Rīgā +20 °C
Otrdiena, 24. septembris
Agris, Agrita

FOTO, VIDEO: Latvija trillerī zaudē Francijai, bet noturas elitē

Latvijas hokeja izlase otrdien pasaules čempionātā Prāgā ar rezultātu 2:3 (1:0, 1:0, 0:2, 0:0, 0:1) pēcspēles metienos piekāpās Francijai, tādējādi tomēr saglabājot vietu elitē arī nākamgad. Tikmēr no A grupas eliti nāksies atstāt Austrijai, kuru, pateicoties iegūtajiem diviem punktiem pret latviešiem, spēja apsteigt francūži. Čempionāta kopvērtējumā Latvija ierindojusies 13.vietā un nākamajā pavasarī Krievijā jau 20.reizi pēc kārtas uzsāks pasaules čempionātu spēcīgāko sabiedrībā.

Izšķirošās spēles pamatlaikā vārtus Latvijai vairākumā guva Kaspars Daugaviņš un Guntis Galviņš, bet francūžiem izcēlās Stefans Da Kosta un Saša Treijē. Pēcspēles metienos izšķirošais bullītis Žiljēnam Derosjē. Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē šajā mačā atzina Edgaru Masaļski, kurš kartējo reizi nodemonstrēja fantastisku sniegumu, atvairot 33 metienus.

Trīs labākie izlases rindās šajā turnīrā: Masaļskis, Dārziņš un Daugaviņš.

Jau pirmajos Francijas uzbrukumos visu savu meistarību spiests demonstrēt Edgars Masaļskis, talkā nāk arī vārtu stabs. Turpinājumā iespēlējas arī Latvija, tomēr perioda ievadā pie reālām vārtu gūšanas iespējam netiek. Labākā iespēja bija 7.minūtē, kad no vārtu priekšas garām aizmeta Armands Bērziņš, bet uzreiz ļoti bīstamā prettriecienā aizskrēja francūži. Viņu ofensīvu piebremzēja pirmais noraidījums mačā un to izmantoja Latvijas līderi, Daugaviņam no vārtu priekšas triecot ripu Uē sargātajos vārtos!

Piektie vārti Kasparam, bet jau 9.punkts čempionātā Laurim Dārziņam. Pēc zaudētajiem vārtiem vēl vairāk aktivizējās Francija, Masaļskim regulāri glābjot komandu no vārtu zaudējuma. Ik pēc brīža pie Latvijas vārtiem asumi - kā nekā tiekas divas nedisciplinētākās komandas turnīrā un spēles likme ir ļoti augsta. Arī perioda pēdējās minūtēs dominēja Francija, tomēr pēc 20 minūtēm saglabājas 1:0 Latvijas labā.

Otro periodu Latvija sāk krietni aktīvāk un visai drīz iegūst otro skaitlisko vairākumu spēlē. To pacietīgā saspēlē realizē mūsu vadošais virknējums, Galviņam ar metienu no zilās līnijas triecot ripu zem vārtu pārliktņa - 2:0!

Turpinājumā kādā no epizodēm ripa spēcīgi trāpa pa Masaļska ķiveri, bet pēc īsa atelpas brīža vārtsargs gatavs spēli turpināt. Seko pirmais mazākums Latvijai, pretinieku klupinot Maksimam Širokovam, tomēr divas minūtes izdodas izturēt godam. Dažas minūtes vēlāk abu kapteiņu divcīņā noraidījums Daugaviņam un vēl viens mazākums mūsējiem, kas arī tiek izturēts. Sekoja vairāki Francijas uzbrukumi un vienā no tiem Širokovs izpelnās nu jau kārtējo noraidījumu un trešo reizi īsā brīdī mazākums Latvijai. Francija lēni un pacietīgi meklē iespējas pārspēt Masaļski, bet tas neizdodas arī šoreiz. Laba iespēja uzbrukumā Spruktam un Bukartam, bet otrā metienu spēj atvairīt Uē. Drīz vien noraidījums arī Francijai, Latvijai tiekot pie iespējas vēl vairāk palielināt pārsvaru. Atšķirībā no pirmajiem diviem, šo skaitlisko vairākumu realizēt gan neizdodas. Otrā trešdaļa noslēdzas ar vēl patīkamāku rezultātu uz tablo (2:0) un apziņu, ka Latvijas sniegums krietni uzlabojies. Metienu attiecība oficiālajā statistikā (4-21) gan nospiedoši par labu pretiniekiem.

