Trešdiena, 2. oktobris
Skaidris, Ilma

Rīgas Dinamo hokejisti ar skaistu uzvaru sākuši Kontinentālās hokeja līgas jauno sezonu. Ceturtdien pirmajā spēlē rīdzinieki viesos pagarinājumā pārspēja vienus no KHL galvenajiem favorītiem Sanktpēterburgā SKA – 5:4 (2:2, 0:1, 2:1, 1:0). Nākamo spēli dinamieši aizvadīs sestdien Novokuzņeckā pret Metallurg komandu.

Šuplers: braucām pēc viena punkta, nopelnījām divus

Kā jau bija gaidāms, ar pirmajām minūtēm mājinieki metās uzbrukumā, un 5.minūtes sākumā atklāja rezultātu. Dinamo aizsardzības zonā pretspēlētāji “aizmirsa” Čajaneku, un viņš pēc acīgas Sušinska piespēles raidīja ripu Holta vārtos.

Tūlīt pēc tam rīdzinieki ieguva skaitlisko pārsvaru, gandrīz visas divas minūtes pavadīja SKA zonā, labi kombinēja, taču pārspēt mājinieku vārtsargu Nabokovu nekādi neizdevās. Toties mājinieki, izturējuši mazākumā, guva otros vārtus. Uzreiz pēc iemetiena ar ļoti precīzu patālu metienu Holtu otrreiz pārspēja Kļimenko – 0:2.

Pagāja tikai dažas minūtes, un pirmos vārtus jaunajā sezonā guva arī Rīgas Dinamo. Pretuzbrukumā Bukarta slīpu piespēli gar vārtiem pielaboja Jānis Sprukts – 1:2.

Līdz pirmajam pārtraukumam vairāk un bīstamāk uzbruka laukuma saimnieki, taču trešdaļas beigās zaudēja otros vārtus. Karsuma metienu Nabokovs atvairīja, bet klāt piesteidzās Ģirts Ankipāns un no gaisa ieraidīja ripu vārtos. Pēc konsultācijas ar videotiesnesi mača galvenais soģis vārtu ieskaitīja – 2:2.

Otrās trešdaļas sākumā dinamieši divreiz pēc kārtas bija spiesti spēlēt skaitliskā mazākumā. Pirmajā gadījumā ne bez pūlēm izdevās savus vārtus nosargāt neskartus, bet otrajā skaistu izspēli ar metienu tukšā vārtu stūrī pabeidza SKA jaunpienācējs Matiass Veinhandls.

Perioda otrajā pusē līdzīgā situācijā nonāca arī rīdzinieki, taču trīs SKA hokejistu noraidījumus izmantot nespēja. Teicama izdevība pēc Ankipāna piespēles no aizvārtes bija Reķim, taču pēc viņa netraucēta metiena no vārtu priekšas savu meistarību nodemonstrēja Nabokovs.

Trešās trešdaļas piektajā minūtē lieliska iespēja panākt izlīdzinājumu bija Spruktam, taču viņa metienu pēc teicamas Dārziņa piespēles brīnumainā kārtā atvairīja SKA vārtsargs. Toties dažas minūtes vēlāk glābējs nebija arī viņš. Pretuzbrukumā, asistējot Dārziņam, Nabokovu trešo reizi pārspēja Miķelis Rēdlihs – 3:3.

Rīdzinieku gūtie vārti atmodināja visai mierīgā un pat vienmuļā cīņā aizritējušo spēli. Manāmi aktīvāki kļuva mājinieku hokejisti, un Dinamo komandai ar lielām pūlēm nācās nosargāt savus vārtus neskartus, it īpaši izciešot divminūšu sodu. Bet divas minūtes līdz pamatlaika beigām vienā no retajiem pretuzbrukumiem Hartigana un Ņiživija iesākto kombināciju ar lielisku metienu pabeidza Tomašs Surovijs – 4:3.

Jau pusotru minūti līdz beigām Nabokovs atdeva vietu sestajam laukuma spēlētājam, un desmit sekundes līdz finālsirēnai SKA komandai tomēr izdevās izglābties – partnera piespēli vārtu priekšā pielaboja Veinhandls.

Arī pagarinājums aizritēja ar Sanktpēterburgas komandas pārsvaru, un jau pirmajā minūtē Holts divreiz glāba savu komandu. Dinamo hokejisti lielāko uzmanību veltīja savu vārtu drošībai. 18 sekundes līdz papildlaika beigām divu minūšu sodu izpelnījās Sušinskis, un 13 sekundes vēlāk Nabokova atvairīto Ozoliņa metienu pielaboja Ņiživijs – 5:4!

Kā zināms, pagājušajā sezonā Rīgas komanda negaidīti pārspēja favorītus SKA hokejistus Gagarina kausa izcīņas pirmajā kārtā.

Arī nākamās trīs spēles dinamieši aizvadīs izbraukumā – 11.septembrī Novokuzņeckā pret Metallurg, 13.septembrī Novosibirskā pret Sibirj un 15.septembrī Habarovska pret Amur.

Kontinentālā hokeja līga

Sanktpēterburgas SKA – Rīgas Dinamo 4:5 (2:2, 1:0, 1:2, 0:1)

Vārti: 4:05 Čajaneks (Sušinskis) – 1:0, 6:47 Kļimenko (Panovs) – 2:0, 9:59 Sprukts (Bukarts, Meija) – 2:1, 17:13 Ankipāns (Sprukts, Karsums) – 2:2, 24:47 Veinhandls (Afinogenovs, Mortensons, vair.) – 3:2, 47:18 M.Rēdlihs (Dārziņš, Galviņš) – 3:3, 57:28 Surovijs (Hartigans, Ņiživijs) – 3:4, 59:50 Veinhandls (Sušinskis) – 4:4, 64:55 Ņiživijs (Ozoliņš, vair.) – 4:5

Soda min.: 14:8