Otrdiena, 22. oktobris
Irīda, Īrisa, Airisa

Gagarina kauss: Dārziņš papildlaikā ieved Ak Bars nākamajā kārtā

Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Lauris Dārziņš otrdien kļuva par galveno varoni Kazaņas Ak Bars un Ņižņekamskas Ņeftehimik mačā, gūstot uzvaras vārtus un palīdzot kazaņiešiem kā pirmajiem iekļūt Austrumu konferences pusfinālā.

Mača pamatlaikā viesi no Kazaņas pēc Alekseja Morozova un Jannes Pesonena precīzajiem metieniem divas reizes izvirzījās vadībā, tomēr Ņeftehimik ar Vitālija Šulakova un Pera Koukala pūlēm panāca 2:2. Pirmais papildlaiks noslēdzās bez vārtu guvuma, bet mača 93.minūtē Dārziņš pēc Kirila Petrova piespēles izrāva uzvaru. Laurim šajā spēlē 19 minūtes un 30 sekundes uz ledus, realizēts viens no trim metieniem un divminūšu noraidījums. Jāpiezīmē, ka Konstantīns Baruļins Ak Bars vārtos tika galā ar 54 pretinieku metieniem.

Četros play-off mačos Dārziņš guvis trīs vārtus. Divkārtējie Gagarina kausa ieguvēji Kazaņas Ak Bars Austrumu pusfinālu sasnieguši pirmie - katrā no pārējām trim sērijām nepieciešamas vēl vismaz divas spēles.

Uzvaru KHL Gagarina kausa izcīņas Austrumu konferences ceturtdaļfināla spēlē otrdien viesos izcīnīja Latvijas izlases aizsarga Georgija Pujaca pārstāvētā Omskas Avangard komanda, kas ar 5:2 pārspēja vēl viena valstsvienības aizsarga Artūra Kuldas pārstāvēto Novosibirskas Sibirj

Spēles pirmajās 20 minūtēs vārti gūti netika, bet 2.perioda vārtos iebira piecas ripas. Vispirms Dmitrijs Sjomins mazākumā izvirzīja vadībā viesus, taču Aleksandrs Ņikuļins un Artjoms Vorošilo jau rezultātu uz tablo padarīja patīkamu mājiniekiem Sibirj. Pašā perioda izskaņā Avangard divu minūšu laikā ne tikai atspēlējās (Kirils Ļjamins), bet arī izvirzījās vadībā - 16 sekundes pirms trešdaļas beigām Antons Kurjanovs guva trešos vārtus omskiešiem.

Arī 3.periodā laukumā turpinājās viesu dominance, 55.minūtē ceturtos vārtus gūstot Andrejam Ivanovam. Drīz vien krita arī piektie vārti, kad izcēlās Pavels Valentenko - ar 5:2 uzvarēja aizvadītās sezonas Gagarina kausa finālisti Avangard. Pujacs darbojās Avangard trešajā aizsargu pārī (spēles laiks 18:07), bet Sibirj 2.maiņas aizsargam Kuldam (22:11) divi metieni pa vārtiem. Kopumā Avangard pa vārtiem meta 33 reizes, kamēr Sibirj atbildēja ar 22.

Līdz ar to pēc četriem mačiem rezultāts sērijā ir neizšķirts. Piektā spēle piektdien notiks Omskā.

Divās citās Austrumu konferences pirmās kārtas sērijās līdz četrām uzvarām rezultāts arīdzan kļuvis 2:2. Čeļabinskas Traktor viesos ar 3:2 atkārtoti uzveica Astanas Baris, lai gan mača gaitā nonāca zaudētājos ar 0:2. Tādējādi Traktor izbraukumā abos mačos revanšējās par diviem savā laukumā piedzīvotajiem zaudējumiem.

Vēl vienā mačā no 0:2 atspēlējās Magņitogorskas Metallurg, viesos ar 3:2 uzveicot Ufas Salavat Julaev. Pēc divām trešdaļām Metallurg bija divu ripu deficīts, taču divi Kela O'Reilija gūtie vārti ļāva atspēlēties, savukārt četras sekundes pirms pamatlaika beigām Mats Cukarello izrāva uzvaru.

Arī šajās sērijās piektie mači notiks piektdien Čeļabinskā un Magņitogorskā.