Svētdiena, 20. oktobris
Leonīda, Leonīds

Baltkrieviem vēl viens trieciens: Diskvalificē uzbrucēju Kosticinu

Vienas spēles diskvalifikāciju pasaules hokeja čempionātā saņēmis viens no sacensību saimnieku Baltkrievijas spožākajiem uzbrucējiem Andrejs Kosticins.Piektdien notikušajā pirmajā mačā, kurā Baltkrievija ar 1:6 kapitulēja ASV, piecas minūtes pirms pamatlaika beigām Kosticins no muguras bortā bīstami iegrūda pretinieku aizsargu Metu Donovanu.

Spēles laikā par nodarījumu Kosticinam tika piešķirtas divas soda minūtes, kuru izciešanas laikā amerikāņi guva savus piektos vārtus.Pēc IIHF Disciplinārās komisijas sēdes sestdien secināts, ka Kosticina spēka paņēmiens tika veikts, apdraudot Donovana drošību, tāpēc baltkrievam piespriesta papildu vienas spēles diskvalifikācija.Kosticins, kurš šo sezonu aizvadīja Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienībā Čeļabinskas "Traktor", izlaidīs svētdienas maču, kurā sacensību saimnieki tiksies ar potenciālajiem apakšgrupas pastarīšiem no Kazahstānas. Šajā grupā sacenšas arī Latvijas izlase.Pasaules čempionātā 16 izlases sadalītas divās apakšgrupās, pa astoņām katrā, četrām labākajām kvalificējoties ceturtdaļfinālam.Komandām, kuras grupās ieņems 5.-7.vietu, čempionāts būs noslēdzies, savukārt katras apakšgrupas vājākā komanda pametīs augstāko divīziju un nākamgad spēlēs pirmās divīzijas A grupā. Šo komandu vietas nākamgad ieņems Austrija un Slovēnija, kas abas spēcīgākajā līgā atgriezīsies pēc gada pārtraukuma.Sacensības Minskā ilgs līdz 25.maijam.