Rīgā +19 °C
Pirmdiena, 29. aprīlis
Raimonds, Laine, Vilnis

Girgensons sezonu noslēdz ar rezultatīvu piespēli Sabres uzvarā pār Lightning

Latvijas uzbrucējs Zemgus Girgensons pirmdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) savas komandas noslēdzošajā sezonas mačā izcēlās ar rezultatīvu piespēli, palīdzot Bufalo Sabres izcīnīt uzvaru.

"Sabres" viesos ar rezultātu 4:2 (1:0, 2:1, 1:1) uzvarēja Tampabejas "Lightning" vienību.

Girgensons otrā perioda izskaņā palīdzēja Džordanam Grīnvejam panākt 3:1.

Latvijas uzbrucējs šajā mačā uz ledus pavadīja 12 minūtes un 34 sekundes, no kurām minūti un 19 sekundes spēlēja mazākumā. Viņa kontā viens metiens pa vārtiem, rezultatīva piespēle, viens spēka paņēmiens, viens bloķēts metiens, divi uzvarēti iemetieni no pieciem un neitrāls lietderības koeficients.

Ar diviem gūtiem vārtiem un rezultatīvu piespēli uzvarētāju rindās izcēlās Dilans Kozenss, Džordans Grīnvejs sakrāja 1+1, vienus vārtus guva arī Zaks Bensons, bet divas rezultatīvas piespēles atdeva Džeks Kvins.

"LIghtning" sastāvā pa reizei precīzi meta Ēriks Černaks un Stīvens Stemkoss.

"Sabres" ar 84 punktiem 82 spēlēs regulāro čempionātu noslēdza 12.vietā Austrumu konferencē un jau 13.gadu pēc kārtas nekvalificējās "play off" mačiem jeb Stenlija kausa izcīņai.

Girgensons šajā sezonā laukumā devās 63 spēlēs, kurās atzīmējās ar 14 (8+6) punktiem, 21 soda minūti, lietderības koeficientu -1, vidēji laukumā atrodoties 11 minūtes un 50 sekundes.

Latvietim šī bija mazrezultatīvākā sezona viņa 11 gadus ilgajā NHL karjerā. Tāpat vidēji laukumā pavadītais laiks ir mazākais Girgensona karjerā "Sabres" rindās.

Kopumā Girgensons NHL regulārajos čempionātos aizvadījis 688 spēles, kurās ticis pie 89 gūtiem vārtiem un 99 rezultatīvām piespēlēm, iekrājot 188 punktus.