Ceturtdiena, 3. oktobris
Ilizana, Elza

Rīgas Dinamo hokejisti piedzīvojuši zaudējumu Kontinentālās hokeja līgas sezonas pirmajā spēlē. Sestdien pārpildīto Arēnas Rīga tribīņu priekšā dinamieši ar 1:5 (1:1, 0:2, 0:2) piekāpās vienam no spēcīgākajiem Krievijas klubiem Ufas Salavat Julajev. Nākamo spēli rīdzinieki aizvadīs pirmdien savā laukumā pret Omskas Avangard, kas sestdien piekāpās Astanas Baris vienībai – 0:1 pagarinājumā.

== >Vai Rīgas Dinamo hokejisti arī šosezon iekļūs KHL izslēgšanas turnīrā?

Jau pirmajā minūtē titulētie viesu hokejisti sagrieza pamatīgu karuseli pie dinamiešu vārtiem, tomēr mājiniekiem izdevās nosargāt savus vārtus neskartus.

4.minūtē pirmo bīstamo metienu metienu pa Ufas kluba vārtiem izdarīja Cinks, taču vārtsargs Jerjomenko ar kājsargu ripu atvairīja. Arī savā otrajā iznācienā gados jaunie Dinamo ceturtās maiņas uzbrucēji izveidoja vairākus līdz šim bīstamākos momentus Salavat Julajev zonā – taču pirmajam vārtu guvumam mazliet pietrūka.

Rezultāts tika atklāts 9.minūtē. Pēc elegantas piespēles pa kreiso malu strauji izslidoja Andrejs Taratuhins un raidīja ripu Pruseka sargātajos vārtos. Taču jau precīzi minūti vēlāk bija iemesls uzgavilēt Dinamo līdzjutējiem. Aizsargs Lī Svets, saņēmis ripu pie savas zilās līnijas, netraucēti ieslidoja Ufas komandas aizsardzības zonā un izdarīja precīzu plaukstas metienu – 1:1.

Vēl pēc brīža dinamieši pirmo reizi sezonā ieguva skaitlisko vairākumu. Vairākas reizes Jerjomenko nācās rādīt savu meistarību, un rezultāts nemainījās.

Līdz pārtraukumam uz ledus turpinājās aizraujošs uzbrukuma hokejs, kurā no abiem vārtsargiem mazliet vairāk darba bija Prusekam.

Otrās trešdaļas spēles raksturs nemainījās, taču nu jau nedaudz vairāk un bīstamāk uzbruka laukuma saimnieki. Tiesa, perioda vidū viesi pārņēma iniciatīvu, un vairākās epizodēs mājiniekus glāba tikai veiksme un Pruseks.

Piecas minūtes līdz trešdaļas beigām rīdzinieki pirmo reizi nonāca skaitliskajā mazākumā, taču to izturēja godam.

Diemžēl trešdaļas izskaņa padevās gluži neveiksmīga. Vispirms Perežogins ātrā slidojumā apspēlēja aizsargu un raidīja ripu vārtos virs Pruseka pleca. Bet tad pie zilās līnijas kļūdījās Džeriņš, un pretuzbrukumu realizēja Radulovs – 1:3.

Trešā perioda sākumā čehu vārtsargs atvairīja vairākus bīstamus metienus, taču tad vienā no epizodēm guva savainojumu un atdeva vietu vārtos Edgaram Masaļskim. Diemžēl Latvijas valstsvienības “mūris” jau nepilnu minūti pirms iziešanas uz ledus bija spiests kapitulēt – precīzs bija Grigorenko raidījums.

Vēl vieni zaudētie vārti šķietami aizlauza Dinamo spēli, un meistarīgo Salavat Julajev hokejistu pārsvars kļuva arvien lielāks. 53.minūtē mājinieki kļūdījās spēlētāju nomaiņā, un Konstantīns Koļcovs pabeidza pretuzbrukumu – jau 1:5.

Atlikušajā laikā iespēju gūt vismaz otros vārtus rīdziniekiem bija gaužām maz.

Par labāko Dinamo sastāvā atzina Martinu Pruseku.

Pirmo spēli KHL čempionāta sestdien aizvadīja arī Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētie HK MVD hokejisti. Toljati viņi ar 3:5 piekāpās vietējai Lada komandai. Savukārt Kaspara Saulieša pārstāvētais klubs Minskas Dinamo viesos zaudēja Sanktpēterburgas SKA 0:2.

Kontinentālā hokeja līga

Rīgas Dinamo – Ufas Salavat Julajev 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)

Vārti: 8:44 Taratuhins (Vorobjovs, Antipovs) – 0:1, 9:44 Svets – 1:1, 38:06 Perežogins (Vorobjovs) – 1:2, 38:06 Radulovs – 1:3, 42:56 Grigorenko (Toresens, Zinovjevs) – 1:4, 52:48 Blataks (Koļcovs) – 1:5

Soda minūtes: 2 – 6

Dinamo: Pruseks, Ozoliņš - Sotnieks, Cipulis - Iguldens - Ņiživijs, Svets - Rēdlihs, Hosa - Karija - Ankipāns, Laviņš - Galviņš, Dārziņš - Sprukts - M.Rēdlihs, Sorokins, Meija - Džeriņš - Cinks.