Rīgā +16 °C
Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

FOTO, VIDEO: Rīgas Dinamo svin trešo panākumu sezonā

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komanda Rīgas Dinamo otrdien ar uzvaru pār Mitišču Atlant sāka trīs mājas spēļu sēriju - 4:2 (1:1, 2:0, 1:1). Tādējādi Rīgas klubs pārtrauca trīs neveiksmju sēriju KHL regulārajā čempionātā.

Dinamo labā vārtus guva Lauris Dārziņš, Gunārs Skvorcovs, Milans Jurčina un Marcels Hosa, bet Atlant rindās izcēlās Igors Radulovs un Ondrzejs Ņemecs.

Pēc uzvaras rīdzinieki ar 11 punktiem astoņās spēlēs pakāpušies uz 7.vietu KHL Rietumu konferencē.

Viesi izvirzījās vadībā jau ar pirmo metienu, kad pēc spēlētām 76 sekundēm precīzs bija Igors Radulovs. Pēc zaudētajiem vārtiem rīdzinieki naski metās atspēlēties, radot vairākus bīstamus momentus pie Attes Engrēna sargātajiem vārtiem. Turpinājumā komandas apmainījās ar vairākiem noraidījumiem, perioda otrajā pusē Laurim Dārziņam vairākumā panākot izlīdzinājumu - 1:1! Atlikušajās piecās minūtēs Atlant tika pie vēl vienas iespējas vairākumā, kuru izmantot nespēja.

Otro periodu sekmīgāk iesāka rīdzinieki, kuri drīz vien ieguva trešo vairākuma iespēju mačā, kas gan palika nerealizēta. Jau spēlējot vienādos sastāvos, pēc Atlant aizsarga bīstama metiena no aizsega Dinamo komandu glāba Sedlāčeks, droši tverot ripu. Tikmēr svarīgus vārtus šajā spēlē guva rīdzinieku ceturtā maiņa - pie ripas tika Gunārs Skvorcovs, ar asu un precīzu metienu pārspējot Engrēnu - 2:1. Vēl nedaudz vēlāk soma sargāto vārtu stabiņu norībināja Dārziņa mestā ripa, rīdziniekiem par mata tiesu negūstot trešos vārtus. Aktivizējās viesi, aizvien biežāk apdraudot Sedlāčeka sargāto cietoksni un liekot laukuma saimniekiem aizsargāties. Perioda beigās abas komandas apmainījās ar nerealizētām iespējām skaitliskajā vairākumā, rezultātam mainoties vien pēdējās sekundēs - rīdzinieku aizsargs Milans Jurčina no soliņa aizskrēja uz tikšanos ar Engrēnu, savu iespēju garām nelaižot. Šajā epizodē teicama piespēle Jurim Upītim.

Trešā perioda ievadā ripa sejā trāpīja Dinamo pirmo vārtu autoram Dārziņam, bet vēl nedaudz vēlāk dinamieši palika arī bez Andra Džeriņa, pret kuru aizliegtu uzbrukumu galvas un kakla rajonā veica Radulovs. Viesu hokejists saņēma 5+20 soda minūtes, Dinamo tiekot pie piecām minūtēm vairākumā un teicamas iespējas pilnībā izšķirt mača iznākumu. Drīz vien ceturtos vārtus mājiniekiem no sava punkta iemetiena aplī guva Marcels Hosa, bet Ondržejs Ņemecs pusminūti vēlāk mazākumā prata samazināt starpību. Turpinājumā ar dažu minūšu intervālu cerības Atlant vēl deva Ginta Meijas un Roberta Bukarta noraidījumi, tomēr mājinieki sekmīgi aizsargājās. Pusotru minūtu pirms pamatlaika beigām Engrēns pameta vārtus, tomēr šajā laikā tuvāk vārtu guvumam bija Dinamo - Miķelis Rēdlihs netrāpīja tukšajā viesu cietoksnī. Dinamo uzvara ar raksturu un asinīm - 4:2!

Mājas spēļu sērijas turpinājumā Latvijas komanda ceturtdien tiksies ar Podoļskas Vitjaz, bet sestdien pārbaudīs spēkus pret Vladivostokas Admiral.

Spēles labākie momenti

KHL regulārais čempionāts. 2014.gada 23.septembris. Rīga, Arēna Rīga.

Rīgas Dinamo - Mitišču Atlant 4:2 (1:1; 2:0; 1:1)

Vārti: 1:16 Radulovs (Dibļenko, Gluhovs) 0:1; 15:10 Dārziņš (K.Rēdlihs, Cibuļskis, vair.) 1:1; 24:31 Skvorcovs 2:1; 39:53 Jurčina (Upītis) 3:1; 47:19 Hosa (Ščastļivijs, Genovejs, vair.) 4:1; 47:49 Ņemecs (Šmeļovs, maz.) 4:2;

Vārtsargi: Jakubs Sedlāčeks - Atte Engrēns

Metieni: 26-36

Soda minūtes: 10-33