Svētdiena, 19. maijs
Sibilla, Teika, Lita

Penguins Stenlija kausa aizstāvēšanu sāk ar Krosbija trim gūtiem vārtiem un 7:0 uzvaru

Iepriekšējo divu sezonu Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa īpašniece Pitsburgas Penguins trofejas aizstāvēšanu trešdien sāka ar sava līdera Sidnija Krosbija trim gūtiem vārtiem un pārliecinošu uzvaru.

Penguins Austrumu konferences ceturtdaļfināla sērijas pirmajā spēlē mājās ar rezultātu 7:0 (3:0, 2:0, 2:0) sagrāva Filadelfijas Flyers. Pitsburgas vienība sērijā līdz četrām uzvarām izvirzījās vadībā ar 1-0.

Laukuma saimnieki jau spēles 15.minūtē bija vadībā ar 3:0, precīzi metot Braienam Rastam, Karlam Hāgelinam un Jevgēņijam Malkinam, bet cīņas 28.minūtē Džeiks Gincels panāca 4:0. Savukārt mača otrajā pusē laukumā lielisks bija Krosbijs, kurš trešo reizi karjerā Stenlija kausa izcīņas mačā izcēlās ar hat-trick.

Zīmīgi, ka Krosbijs atkārtojis kluba rekordu, jo trīs reizes vismaz pa trim ripām play-off spēlē Penguins kreklā savulaik iemeta Mario Lemjē, kurš gan to paveica 107 mačos, kamēr Krosbijam šī bija 149.izslēgšanas turnīra cīņa.

"Mēs sodījām pretiniekus, izmantojot savas iespējas. Neskatoties uz rezultātu, vienmēr ir iespēja savu spēli uzlabot, tāpēc arī mēs centīsimies katrā spēlē kļūt vēl labāki," sacīja Krosbijs, kurš tika atzīts par spēles pirmo zvaigzni.

Tikmēr mača trešās zvaigznes gods tika Penguins vārtsargam Metam Marejam, kurš atvairīja 24 pretinieku metienus. Marejs trešajā play-off spēlē pēc kārtas palicis nepārspēts, jo pērn finālsērijā pret Nešvilas Predators viņš sausā palika pēdējos divos mačos.

Sērijas otrā spēle piektdien atkal notiks Pitsburgā.

Tikmēr Rietumu konferencē līgas debitante Vegasas Golden Knights savā pirmajā Stenlija kausa izcīņas spēlē kluba vēsturē, mājās ar 1:0 (1:0, 0:0, 0:0) uzvarēja Losandželosas Kings, sērijā arī panākot 1-0.

Vārtsargs Marks Andrē Flerī atvairīja 30 pretinieku metienus, 11.reizi karjerā play-off mačā paliekot nepārspēts, kamēr vienīgos vārtus spēles ceturtajā minūtē guva Šī Teodors.

Visbeidzot vēl vienā duelī Rietumu konferences Vinipegas Jets mājās ar rezultātu 3:2 (0:0, 1:0, 2:2) uzveica Minesotas Wild hokejistus, izcīnot kluba vēsturē pirmo uzvaru Stenlija kausa izcīņā.

Spēles 44.minūtē Jets nokļuva iedzinējos ar 1:2, taču minūti vēlāk Patriks Laine atjaunoja neizšķirtu, bet 53.minūtē uzvaras vārtus mājiniekiem guva Džo Morovs. Wild rindās vārtus guva Mets Kalens un Zaks Parizē.

Jau vēstīts, ka pērn Stenlija kausa finālā Penguins ar 4-2 uzvarēja Nešvilas Predators komandu.