Izšķirošo trešdaļu aktīvi sāk abas komandas, teicamu vārtu gūšanas iespēju no tuvas distances neizmantojot Gunāram Skvorcovam. Lēnām iniciatīva pārgāja Francijas pusē, kamēr Latvija lieliem spēkiem aizsargāja 2:0 pārsvaru, neļaujot pretiniekiem ieskrieties. Francija tomēr sagaidīja savu iespēju, Stefanam da Kostam izveidojot teicamu uzbrukumu un triecot vārtos Masaļska atsisto ripu. Un jāspēlē vēl teju 11 minūtes. Nu ar aktīvākām darbībām uzbrukumā izcēlās arī Latvija, teicamu iespēju neizmantojot Džeriņam, tomēr aizvien uzsvars uz aizsardzību. Tomēr mazāk nekā piecas minūtes pirms pamatlaika beigām Saša Treijs cauršāva Masaļskis ar patālu metienu, atjaunojot intrigu līdz maksimumam - 2:2!

Tas nozīmēja, ka vairs tikai vieni zaudēti vārti pamatlaikā šķir Latviju no vietas zaudēšanas elitē. Atlikušās minūtes Francija visiem spēkiem metās uzbrukumā. Divas minūtes līdz pamatlaika beigām Sprujts un Bukarts izveido teicamu uzbrukumu, bet nevienam neizdodas pārspēt Uē. Turpinās ārkārtīgi bīstami Francijas uzbrukumi, pēdējās sekundēs francūži pēc Sotnieka metiena pārtver ripu un izskrien pret Masaļski - Edgars glābj. Rit dārgās sekundes un pamatlaiks tomēr noslēdzas neizšķirti 2:2 - Latvija saglabājusi vietu elitē!

Jau papildlaika pirmajā minūtē abas komandas pa reizei norībināja vārtu stabus. Kopumā šajā piecminūtē tuvāk panākumam bija Francija, tomēr vārti tā arī netika gūti un viss izšķīrās pēcspēles metienu sērijā.

Pēcspēles metieni: Flerī pārliecinoši tiek galā ar Masaļski. Dārziņš fantastiski izrēķinās ar Uē. Derosjē apspēlē uz ledus par agru nokritušo Masaļski, Daugaviņš zaudē duelī ar Uē. Stefans Da Kosta gūst vārtus un Francija paliek elitē.

Kopvērtējumā Francijai, Latvijai un Austrijai A grupā pa 5 punktiem, bet sliktākas savstarpējo spēļu attiecības dēļ liekā izrādījās pēdējā.

Pasaules čempionāts hokejā. 2015.gada 12.maijs. Prāga, o2 arēna.

Latvija - Francija 2:3 (1:0, 1:0, 0:2, 0:0, 0:1)

Vārti: 11:25 Daugaviņš (Dārziņš, Galviņš, vair.) 1:0; 22:48 Galviņš (Dārziņš, Daugaviņš, vair.) 2:0; 48:21 S.Da Kosta (Flerī) 2:1; 55:20 S.Treijē (Ekefils, Uē) 2:2; 65:00 Derosjē 2:3 (p.m.)

Vārtsargi: Edgars Masaļskis - Kristobals Uē

Metieni: 13-35

Soda minūtes: 6-6

Čempionāts vēl turpināsies ar izslēgšanas turnīru, bet jau zināmas vietas no 9.-16.: 9.Slovākija, 10.Vācija, 11.Norvēģija, 12.Francija, 13.Latvija, 14.Dānija, 15.Austrija, 16.Slovēnija.