Rīgā +17 °C
Pirmdiena, 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

Karsums par spēlēšanu PČ: Ļoti ceru, ka tā notiks

Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Mārtiņš Karsums atzīts par labāko komandā nule Liepājā aizvadītajā Eiropas Izaicinājuma kausa turnīrā, kurā mājinieki vispirms ar 5:4 pārspēja Japānu, tad sīvā cīņā piekāpās baltkrieviem (3:4), bet turnīru noslēdza ar grūtu uzvaru pār Itāliju (2:1), izcīnot otro vietu. Laikrakstam Diena hokejists atzīst, ka ļoti cer - nākampavasar izdosies uzspēlēt arī pasaules čempionātā Maskavā. Pēdējo reizi augstākajā līmenī Karsums izlases kreklu vilka 2014.gada februārī Sočos, vēl pirms tam - 2010.gada pasaules čempionātā.

Pēc spēles ar Baltkrieviju tevi varēja apsveikt ar divām iemestajām ripām, bet ne ar uzvaru. Kāpēc tā?

Tāpēc, ka visu spēli zaudējām jau pirmajā periodā. Ja mēs visu spēli būtu tā aizvadījuši kā otrā perioda otro pusi un trešo periodu, domāju, ka rezultāts tad jau būtu pozitīvs uz mūsu pusi. Uz spēli izgājām... Es negribu teikt, ka negatavi, bet pēc ātri iemestās ripas atslābām, jo nodomājām, ka spēle būs viegla.

Sanāk, ka ar ātri iemesto ripu komandu esi pavilcis nevis uzvaras, bet pretējā virzienā?

Pēc tam pie sevis nodomāju - varbūt tā vietā, lai mestu vārtos, labāk būtu bijis ripu iemest laukuma stūrī... Ja nopietni, tad tik tiešām pēc pirmā iemestā gola emocijas noplaka un atdevām iniciatīvu baltkrieviem.

Vai pēc ieskatīšanās Baltkrievijas pieteikumā nepadomājāt - tā taču tikai viņu vietējā čempionāta izlase!

Bet viņiem taču bija arī spēlētāji no KHL?

Jā, bet no sešiem tikai diviem šosezon ir vairāk nekā desmit spēļu.

Ja godīgi, tad Ēriks (Miļuns - aut.) pirms spēles mums ģērbtuvē neteica, kurš ir no KHL un kurš no Baltkrievijas čempionāta. Tam arī nebūtu lielas nozīmes, jo nopietni ir jāgatavojas katrai spēlei.

Ko treneris Miļuns prasa no spēlētājiem?

Īstenībā viņa taktiskais zīmējums atšķiras no ierastā. Harim (Karsuma treneris Maskavas Dinamo komandā Harijs Vītoliņš - aut.) un arī iepriekšējam izlases trenerim bija standarta shēmas. Maz laika bija, lai apgūtu šo taktiku, bet bija interesanti.

Īsumā vari izskaidrot galveno atšķirību!

Ja pavisam īsi, tad starp zilajām līnijām katram bija uzreiz jāņem savs spēlētājs.

Maskavas Dinamo vadība uz turnīru atlaida bez ierunām?

Pēc starptautiskajiem noteikumiem taču nedrīkst nelaist! Nē, nebija nekādu iebildumu. Māris Baldonieks atsūtīja ielūgumu, un pēc pēdējās spēles lidoju uz Rīgu.

Klubā šajā laikā nebija smagu treniņu?

Mets Robinsons jau man zvanīja un teica, ka ir kārtīgi jāsvīst. Bet esot arī interesanti, jo ir spēlēts bendijs.

Šopavasar spēlēsi pasaules čempionātā?

Es ļoti ceru, ka tā notiks. Man gan ir arī jāatkārto, ka jaunāks nepalieku. Ceļgals ir jutīgs, bet patlaban viss ir kārtībā. Spēlēt pasaules čempionātā Maskavā ir vēlēšanās arī tāpēc, ka tas notiks mūsu jaunajā arēnā, kurā šosezon aizvadām mājas spēles.