Otrdiena, 1. oktobris
Lāsma, Zanda, Zandis

Rīgas Dinamo hokejisti šāgada pēdējā Kontinentālās hokeja līgas spēlē otrdien Arēnā Rīga ar 2:3 piekāpās Omskas Avangard komandai. 2010.gadu rīdzinieki pabeidz ar 19 uzvarām, 19 zaudējumiem un sesto vietu KHL Rietumu zonas turnīra tabulā. Nākamās trīs spēles dinamieši aizvadīs izbraukumā, pirmo no tām – 4.janvārī Ņižņijnovgorodā pret vietējo Torpedo.

Šuplers spēlētājiem pateicas par interesanto spēli un cīnīšanos līdz mača beigām

Salīdzinājumā ar iepriekšējo spēli (2:1 pret Hantimansijskas Jugra) rīdzinieku sastāvā izmaiņu nav, vienīgi kā nomināli pirmā cīņai pieteikta Sprukta maiņa.

Pirmajās minūtēs izturējuši skaitliskajā mazākumā, Omskas hokejisti metās uzbrukumā un jau piektajā minūtē izvirzījās vadībā. Pēc pretuzbrukuma trijatā pret diviem mājinieku aizsargiem Edgaru Lūsiņu pārspēja Aleksandrs Perežogins.

Pirmo patiešām bīstamo momentu pie viesu vārtiem rīdzinieki izveidoja tikai pirmās trešdaļas vidū, kad, veikli izvairījies no spēka paņēmiena, vienatnē pret Avangard vārtsargu Kari Ramo izslidoja Surovijs, diemžēl somu viņam apspēlēt nesanāca. Toties jau pusminūti vēlāk pretuzbrukumā tas izdevās Jānim Spruktam – 1:1.

Liktenīgs pirmā perioda beigās Dinamo bija Miķela Rēdliha noraidījums. Vispirms mazākumā Ramo gandrīz pārspēja Karsums, taču tūdaļ pat Avangard izspēlēja ātru prettriecienu, un Perežogins otrreiz raidīja ripu ne visai droši nospēlējušā Lūsiņa vārtos – 1:2.

Līdz pirmajam pārtraukumam iespēja gūt otros vārtus bija arī Spruktam, taču viņa duelī ar Omskas kluba vārtsargu šoreiz veiksmīgāks bija Ramo. Toties jau brīdi vēlāk Aleksandrs Ņiživijs pārtrauca savu ieilgušo “sausuma” periodu, vārtu priekšā apspēlējot Avangard somu leģionāru – 2:2.

Tikpat aizraujošs hokejs, gan nedaudz lēnākā tempā, turpinājās arī otrajā trešdaļā, kurā vārti gan netika gūti. Mājinieki četras reizes spēlēja skaitliskajā vairākumā, izveidoja vairākus labu momentus, taču izvirzīties vadībā viņiem tā arī neizdevās.

Arī trešajā trešdaļā minimāls teritoriāls pārsvars bija Dinamo hokejistiem, taču abu komandu vārtsargi spēlēja nevainojami. Cīņa jau tuvojās pamatlaika beigām, kad veiksme uzsmaidīja Omskas hokejistiem. Ripa no apmales atlēca dinamiešu vārtu priekšā, kur pirmais pie tās bija Aleksandrs Popovs.

Oktobra sākumā abu komandu pirmajā savstarpējā spēlē Omskā uzvaru 4:3 dramatiskā cīņā pēcspēles metienu sērijā guva rīdzinieki.

Kontinentālā hokeja līga

Rīgas Dinamo – Omskas Avangard 2:3 (2:2, 0:0, 0:1)

Vārti: 4:24 Perežogins (Popovs, Kurjanovs) – 0:1, 9:49 Sprukts (Karsums, Džeriņš) – 1:1, 14:46 Perežogins (Kuļašs, vair.) – 1:2, 17:26 Ņiživijs (Petrovickis, Surovijs) – 2:2, 58:29 Popovs (Perežogins, Kurjanovs) – 2:3

Metieni: 38 - 30
Soda min.: 6 - 14
Iemetieni: 30 - 31

Dinamo: Lūsiņš, Laviņš – Galviņš, Karsums – Sprukts – Ankipāns, J.Rēdlihs – Andersons, Ņiživijs – Petrovickis – Surovijs, Sotnieks – Reķis, Troters – Karamnovs – M.Rēdlihs, Bukarts – Džeriņš – Meija, Podziņš