Otrdiena, 1. oktobris
Lāsma, Zanda, Zandis

Rīgas Dinamo hokejisti izcīnījuši uzvaru pēcspēles metienu sērijā svarīgā Kontinentālās hokeja līgas spēlē pret konkurentiem cīņā par iekļūšanu Gagarina kausa izcīņā Maskavas CSKA komandu – 4:3. Ar šo maču rīdzinieki pabeiguši piecu mājas spēļu sēriju. Nākamās trīs cīņas viņi aizvadīs izbraukumā, pirmo no tām – ceturtdien pret Maskavas Dinamo.

Šuplers uzteic komandu par izkļūšanu no grūtas situācijas

Otrdienas spēli laukuma saimnieki aizvadīja tādā pašā sastāvā kā iepriekšējo maču pret Sanktpēterburgas SKA (2:3).

Pirmā trešdaļa aizritēja augstā tempā ar apmēram vienādu vārtu gūšanas iespēju skaitu – to gan bija ļoti maz.

Otrajā periodā abu komandu vārtsargiem Holtam un Gaidučenko darba bija nedaudz vairāk. Labākā iespējā mājiniekiem bija trešdaļas vidū, kad pēc acīgas Trotera piespēles iespēja netraucēti mest bija J.Rēdliham, diemžēl viņa raidījumu tvēra viesu vārtsargs. Drīz pēc tam CSKA izvirzījās vadībā – pēc ilga uzbrukuma dinamiešu zonā Jans Mareks pamanījās izbīdīt ripu starp Holta kājsargiem.

Taču jau pusotru minūti vēlāk mājinieki panāca izlīdzinājumu. Skatliskajā vairākumā atlēkušo ripu vārtos trieca Aleksandrs Ņiživijs – 1:1.

Cīņas raksturs daudz nemainījās arī trešajā periodā. Turpinājās joņošana no vieniem vārtiem uz otriem, taču labu brīdi daudz bīstamu momentu nebija. Vienā no pretuzbrukumiem mājiniekiem tomēr izdevās gūt otros vārtus. Divreiz Gaidučenko atsisto ripu vārtos ielaboja Marks Hartigans – 2:1.

Dinamo vadībā bija tikai četras minūtes. Vispirms Iļja Zubovs skaitliskajā vairākumā atrada spraugu Holta cietoksnī. Bet jau pusminūti vēlāk Jans Mareks, uzvarējis iemetienā, metās uz mājinieku vārtiem un vēlreiz apspēlēja rīdzinieku vārtsargu – 2:3.

Minūti līdz pamatlaika beigām rīdziniekiem tomēr izdevās vēlreiz atjaunot līdzsvaru. Ripa CSKA vārtu priekšā nonāca pie Miķela Rēdliha, kurš meta precīzi – 3:3.

Pagarinājumā rīdziniekiem pēdējo pusotru minūti nācās spēlēt skaitliskā mazākumā, tomēr viņiem izdevās izturēt.

“Bullīšu” sērijā kārtējo reizi “nospīdēja” Ņiživijs, kurš metienu trešajā kārtā izlīdzināja rezultātu (1:1), bet ceturtajā guva uzvaras vārtus. Rīgas Dinamo hokejisti CSKA komandu savā laukumā pārspēja pirmo reizi līdzšinējās trijās KHL sezonās.

Šī bija abu komandu trešā savstarpējā spēle šosezon. Iepriekšējās, kas notika Maskavā, rīdzinieki cieta zaudējumu 4:3 un svinēja uzvaru 5:4.

Kontinentālā hokeja līga

Rīgas Dinamo – Maskavas CSKA 4:3 (0:0, 1:1, 2:2, 0:0, 1:0)

Vārti: 30:27 Mareks (Paršins) – 0:1, 32:08 Ņiživijs (Surovijs, vair.) – 1:1, 50:31 Hartigans (Ņiživijs, Surovijs) – 2:1, 54:53 Zubovs (Kozlovs, vair.) – 2:2, 55:28 Mareks – 2:3, 58:57 M.Rēdlihs (Dārziņš) – 3:3, 65:00 Ņiživijs (p.m.) – 4:3

Metieni: 27 - 19
Soda min.: 6 - 4
Iemetieni: 28 - 30

Dinamo: Holts, J.Rēdlihs – Ozoliņš, Ņiživijs – Hartigans – Surovijs, Sotnieks – Reķis, Karsums – Sprukts – Ankipāns, Galviņš – Kr.Rēdlihs, Dārziņš – Troters – M.Rēdlihs, Cibuļskis, Podziņš – Petrovickis – Štāls