Latvijas hokeju gaida ļoti dārga sezona, kuras izmaksas nebūtu viegli nosedzamas pat labvēlīgā ekonomiskā vidē, pastāstīja Bļugers. Viņš uzsvēra, ka valsts atbalsts hokejam ir "absolūta nulle", tādēļ ar Rīgas domi tiek saistītas lielas cerības. LHF vadība plāno tikties ar Rīgas mēru Nilu Ušakovu un vicemēru Aināru Šleseru, lai pārliecinātu amatpersonas par nepieciešamību palīdzēt hokejam.
Latvijas dažāda vecuma spēlētāju nacionālās izlases gaida starts pasaules čempionātos, bet valstsvienība februārī piedalīsies Vankūveras olimpisko spēļu turnīrā, kas federācijai nozīmē lielas izmaksas. LHF nav atteikusies arī no Latvijas sieviešu izlases uzturēšanas.
LHF sagaida, ka Rīgas domes finansējumu varētu sadalīt vairākām komandām, lai palīdzētu pēc iespējas vairākiem klubiem. "Rīgas domes naudai jābalsta viss Rīgas hokejs, nevis kāda atsevišķa komanda, kā ir bijis līdz šim, vai kādas korporatīvas intereses," pauda Bļugers.
LHF centīsies panākt, lai jauniešiem agrā vecumā nezustu iespēja nodarboties ar hokeju, jo daļai spēlētāju talants uzplaukst tikai vēlākos pusaudža gados. LHF cer parakstīt līgumu ar Rīgas domi, lai būtu skaidra sadarbības sistēma, kas nodrošinātu iespēju trenēties visa vecuma jaunajiem spēlētājiem.
Daugavpilī un Ogrē tikai ar pašvaldību palīdzību izdevies nodrošināt vietējo klubu dalību valsts čempionātā, kā arī atbalstu bērnu komandām. Savukārt Tukumā bērniem ledus tiek nodrošināts par velti, bet Valmierā un Ventspilī jaunajiem hokejistiem pienākas lielas atlaides.
Bļugers norādīja, ka izmaiņas nodokļu likumos un ekonomiskās situācijas pasliktināšanās valstī ir novedusi pie privāto un korporatīvo sponsoru atbalsta zuduma. "Pašreizējā situācija ar sponsoriem ir tik slikta kā nekad," viņš teica. Samazinājušās arī vecāku iespējas finansēt savu atvašu aizraušanos ar hokeju. LHF meklējot iespēju tērēt mazāk, ir mazināts spēļu skaits turnīros, kā arī izdevumi tiesnešiem un ledus tīrīšanai.
LHF ilgtermiņa plāni ir saistīti ar hokeja attīstību Baltijas reģionā, klāstīja LHF izpilddirektors Ēvalds Grabovskis. Tieši tādēļ vieta Latvijas čempionātā tika rasta Lietuvas klubam Elektrēnu "Energija". LHF interesē arī Igaunija, taču tur, pēc Grabovska teiktā, pieeja hokejam nav nopietna.
Rīgas domes sporta pārvaldes priekšnieks Kārlis Villerušs iepriekš pavēstīja, ka pašvaldībā hokejs praktiski ir prioritārs sporta veids, kas mazāk cietis no finansējuma samazināšanas, tomēr atbalstu profesionālajam sportam dome nevar solīt. Ja pirms gada hokejam no domes budžeta tērēja 325 000 latu gadā, tad vēlāk summu samazināja līdz 120 000 latu trijām komandām.