Kurbads pagarinājumā piekāpjas Kazahstānas Kokšetau Arlan

Latvijas čempionvienība hokejā Kurbads sestdien Francijas pilsētā Lionā Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) Kontinentālās kausa izcīņas trešās kārtas otrajā cīņā izglābās no zaudējuma pamatlaikā, tomēr tik un tā ar 3:4 (2:1, 0:1, 1:1, 0:1) pagarinājumā piekāpās Kazahstānas labākajai vienībai Kokšetau Arlan, pēcāk zaudējot arī izredzes sasniegt finālturnīru.

Kurbads labā pa vārtiem šajā mačā guva Elizers Šerbatovs, Edgars Brancis un Mārtiņš Cipulis.

Kurbads komandai šis mačs sākās veiksmīgi, jo piektajā minūtē vienību vadībā izvirzīja Šerbatovs, tomēr tikai 19 sekundes vēlāk Jevgēņijs Gevels panāca izlīdzinājumu. Latvijas čempioni gan vēlreiz vadību pārņēma 16.minūtē, kad ar precīzu metienu izcēlās Brancis.

Kurbads hokejisti ilgu laiku atradās vadībā, tomēr 40.minūtē viņi nesekmīgi nospēlēja mazākumā, kas Aleksandram Ņesterovam ļāva panākt 2:2. Kopumā laukumā aizritēja līdzvērtīga cīņa, bet 53.minūtē vairākumu izmantoja Arlan hokejists Vladimirs Malevičs.

Latvijas čempionvienība metās atspēlēties, turklāt tas izdevās, jo, spēlējot četri pret četri, vien 24 sekundes pirms pamatlaika beigām Cipulis panāca 3:3. Līdz ar to duelis turpinājās pagarinājumā, kura trešajā minūtē uzvaru Kazahstānas klubam nodrošināja Malevičs, gūdams savus otros vārtus mačā.

Savukārt otrā D grupas mačā Latvijas uzbrucēju Martina Lavrova un Artūra Mickeviča pārstāvētā mājiniece Lionas Lions ar 1:2 (1:0, 0:1, 0:1) piekāpās Baltkrievijas klubam Gomeļ.

Vienīgos vārtus mājiniekiem pirmajā periodā guva tieši Lavrovs, bet Gomeļ uzvara atņēmusi Kurbadam izredzes iegūt kādu no pirmajām divām vietām grupā.

Piektdien pirmajā mačā Latvijas komanda ar 2:6 piekāpās Gomeļ, kamēr Arlan pēcspēles metienos ar 2:1 pārspēja Lions hokejistus, kam vienīgos vārtus pamatlaikā guva tieši Mickevičs.

Līdz ar to Arland ar četriem punktiem divās spēlēs ir grupas vadībā, trīs punkti vienīgajā mačā ir Gomeļ kontā. Savukārt Lions un Kurbads hokejisti guvuši pa punktam.

Turnīra noslēgumā svētdien Kurbads spēkosies ar Lions hokejistiem.

Finālposmā iekļūs divas labākās D grupas komandas.

Tikmēr trešā posma E grupā cīnās vietējā Lielbritānijas komanda Belfāstas Giants, Polijas klubs Katovices GKS, horvātu vienība Zagrebas Medveščak, kā arī Imanta Ļeščova un Oļega Šišļaņņikovs pārstāvētā Ritten Sport no Itālijas, kas cīnās Alpu hokeja līgā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Kurbads oktobrī triumfēja savā laukumā notikušajā Kontinentālā kausa otrā posma C grupas turnīrā. Latvijas čempione ar 9:2 sagrāva Islandes klubu Agireiri Skautafelag, ar 8:1 apspēlēja Spānijas vienību Sansevastjanas Txuri Urdin un ar 2:1 guva virsroku pār Ukrainas klubu Doņeckas Donbass.

Kurbads Kontinentālā kausa izcīņas posmu uzņēma otro gadu pēc kārtas.

Latvijas čempione šonedēļ pastiprināja sastāvu ar 35 spēles Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) aizvadījušo uzbrucēju Elizeru Šerbatovu.

Kurbads ar 24 punktiem 14 spēlēs Latvijas čempionāta kopvērtējuma tabulā ieņem trešo vietu, kamēr Arlan ar 56 punktiem 29 spēlēs ir līdere savā čempionātā, tuvākās sekotājas gan apsteidzot vien par pāris punktiem.

Savulaik Arlan klubā spēlējuši arī daudzi Latvijas hokejisti, bet visilgāk tajā uzkavējušies Artūrs Ozoliņš, Andrejs Smirnovs, Elvijs Biezais un Renārs Demiters, katram no viņiem tajā aizvadot vairāk nekā 100 spēles.

Aizvadītajā sezonā Kurbads nesasniedza Dānijā notikušā Kontinentālā kausa izcīņas finālu, izšķirošajā trešās kārtas spēlē zaudējot latviešu vārtsarga Ervīna Muštukova pārstāvētajai Lielbritānijas vienībai Šefīldas Steelers.

Pagājušajā sezonā par šī turnīra čempioni kļuva Baltkrievijas komanda Minskas Junostj, bet vienu sezonu iepriekš Kontinentālajā kausā triumfēja Lielbritānijas hokeja klubs Notingemas Panthers, kas finālā pieveica Ritten Sport ar latviešu uzbrucēju Jāni Spruktu sastāvā.

Savukārt Kurbads pagājušajā sezonā triumfēja Optibet Hokeja līgas (OHL) jeb Latvijas čempionāta virslīgas finālā, ar rezultātu 4-0 apspēlējot Zemgale/LLU hokejistus.