jo Pols Šehura ar pirmo precīzo komandas metienu 3.trešdaļā atjaunoja vadību rīdziniekiem - 3:2!

Pēdējās minūtes aizritēja ar izmisīgiem mājinieku centieniem spēli glābt - 55 sekundes pirms mača beigām vārtus atstāja Haugens, taču tas šoreiz palika bez redzama rezultāta. Skaistu uzvaru ar 3:2 svinēja Rīgas Dinamo

Ar 42 punktiem 40 mačos rīdzinieki pakāpās uz 12.vietu Rietumu konferencē. 12 mačus pirms regulārā turnīra beigām komandu no play-off zonas jeb 8.vietas šķir 10 punkti. Nākošo spēli dinamieši 6.janvārī aizvadīs savā laukumā pret Oskara Bārtuļa pārstāvēto Doņeckas Donbass vienību.

KHL regulārais čempionāts. 2013.gada 3.jnavāris. Minska, Minsk Arena.

Minskas Dinamo - Rīgas Dinamo 2:3 (0:2; 1:0; 1:1)

Vārti: 13:52 Cibuļskis (Meija, Džeriņš) 0:1; 19:50 Žirū 0:2; 20:16 Deņisovs (Laine) 1:2; 50:39 Stepltons (Laine, Krajīčeks) 2:2; 51:35 Šehura (K.Rēdlihs) 2:3;

Vārtsargi: Larss Haugens - Mikaels Telkvists

Metieni: 35-26

Soda minūtes: 6-4

Skatītāji: 15068

Dinamo: Telkvists (Gudļevskis); Galviņš - K.Rēdlihs, Karls - Porejs, Reķis - Cibuļskis; Karsums - Džonsons - Ankipāns, Ņiživijs - Džeriņš - Meija, Daugaviņā - Šehura - Žirū, Bukarts - Pavlovs - Skvorcovs, Bičevskis