Pirmdiena, 21. oktobris
Severīns, Urzula

Dinamo izlīdzina pēdējā sekundē, pēcspēles metienos sagādājot lielisku dāvanu Telkvistam (FOTO un VIDEO)

Emocionālu uzvaru vārtsarga Mīkaela Telkvista 34.dzimšanas dienā ceturtdien savā laukumā izcīnīja Rīgas Dinamo hokejisti, ar 3:2 pēcspēles metienos pārspējot pēdējo divu sezonu Gagarina kausa ieguvējus Maskavas Dinamo. Abus vārtus maskaviešiem guva Maksims Pestuško, bet Rīgas Dinamo labā izcēlās Marsels Hosa un Pols Šehura, kurš izlīdzinājumu panāca sekundi pirms pamatlaika beigām.

Pēcspēles metienos precīzi meta gan Aleksandrs Ņiživijs, gan debitants Vojtehs Polāks. Par mača labāko hokejistu atzina jubilāru Telkvistu, kurš atvairīja 29 no 31 pretinieku metiena pamatlaikā un papildlaikā, kā arī abus divus bullīšus.

Ar 15 punktiem septiņos mačos rīdzinieki pakāpās uz 3.vietu Rietumu konferencē, bet Maskavas klubs ar 16 punktiem saglabā otro pozīciju.

Spēlei pret Maskavas Dinamo, rīdzinieku treneri pieteica 22 spēlētājus – divus vārtsargus, 7 aizsargus un 13 uzbrucējus. Salīdzinot ar iepriekšējo spēli pret Kazaņas Ak Bars, sastāvā notika vairākas izmaiņas. Pirmo spēli aizvadīja jaunieguvums Vojtehs Polāks (#73), kurš spēlēja kopā ar Polu Šehuru un Miku Indraši. Kā trīspadsmitais uzbrucējs mačam tika pieteikts Andris Siksnis, bet kā septītais aizsargs Edgars Siksna no HK Rīga. Vārtus sesto reizi septiņos mačos sargāja Mīkaēls Telkvists.

Spēli abas komandas sāka ļoti augstā tempā, taču pirmajās minūtēs reālas vārtu gūšanas iespējas neradās. Pirmo noraidījumu 5.minūtē izpelnījās Mārtiņš Cipulis, kurš vārtu priekšā nogāza pretinieku rindās spēlējošo vārda brāli Karsumu. Pretinieki vairākumā atklāt mača rezultātu neprata, bet laba iespēja brīdi vēlāk bija Cipulim, kurš bija tikko atgriezies laukumā. Vēl pēc dažām minūtēm pirmais noraidījums arī maskaviešiem, kuri noteikumus pārkāpa pret rīdzinieku debitantu Polāku, bet vēl pēc brīža izmeta ripu ārpus laukuma un laukuma saimnieki jau piecatā pret trim! Iespēju vairākumā gana daudz, bet ar visiem metieniem galā tika Lazušins. Piedevām jau dažas mūtes vēlāk laukumā valdīja pretēja situācija - trijatā palika mājinieki un lielais vairākums Maskavas Dinamo. Kādā no epizodēm vārtu priekšā izmanīgākais bija viesu rezultatīvākais hokejists Maksims Pestuško, no neliela attāluma raidot vārtos savu trešo ripu sezonā - 0:1. Atlikušajā laikā rīdzinieki centās saasināt spēli Lazušina sargāto vārtu priekšā, kas epizodiski arī izdevās, tomēr pirmās 20 minūtes zaudētas ar 0:1.

Otro periodu aktīvāk iesāka mūsējie, bet 5.minūtē jau kārtējā iespēja vairākumā viesiem - šoreiz mazākums izturēts godam. Spēli teicami saasināja mūsu ceturtais virknējums, bet brīdi vēlāk Hosa pēc Vilsona piespēles skaisti iecēla ripu devītniekā - 1:1. Turpinājumā mājinieki ieguva vairākumu, bet tā vidū pretinieku klupināja Šehura. Jau mazākumā vārtu stabs glāba rīdziniekus no vārtu zaudējuma pēc Karsuma metiena. Aptuveni piecas minūtes pirms perioda beigām skaitliskā sastāva pārkāpums pretiniekiem, bet atlikušajā laikā nedaudz bīstamāk darbojās tieši Maskavas klubs. 1:1 pēc spēlētām 40 minūtēm.

