Trešdiena, 2. oktobris
Skaidris, Ilma

Baldonieks: Spēlē pret Franciju lielākās problēmas bija otrajā trešdaļā

Latvijas izlasi otrajā uzvarētajā pārbaudes spēlē pret Franciju vadījušais Māris Baldonieks ir pateicīgs hokejistiem par pašatdevi, taču treneris uzsvēra, ka otrajā trešdaļā komanda nerādīja no tās gaidīto sniegumu.Visu spēli Latvijas izlase nespēja aizvadīt vienā līmenī, žurnālistiem teica Baldonieks.

Pirmā trešdaļa, kurā laukuma samnieki ieguva 1:0 pārsvaru, viņam patika, bet otrajā periodā sekojis kritums."Nepaspējām ātrumā, zaudējām divcīņās, sekoja noraidījumi un spēle izvērtās smaga", teica Baldonieks, kurš izlasi vada tās treneru Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa prombūtnē.Pēdējā trešdaļā Latvijas izlases spēle uzlabojās pēc pārrunām ģērbtuvēs, taču ar kādu hokejistu atskaitīšanu no treniņnometnes Baldonieks neplāno steigties. Viņš paskaidroja, ka pēc pirmajām divām spēlēm ir pamats pārdomām par sastāvu, tomēr vēl nepieciešams sīkāk izvērtēt spēļu videoierakstus.Otrajā spēlē pret francūžiem Baldoniekam patika Sergejs Pečura un Roberts Bukarts, kā arī Kaspars Saulietis. Turpmāk izlases kandidātu darbā iesaistīsies Rīgā jau atbraukušais Kaspars Daugaviņš, svētdien komanda gaida ierodamies Juri Štālu, bet nākamajā nedēļas nogalē varētu būt klāt Arvīds Reķis.Savukārt Francijas izlases galvenais treneris Deivs Hendersons stāstīja, ka viņa vadītā komanda nospēlējusi labāk nekā dienu iepriekš, un viņš par savu hokejistu veikumu otrajā cīņā ir gandarīts. "Nospēlējām stabilu spēli, un kopumā esmu apmierināts," viņš teica.Otrajā cīņā francūži atbildīgāk un disciplinētāk spēlēja aizsardzībā un laukuma vidusdaļā, kas ļāvis labāk veidot uzbrukumus. Līdz pasaules čempionātam Francijas izlasi pastiprinās vēl seši vai septiņi hokejisti, kas pagaidām dziedē savainojumus, vai ir aizņemti klubos Čehijas un Šveices čempionātos.Jau ziņots, ka, gatavojoties pasaules čempionātam, Latvijas izlase francūžus ceturtdien uzvarēja ar 2:0. Arī abu komandu pirmajā pārbaudes spēlē trešdien laukuma saimnieki bija pārāki ar 4:1.