Trešdiena, 2. oktobris
Skaidris, Ilma

Čehijas hokejisti pēc piecu gadu pārtraukuma atgūst pasaules čempionu titulu

Pēc piecu gadu pārtraukuma pasaules čempionu titulu atguvuši Čehijas hokejisti. Svētdien finālā vairāk nekā 19 000 skatītāju klātbūtnē Ķelnē viņi ar 2:1 (1:0, 1:0, 0:1) pārspēja divu pēdējo gadu čempionus Krievijas izlasi.Kā zināms, čehi uzvarēja Latvijas valstsvienību izšķirošajā spēlē par iekļūšanu ceturtdaļfinālā.

Negaidīti jau 20.sekundē rezultātu atklāja Čehijas valstsvienība. Pēc lieliskas Jaromira Jāgra piespēles ripu gandrīz tukšos pretinieku vārtos raidīja Jakubs Klepišs.Azartiskais sākums turpinājās vēl labu brīdi, spēle ritēja augstā tempā un bīstamas situācijas ik pa brīdim izveidojās gan pie vieniem, gan otriem vārtiem. Vairāk darba gan bija čehu vārtsargam Vokounam.“Atklātais hokejs” pierima pirmās trešdaļas vidū, kad čehi atdeva iniciatīvu pretiniekiem un pievērsa lielāku uzmanību darbībai aizsardzībā, domājot par izdevībām pretuzbrukumos.Turpinājumā iniciatīva dažu minūšu epizodēs pārgāja no vienas pie otras komandas. Trešdaļas beigās krievi trešo reizi nonāca skaitliskajā vairākumā, un Pāvels Dacjuks ieraidīja ripu vārtos. Taču pēc videoieraksta noskatīšanās izrādījās, ka tas noticis mirkli pēc perioda beigām.Spēles raksturs būtiski nemainījās arī otrajā trešdaļā. Visumā līdzīgā cīņā mazliet vairāk iespēju gūt vārtus bija Krievijas hokejistiem, taču gan Vokouns, gan čehu aizsardzība bija uzdevumu augstumos.Divas minūtes līdz  otrā perioda beigām Ovečkins uzbrukuma zonā sadūrās ar savu partneri Fjodorovu, un Čehijas izlasei izdevās pretuzbrukums, ko pabeidza Tomašs Rolineks – Karela Rahūneka mestā ripa rikošetā no viņa slidas trāpīja vārtos.

Trešās trešdaļas pirmajā pusē Krievijas hokejistiem nekādi neizdevās lauzt spēles gaitu. Perioda vidū strīdīgā situācijā 5+20 minūšu sodu par spēka paņēmienu pret Jāgru vēl arī izpelnījās Aleksejs Jemeļins, bet vēlāk divminūšu sodu izpelnījās arī Viktors Kozlovs.

Skaitliskajā vairākumā čehu hokejisti īpaši necentās uzbrukt, vairāk domājot par laika novilcināšanu un rezultāta saglabāšanu, kas viņiem arī ļoti labi izdevās.

Divarpus minūtes līdz pamatlaika beigām Čehijas izlase nonāca skaitliskajā mazākumā, pēc tam nopelnīja vēl vienu noraidījumu, un pēdējās divas minūtes iesāka trijatā pret pieciem un pēc vārtsarga Varlamova nomainīšanas arī sešiem Krievijas hokejistiem.

Dramatiskajās beigās čehus vienreiz izglāba vārtu stabs un vēl vairākas reizes – vārtsargs Tomašs Vokouns. 35,3 sekundes līdz finālsirēnai pēc diagonālas piespēles Dacjuks vienus vārtus atguva, taču izlīdzinājumu Krievijas izlase panākt vairs nespēja, noliekot čempionu pilnvaras.

Krievijas un Čehijas izlases pasaules čempionātu finālos līdz šim nebija tikušās. 1983.gada čempionāta finālturnīrā PSRS izlase pēc gūto un zaudēto vārtu starpības apsteidza Čehoslovākiju cīņā par čempionu titulu.

Jau ziņots, ka spēlē par bronzas medaļām Zviedrijas izlase ar 3:1 uzvarēja Vāciju.

Pasaules čempionāta fināls

Krievija – Čehija 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Vārti: 0:20 Klepišs (Jāgrs) – 0:1, 38:13 Rolineks (Rahūneks) – 0:2, 59:24 Dacjuks (Kovaļčuks, Gončars) – 1:2
Metieni: 36 - 25
Soda min.: 31 - 10