Sestdiena, 27. aprīlis
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne

KHL sezonas atklāšanas mačā Znaroka vadītā SKA uzvar Maskavas CSKA

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) desmitās sezonas atklāšanas spēlē Latvijas speciālistu Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Sanktpēterburgas SKA savā laukumā ar 4:2 (2:0, 1:1, 1:1) pārspēja Maskavas CSKA. Līdz ar to, iepriekšējās sezonas čempione SKA ieguva Atklāšanas kausu, ko saņem regulārā čempionāta pirmā mača uzvarētāja.

Desmitās sezonas pirmos vārtus guva SKA aizsargs Patriks Herslijs, kurš mača ceturtajā minūtē, mājiniekiem spēlējot piecatā pret trijiem viesiem, ar spēcīgu raidījumu no iemetienu apļa raidīja ripu pretinieku cietoksnī. Savukārt pirmā perioda vidū SKA uzbrucējs Nikolajs Prohorkins no tā paša punkta panāca 2:0.

Otrā perioda piektajā minūtē kādreizējais latvieša Zemgus Girgensona partneris Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandā Bufalo Sabres Mihails Grigorenko, kurš atgriezies spēlēt dzimtenē, vienus vārtus atguva, bet septiņas minūtes vēlāk SKA zvaigzne Iļja Kovaļčuks pēc tālas piespēles ātri ieslidoja pretinieku aizsardzības zonā un ar precīzu metienu atjaunoja divu vārtu pārsvaru.

Kad trešajā trešdaļā bija nospēlētas piecas minūtes SKA uzbrucējs Sergejs Širokovs mazākumā panāca jau 4:1, bet nepilnu minūte vēlāk CSKA hokejists Maksims Šalunovs vienus vārtus atguva. SKA savu pārsvaru nosargāja un ar 4:2 pārspēja iepriekšējās sezonas regulārā čempionāta spēcīgāko komandu CSKA.

Šajā sezonā katrs klubs KHL čempionātā aizvadīs pa 56 spēlēm, turklāt kalendārā būs pārtraukums saistībā ar 2018.gada Phjončhanas Ziemas olimpiskajām spēlēm.

Iepriekšējā sezonā par čempioni tika kronēta SKA, kas finālsērijā ar 4-1 uzvarēja Magņitogorskas Metallurg.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Rīgas Dinamo sezonu sāks 22.augustā viesos pret Omskas Avangard komandu, bet šai spēlei sekos vēl trīs mači pretinieku laukumā, tiekoties ar Novosibirskas Sibirj, Astanas Baris un Hantimansijskas Jugra komandām.

Savukārt pirmo mājas spēli rīdzinieki aizvadīs 31.augustā pret Maskavas Spartak, bet pēc tam 2.septembrī savā laukumā uzņems arī Maskavas Dinamo, 4.septembrī Jaroslavļas Lokomotiv, 6.septembrī SKA un divas dienas vēlāk Baris hokejistus.