Trešdiena, 3. jūlijs
Verita, Everita, Benita, Emerita

Girgensonam sezonas smagākā neveiksme; Merzļikins paliek uz soliņa

Smagāko zaudējumu šosezon ceturtdien Ņujorkā piedzīvoja latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons un viņa pārstāvētā Bufalo Sabres komanda, tikmēr kārtējo Kolumbusas Blue Jackets spēli no rezervistu soliņa vēroja vārtsargs Elvis Merzļikins.

Sabres piedzīvoja tikai trešo neveiksmi sezonas pirmajās 11 spēlēs, šoreiz viesos ar 2:6 (0:3, 2:1, 0:2) piekāpjoties Ņujorkas Rangers vienībai.

Ņujorkieši ar Artemija Panarina, Breta Houdena un Raiena Stroma pūlēm jau pirmajā trešdaļā panāca 3:0, tomēr nākamajās 20 minūtēs Sabres prata pietuvoties līdz 2:4. Tiesa, trešajā periodā Rangers vēl divas reizes pārspēja līdz šim ļoti veiksmīgi spēlējušo Bufalo vārtsargu Kārteru Hatonu. Līdz ar šo panākumu Rangers pārtrauca piecu neveiksmju sēriju. Divus vārtus guva jau minētais Stroms, bet vārtsargs Henriks Lundkvists atvairīja 31 metienu, tostarp divus Girgensona raidījumus.

Latvietim šoreiz 10:51 minūtes uz ledus (tostarp 3:29 mazākumā) un negatīvs lietderības rādītājs -1. Sezonas 11 mačos 25 gadus vecajam Girgensonam četri (1+3) punkti un -2 lietderība.

Citā mačā pie uzvaras prata tikt Kolumbusas Blue Jackets, savā laukumā ar 4:3 (1:3, 2:0, 0:0, 1:0) papildlaikā apspēlējot Karolīnas Hurricanes. Kolumbusa ātri atklāja spēles rezultātu, tomēr nākamos trīs vārtus iemeta viesi. Otrajā periodā gan laukuma saimnieki panāca neizšķirtu, bet papildlaikā Kems Atkinsons izrāva uzvaru. Merzļikina konkurents Jūnass Korpisalo atvairīja 21 pretinieku metienu. Latvietis šosezon vārtus sargājis divos mačos, bet Korpisalo - astoņos, turklāt viņa kontā arī visas piecas komandas uzvaras.

Austrumu konferences kopvērtējumā Sabres ar 17 punktiem 11 mačos gan saglabā līderpozīciju, bet tikpat punktu 12 spēlēs ir Vašingtonas Capitals. Kolumbusa ar 12 punktiem 10 mačos pakāpusies uz 7. vietu, savukārt Teodora Bļugera pārstāvētā Pitsburgas Penguins pēc vairākām neveiksmēm ir vairs tikai astotā - 12 punkti 11 spēlēs. Pēdējo vietu konferencē un visā līgā ieņem savainotā Rūdolfa Balcera pārstāvētie Otavas Senators - pieci punkti deviņos mačos.