Jau trešdaļas pirmajā uzbrukumā Maksims Pestuško tomēr spēja raidīt ripu garām Telkvistam un atkal nonācām iedzinējos - 1:2. Pamatlaika pēdējās trešdaļas pirmajā pusē neviena no komandām nespēja iegūt nopietnu pārsvaru pretinieka zonā un spēle ritēja līdzvērtīgi. Vairākas teicamas iespējas izlīdzināt rezultātu bija Šehuras maiņai, īpaši Indrašim, tomēr nekā. Aptuveni sešas minūtes pirms pamatlaika beigām nelielu dāvanu bijušajai komandai sagādāja Karsums, nopelnot divas soda minūtes. Vairākumā gan kārtējais noraidjums Indrašim, bet nevienādos sastāvos vārti tā arī netika gūti. Minūti pirms beigām savējos uz apspriedi sauca Ābols. Un tas palīdzēja - vienu(!) sekundi pirms pamatlaika beigām Pols Šehura pēc pagrieziena raidīja ripu pāri Lazušinam, panākot 2:2!

Papildlaikā iespējas izraut uzvaru bija abām komandām, tomēr uzvarētāju nācās noskaidrot pēcspēles metienos. Rīdzinieki sāka ar precīzu Ņiživija metienu, bet Mareka Kvapila metienu atvaira Telkvists. Polāks met precīzi! Maskaviešiem Pestuško met garām un ar 3:2 uzvar Rīgas Dinamo!

KHL regulārais čempionāts. 2013.gada 19.sepembris. Rīga, Arēna Rīga.

Rīgas Dinamo - Maskavas Dinamo 3:2 (0:1; 1:0; 1:1; 0:0; 1:0)

Vārti: 13:30 Pestuško (Komarovs, Novāks, vair.) 0:1; 28:05 Hosa (Vilsons) 1:1; 40:10 Pestuško (Novāks, Gorovikovs) 1:2; 59:59 Šehura (Ozoliņš, Hosa) 2:2; 65:00 Polāks 3:2 p.m.;

Vārtsargi: Mīkaēls Telkvists - Aleksandrs Lazušins

Metieni: 26-31

Soda minūtes: 12-10

Skatītāji: 9580

Dinamo sastāvs:

Vārtsargi: #32 Mīkaēls Telkvists (#85 Rihards Cimermanis);

Aizsargi: #8 Sandis Ozoliņš (C) - #6 Arvīds Reķis, #80 Georgijs Pujacs - #33 Mets Robinsons, #11 Kristaps Sotnieks - #44 Oskars Cibuļskis, #55 Edgars Siksna;

Uzbrucēji:
#79 Vitālijs Pavlovs - #18 Kails Vilsons - #81 Marsels Hosa, #17 Aleksandrs Ņiživijs - #25 Andris Džeriņš - #47 Mārtiņš Cipulis, #73 Vojtehs Polāks - #38 Pols Šehura - #70 Miks Indrašis, #87 Gints Meija - #10 Artūrs Kuzmenkovs - #13 Gunārs Skvorcovs, #22 Andris Siksnis.

Turpinājumā Rīgas komanda spēkosies ar Podoļskas Vitjaz (sestdien) un Ņižņijnovgorodas Torpedo (pirmdien).

Tenaks izcīna uzvaru sezonas priekšpēdējā WRC posmā

Igaunijas autosportista Ota Tenaka ekipāža svētdien izcīnīja uzvaru pasaules rallija čempionāta (WRC) 12.posmā - Centrāleiropas rallijā -, pirmspēdējā etapā vēl nekļūstot zināmam kopvērtējuma uzvar...