Rīgā +3 °C
Otrdiena, 1. oktobris
Lāsma, Zanda, Zandis

Čehijas izlase sagādā Dānijai otro zaudējumu, amerikāņi pārspēj norvēģus

Latvijas hokeja valstsvienības pēdējie pretinieki pasaules hokeja čempionāta pirmajā posmā Dānijas hokejisti piedzīvojuši otro zaudējumu D grupas turnīrā, pirmdien Bratislavā ar 0:6 piekāpjoties Čehijas izlasei. C grupas otrās kārtas spēlē ASV izlase trešajā trešdaļā likvidēja divu vārtu deficītu un uzvarēja Norvēģiju 4:2.

Čehijas hokejisti sāka ļoti aktīvi, un jau trešajā minūtē Mihaels Froliks pretuzbrukumā atklāja rezultātu. Pirmā perioda otrajā pusē Dānijas izlasei izdevās spēli izlīdzināt un pašiem izveidot vairākas labas izdevības.Izšķirošie notikumi risinājās otrās trešdaļas vidū. Vispirms čehi sodīja sāncenšus par pozicionālu kļūdu aizsardzībā – saņēmis teicamu Židlicka piespēli, Milans Mihaleks izslidoja vienatnē pret Dānijas izlases vārtsargu Galbraitu un viņu apspēlēja. Pēc īsa brīža viņš pats vārtu priekšā pabeidza ātru kombināciju, bet nākamās pusotras minūtes laikā Froliks un Tomašs Plekanecs panāca izšķirošo 5:0 pārsvaru.Pēdējā periodā spēlei punktu pielika Petrs Pruha. Vārtsargs Ondrejs Pavelecs atvairīja visus 24 dāņu metienus.ASV un Norvēģijas izlašu spēlē Košicē skandināvi pirmās trešdaļas vidū pusotras minūtes laikā panāca 2:0 savā labā. Vispirms Kens Andrē Olimbs ar spēku iestūma ripu Montojas sargātajos vārtos, bet drīz pēc tam Anderss Bastjansens skaitliskajā mazākumā pārķēra pretinieku piespēli un realizēja izgājienu viens pret vienu.Otrā trešdaļa pagāja ar ievērojamu ASV hokejistu pārsvaru, taču starpību samazināt viņiem neizdevās, pašās beigās ripa trāpīja pa vārtu stabiņu. Un tikai trešā perioda sākumā amerikāņiem beidzot izdevās divreiz diezgan līdzīgā stilā pārspēt teicami spēlējošo Norvēģijas izlases vārtsargu Haugenu.Sešarpus minūtes līdz pamatlaika beigām ASV hokejisti realizēja skaitlisko vairākumu un izvirzījās vadībā (otro reizi spēlē precīzs bija Niks Palmjeri), priekšpēdējā minūtē to paveica vēlreiz, un manāmi pagurušajai Norvēģijas izlasei, kuras sastāvā bija tikai pieci aizsargi, pietrūka spēka, lai pacīnītos par izlīdzinājumu.Plkst.21.15 pēc Latvijas D grupas otrās kārtas spēli pret Somijas izlasi aizvadīs Latvijas hokeja valstsvienība.

Pasaules čempionāts hokejā

C grupa
ASV – Norvēģija 4:2 (0:2, 0:0, 4:0)
Vārti
: 8:09 Olimbs (Holtets) – 0:1, 9:22 Bastjansens (maz.) – 0:2, 41:16 Palmjeri (Šenons, Kreiders) – 1:2, 44:59 Skills (Stepltons, Makdonags) – 2:2, 53:44 Palmjeri (Šenons, Šetenkērks, vair.) – 3:2, 58:34 Smits (Stepans, Džonsons, vair.) – 4:2
Metieni: 49 - 15
Soda min.: 10 - 14

D grupa
Čehija – Dānija 6:0 (1:0, 4:0, 1:0)
Vārti
: 2:29 Froliks (Hubačeks, Mighaleks) – 1:0, 31:34 Mihaleks (Židlickis) – 2:0, 33:17 Mihaleks (Havlats, Eliašs, vair.) – 3:0, 34:25 Froliks (Časlava, Novotnijs) – 4:0, 34:38 Plekanecs (Červenka, Jāgrs) – 5:0, 56:23 Pruha (Froliks) – 6:0
Metieni: 35 - 24
Soda min.: 12 - 4

LOK: Apdraudētas iespējas nodarboties ar sportu Rīgā

“Rimi” Olimpiskais sporta centrs saņēmis vēstuli no Rīgas domes ar paziņojumu, ka sakarā ar veiktajiem grozījumiem MK noteikumos nr. 350, no 1. oktobra vairāk nekā desmit reizes tiek paaugstināta ...