Lightning 12 sekundēs gūst divus vārtus un nonāk uzvaras attālumā no Stenlija kausa fināla

Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Tampabejas Lightning svētdien Austrumu konferences finālā 12 sekunžu laikā guva divus vārtus, kas ļāva izcīnīt jau trešo uzvaru un nonākt panākuma attālumā no Stenlija kausa fināla.

"Lightning" ar 4:1 (0:0, 2:1, 2:0) uzvarēja Ņujorkas "Islanders" un sērijā līdz četrām uzvarām panāca 3-1.

Spēles grožus sākotnēji savās rokās pārņēma "Islanders" hokejisti, Brokam Nelsonam otrā perioda 12.minūtē izvirzot vadībā ņujorkiešus. Gavilēm gan nebija pamata, jo jau 15 sekundes vēlāk Bleiks Kolmens panāca 1:1, taču Ondrejs Palāts vēl 12 sekundes vēlāk iepretim vārtiem saņēma piespēli no Ņikitas Kučerova un vadībā jau izvirzīja "Lightning".

Trešajā periodā Tampabejas komanda apgriezienus nemazināja, jo jau ceturtajā minūtē Breideins Points tika galā ar diviem pretspēlētājiem un ar plaukstas metienu guva savas komandas trešos vārtus. Cerības par uzvaru tika dzēstas divas minūtes līdz spēles beigām, jo ripu tukšos vārtos iemeta Pets Marūns.

Palāts un Points spēli noslēdza ar 1+1, bet divas rezultatīvas piespēles Kučerova un Janni Gorda rēķinā.

Otrdien abas komandas aizvadīs sērijas piekto spēli. Tikmēr pirmdien Rietumu finālsērijas piekto spēli aizvadīs Dalasas "Stars" un Vegasas "Golden Knights". Šajā pārī ar 3-1 priekšā ir Dalasa.

Toronto un Edmontonā vispirms notika 24 komandu izslēgšanas turnīrs, cīņu par Stenlija kausu turpinot 16 vienībām. Vispirms komandas "play-off" kvalifikācijas kārtā aizvadīja sērijas līdz trim uzvarām, bet pēc tam pārgāja uz tradicionālo sēriju formātu līdz četrām uzvarām.