Otrdiena, 22. oktobris
Irīda, Īrisa, Airisa

Dinamo pēdējā spēlē izcīna skaistu uzvaru pār Slovan; Cerību kausā tiksies ar Torpedo

Latvijas komanda Rīgas Dinamo Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārās sezonas pēdējā mačā sestdien Arēnā Rīga ar 3:1 uzveica Slovākijas klubu Bratislavas Slovan. Vārtus Dinamo labā guva  Roberts Bukarts, Mārtiņš Karsums un Džeimijs Džonsons. Savukārt viesiem vairākumā izcēlās aizsargs Mihals Sersens. Šī bija tikai otrā reize sezonā, kad Dinamo spējuši izcīnīt divas uzvaras pēc kārtas.

Jau pirms šīs spēles beigām kļuva zināms, ka Rīgas Dinamo paliks pēdējā, 14.vietā Rietumu konferencē un Cerību kausa pirmajā kārtā ceturtdien Rīgā spēkosies ar Ņižņijnovgorodas Torpedo.

Jau trešajā minūtē pēc Ginta Meijas noraidījuma rīdzinieki palika mazākumā un to arī izmantoja, kad Mihals Sersens no vārtu priekšas ieraidīja atlēkušo ripu un panāca 1:0. Līdz ar to jau sestos vārtus pēc kārtas Rīgas Dinamo komanda ielaida mazākumā.

Turpinājumā gan Rīgas Dinamo sāka spēlēt arvien sekmīgāk un jau pēc nepilnām divām minūtēm izlīdzinājumu 1:1 panāca Bukarts, kad viņš pēc Krišjāņa Rēdliha piespēles nospēlēja veiksmīgi vārtu priekšā. Trešdaļas turpinājumā ritēja līdzīga cīņa un Rīgas Dinamo komandai pat izdevās izturēt vēl vienu mazākumu un cīņas pirmā daļa noslēdzās ar 1:1.

Otro trešdaļu komandas uzsāka mierīgā cīņā un sākotnēji neliels pārsvars bija Slovan vienībai, bet tās vidū rīdzinieki jau izvirzījās vadībā, kad vairākumu ar skaistu plaukstas metienu realizēja Mārtiņš Karsums. Pēdējās minūtēs rīdzinieki darbojās pietiekoši pārliecinoši un pēc otrās trešdaļas saglabāja vadību ar 2:1.

Pēdējā trešdaļā Rīgas Dinamo jau pašā sākumā nopelnīja divus noraidījumus, tomēr abus izturēja. Piecas minūtes pirms pamatlaika beigām rīdzinieki guva vēl vienus, kad precīzs bija Džonsons, turklāt viņam piespēles izdarīja Vitālijs Pavlovs un Rodrigo Laviņš, kuriem abiem šie bija pirmie rezultativitātes punkti KHL šosezon.

Treneri pēdējam mačam pieteica sešus aizsargus un 11 uzbrucējus, jo gripas dēļ spēlēt nevarēja aizsargs Jēkabs Rēdlihs un uzbrucējs Raitis Ivanāns. Līdz ar to laukumā devās aizsargs Guntis Galviņš. Vārtus spēlē sargāja Māris Jučers.

KHL regulārais čempionāts. 2012.gada 17.februāris. Rīga, Arēna Rīga.

Rīgas Dinamo - Bratislavas Slovan 3:1 (1:1; 1:0; 1:0)

Vārti: 2:46 Sersens (Mikušs, Mikliks, vair.) 0:1; 4:37 Bukarts (K.Rēdlihs) 1:1; 28:25 Karsums (Sotnieks, K.Rēdlihs, vair.) 2:1; 55:05 Džonsons (Pavlovs, Laviņš) 3:1;

Vārtsargi: Māris Jučers - Jaroslavs Januss

Metieni: 19-24

Soda minūtes: 10-6

Skatītāji: 5770

Rīgas Dinamo: Jučers (Telkvists); Porejs - K.Rēdlihs, Sotnieks - Galviņš, Laviņš - Cibuļskis; Karsums - Šehura - Indrašis, Bukarts - Džeriņš - Meija, Skvorocovs - Pavlovs - Džonsons, Biezais - Bičevskis.