Rīgā +6 °C
Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

Avangard iekļūst nākamajā kārtā, Baris, Traktor un Ak Bars soli no uzvaras sērijā

Kā otrie KHL Gagarina kausa izslēgšanas turnīra 1.kārtu pārvarējuši Omskas Avangard hokejisti. Pirmdien, spēlējot bez Latvijas izlases aizsarga Georgija Pujaca, omskieši ar 3:1 Habarovskā uzvarēja Amur, sērijā triumfējot ar 4:0. Pie uzvarām savā sērijās tika arī Astanas Baris, Čeļabinskas Traktor un Kazaņas _Ak Bars _hokejisti.

Raimo Sumanena vadītie Avangard jau pirmajās deviņās minūtēs izvirzījās vadībā ar 2:0 (Perežogins, Červenka). Vienus vārtus mājiniekiem atguva Ružička otrā perioda pašā sākumā, bet neilgi pirms trešdaļas noslēguma 3:1 Avangard labā panāca Averins. Georgijs Pujacs šajā spēlē nepiedalījās.

Tādējādi šajā somu treneru duelī Raimo Sumanens pārspēja Hannu Jortiku ar 4:0. Kā zināms, divi citi somu treneri – Peka Rautakalio un Kari Jalonens – sacenšas Rietumu konferences play-off sērijā starp Rīgas Dinamo un Ņižņijnovgorodas Torpedo.

Astanā vārtus pirmie guva viesi no Magņitogorskas, taču vietējie Baris atspēlējās un uzvarēja ar 4:1. Tādējādi sērijā rezultāts kļuvis jau 3:1 Baris labā. Jau nākamajā spēlē Metallurg laukumā sērija var noslēgties.

Pretēji prognozēm, Hantimansijskas Jugra treneris Sergejs Šepeļevs tomēr vārtos pret Traktor nelika Edgaru Masaļski, bet Mihailu Birjukovu, kurš svētdien ielaida sešas ripas. Arī pirmdien iznākums bija tieši tāds pats - Birjukovam seši ielaisti vārti un 42.minūtē vārtos stājās Edgars. Sev atvēlētajā laikā viņš Jugra vārtus atstāja neieņemtus. Interesanti, ka Jugra pirmo piecu minūšu laikā bija ieguvuši 2:0 pārsvaru. Arī šeit tikai viena uzvara šķir Traktor no nākamās kārtas, to Čeļabinskas hokejisti var izcīnīt jau nākamajā mačā savā laukumā.

Svētdien kā pirmie 2.kārtai kvalificējās Oļega Znaroka trenētie Maskavas Dinamo, sērijā ar 4:0 pārspējot Minsku.