Otrdiena, 22. oktobris
Irīda, Īrisa, Airisa

Girgensons pielieto spēka paņēmienu un izkaujas Lightning zaudējumā Maple Leafs

Latvijas uzbrucējs Zemgus Girgensons pirmdien pielietoja vienu spēka paņēmienu un izkāvās Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā, kurā viņa pārstāvētā Tampabejas "Lightning" komanda piedzīvoja zaudējumu.

"Lightning" izbraukumā ar rezultātu 2:5 (1:1, 0:4, 1:0) zaudēja Toronto "Maple Leafs" vienībai.

Sešas minūtes pirms pamatlaika beigām Girgensons pielietoja spēka paņēmienu pret Oliveru Ēkmanu-Lāšonu brīdī, kad jau pretinieks bija piespiests pie apmales. To pamanīja Makss Domi un ar Girgensonu izvicināja dūres. Abi tika pie piecām soda minūtēm, turklāt Domi saņēma arī divu minūšu sodu par rupjību. Girgensona atnesto vairākumu realizēja Ņikita Kučerovs, taču atlikušajā laikā pretinieku vārtsargu pārspēt neizdevās.

Girgensons šajā mačā uz ledus pavadīja astoņas minūtes un 32 sekundes, kuru laikā izpelnījās piecas soda minūtes, divreiz meta pa vārtiem, pielietoja vienu spēka paņēmienu un iekrāja neitrālu lietderības koeficientu.

Uzvarētājiem ar diviem gūtiem vārtiem un rezultatīvu piespēli izcēlās Viljams Nīlanders, tāpat viesus pārspēja Ostons Metjūss, Makss Pakjoreti un Metjū Knīss. "Lightning" rindās bez Kučerova ar vārtu guvumu atzīmējās arī Nikolā Pols.

"Maple Leafs" vārtos Entonijs Stolarzs atvairīja 32 metienus. Viesu vārtos maču sāka Andrejs Vasiļevskis, kurš tika galā ar 10 un 14 metieniem, pēc tam viņu aizstājot Viktoram Johansonam, kurš "Lightning" glāba 14 vārtu gūšanas epizodēs.

"Lightning" ar sešiem punktiem piecās spēlēs ieņem septīto vietu Austrumu konferencē.