Rīgā +6 °C
Sestdiena, 20. aprīlis
Mirta, Ziedīte

Lightning minimāla uzvara ļauj pārņemt vadību Stenlija kausa pusfinālā

Pērnā gada Stenlija kausa uzvarētāja Tampabejas Lightning ceturtdien pārņēma vadību Nacionālās hokeja līgas (NHL) šīs sezonas izslēgšanas turnīra pusfināla sērijā.

"Lightning" viesos ar rezultātu 2:1 (1:0, 1:1, 0:0) apspēlēja Ņujorkas "Islanders".

Sērijā līdz četrām uzvarām "Lightning" ir vadībā ar 2-1.

Pirmā perioda vidū Bleiks Kolmens pēc paša neveiksmīga metiena ieguva atlēkušo ripu un piespēlēja to uz tālo vārtu stabiņu, kur bija Janni Gurde, kanādiešu uzbrucējam metot nekļūdīgi.

Trīs minūtes pirms otrā perioda beigām Kels Klaterbaks haotiskā cīņā ieguva pie vārtiem ripu un raidīja to mērķī - 1:1. Tiesa, 20 sekundes pirms došanās uz ģērbtuvēm Breidens Points ar kritienā izdarītu metienu vairākumā atjaunoja viesiem vadību.

"Lightning" šogad Stenlija kausā izbraukumā uzvarējusi sešās no septiņām spēlēm. Tāpat Tampas hokejisti uzvarējuši desmit no 11 dueļiem, kuros pirmie izvirzījušies vadībā, bet zaudējuši visos trīs mačos, kuros kā pirmie nonākuši iedzinējos.

Viesu vārtsargs Andrejs Vasiļevskis ceturtdien atvairīja 27 metienus, bet otrpus laukumam Semjons Varlamovs tika galā ar 23 ripām.

Sērijas ceturtā spēle notiks sestdien Juniondeilā, bet pēc tam komandas atgriezīsies Tampā.

Otrā pusfinālā starp Vegasas "Golden Knights" un Monreālas "Canadiens" komandām rezultāts ir neizšķirts 1-1.

Ierasti NHL regulārajā čempionātā komandas katra aizvada pa 82 mačiem, taču šajā sezonā vienības katra izspēlēja 56 dueļus.