Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Kalniņš atvaira 31 metienu, taču neglābj Jokerit no zaudējuma CSKA

Latvijas vārtsargs Jānis Kalniņš svētdien neglāba Helsinku Jokerit komandu no zaudējuma Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē.

Somijas klubs mājās ar 2:4 (1:1, 1:0, 0:3) piekāpās Maskavas CSKA komandai, kurā par vārtsargu treneri strādā Sergejs Naumovs.

Kalniņš šajā duelī atvairīja 31 no 34 pretinieku mestajām ripām.

Trešā perioda sākumā rezultāts bija 2:1 "Jokerit" labā, taču viesi izlīdzināja rezultātu un trīs minūtes pirms pamatlaika beigām pārņēma vadību. Pēdējo ripu CSKA iemeta tukšos vārtos.

Kalniņš šosezon piedalījies divās spēlēs, kurās vidēji atvairījis 91,7% metienu un ielaidis 2,04 vārtus.

Citā spēlē ārpus pieteikuma palika uzbrucējs Roberts Bukarts, kura pārstāvētā Čerepovecas "Severstaļ" mājās ar 3:2 (0:0, 1:0, 1:2, 1:0) pagarinājumā uzveica Kazaņas "Ak Bars".

"Severstaļ" ar 11 punktiem astoņās spēlēs ieņem piekto vietu Rietumu konferencē, bet "Jokerit" ar sešiem punktiem piecos mačos ir devītā. Pēc tam, kad vienā no "Jokerit" pretiniecēm tika konstatēta inficēšanās ar Covid-19, Helsinku klubs gandrīz divas nedēļas atradās pašizolācijā.

Šosezon KHL čempionātā piedalās 23 komandas - 11 Rietumu un 12 Austrumu konferencēs. Regulārajā čempionātā katra komanda aizvadīs pa 60 spēlēm, pēc kurām pa astoņiem labākajiem klubiem iekļūs Gagarina kausa izcīņā.