Jau pirmajā Latvijas izlases uzbrukumā Lauris Dārziņš (100.spēle izlasē) izrāvās līdz Šveices vārtiem, bet bez pārkāpuma tika nogāzts. Pirmās minūtes aizritēja ļoti skatāmā spēlē, tomēr vārtsargiem nebija daudz darba. Laba iespēja atklāt rezultātu šveiciešiem bija 7.minūtē, kad Nino Nīderraiters pēc individuāla reida meta nedaudz pāri Masaļska vārtiem. Un tūdaļ arī pirmais noraidījums Latvijai - Miks Indrašis trāpa ar nūju pa seju pretiniekam, saņemot divas soda minūtes. Mazākumā izcili nospēlēja Masaļskis, palīdzot komandai izturēt pirmo mazākumu Sočos.
Latvija turpinājumā centās spēlēt aktīvāk, taču kādā no epizodēm gandrīz iekrita pretuzbrukumā. Piedevām Arvīdam Reķim noraidījums un sekoja vēl viens mazākums. Arī tajā teicams Masaļskis, vienu no metieniem atvairot pat ar ķiveri. Turpinājumā labas iespējas atkal neizmantoja Šveice, vienā no tām Denisam Holenšteinam izgājienā pret Masaļski nespējot pārspēt mūsu mūri. Atlikušajā laikā pa Šveices vārtu pārliktni pēc teicamas izspēles trāpa Herberts Vasiļjevs, bet pirmā trešdaļa noslēdzas bez vārtu guvumiem.
Otrās 20 minūtes šveicieši uzsāka ar varenu ofensīvu, tomēr pie pirmā vairākuma beidzot tika Latvija. Skaitliskajā pārsvarā izdevās apdraudēt pretinieku vārtus, bet ne atklāt rezultātu. Tikmēr neticamu sniegumu vārtos turpināja demonstrēt Masaļskis, bet vēl viena izdevība vairākumā Latvijai pēc noraidījuma pret Spruktu. Mūsējie atkārtoti labi saspēlējās, taču pēc kļūdas teju nezaudēja vārtus paši. Turpinājumā cīņa biežāk noritēja pie Latvijas vārtiem, tomēr spēles vidū rezultāts aizvien nebija atklāts. Vienubrīd Latvijai padevās pat vairāki labi uzbrukumi pēc kārtas, neļaujot Jonasam Hilleram vārtos atslābt ne mirkli, bet Anaheimas Ducks vārtsargs darbojās teicami. Pēc Ozoliņa pārkāpuma izturējuši trešo mazākumu mačā, Latvijas hokejisti koncentrējās otrās trešdaļas pēdējām piecām minūtēm. Lai gan šveiciešiem šajā laikā bija neliels pārsvars, arī pēc 40 spēlētām minūtēm uz tablo divas nulles.
Jau pašā 3.trešdaļas sākumā vēl viens fantastisks ripas tvēriens Masaļska izpildījumā, tikmēr mača favorīti šveicieši manāmi nervozē. Piedevām trešais noraidījums arī Šveicei, taču vairākums Latvijai neizdevās. Turpinājumā mūsējiem muļķīgs skaitliskā sastāva pārkāpums, bet arī ceturtajā mazākumā vārti sekmīgi nosargāti, kas solīja pamatīgu intrigu trešdaļas otrajās 10 minūtēs. Drīz vien fantastisku iespēju neizmantoja Ronalds Ķēniņš, pēc Girgensona piespēles trāpot pa pretinieku vārtu stabu, bet Masaļskis turpināja iedzīt izmisumā Šveices uzbrucējus. Četras minūtes pirms pamatlaika beigām pavisam nevajadzīgs noraidījums Karsumam - mazākumā kārtējais Masaļska varoņdarbs. Lai gan likās, ka pirmās 60 minūtes noslēgsies sausā, astoņas sekundes pirms finālsirēnas ripa pēc Simona Mozera metiena un rikošeta no Georgija Pujaca tomēr atrada ceļu Latvijas vārtos - 0:1..
Turnīra turpinājumā piektdien plkst.10 pēc Latvijas laika jāspēlē ar Čehiju, bet sestdien mūsējos sagaida duelis ar pasaules čempioniem zviedriem. Divus vārtus gūstot aizsargam Erikam Karlsonam, zviedri trešdien uzvarēja čehus ar 4:2, kļūstot par C grupas līderiem. Čehijai vieni vārti leģendāra uzbrucēja Jaromīra Jāgra (41) rēķinā.
OS Sočos. Hokejs. C grupa. 2014.gada 12.februāris. Shayba Arena, Soči, Krievija.
Latvija - Šveice 0:1 (0:0; 0:0; 0:1)
Vārti: 59:52 Mozers (Štraits) 0:1;
Vārtsargi: Edgars Masaļskis - Jonass Hillers
Metieni: 21-39
Soda minūtes: 10-6
Latvijas valstsvienības sastāvs 2014. gada Ziemas Olimpiskajām spēlēm:
Vārtsargi:
Kristers Gudļevskis (Sirakūzas „Crunch”, AHL), Edgars Masaļskis (SKP
„Poprad”, Slovākija), Ervīns Muštukovs („Esbjerg”, Dānija);
Aizsargi:
Sandis Ozoliņš, Arvīds Reķis, Georgijs Pujacs, Krišjānis Rēdlihs,
Kristaps Sotnieks (visi Rīgas „Dinamo”, KHL), Oskars Bārtulis (Doņecas
„Donbass”, KHL), Artūrs Kulda (Ufas „Salavat Julajev”, KHL), Ralfs
Freibergs (Bowling Green State Univ. NCAA);
Uzbrucēji:
Miks Indrašis, Mārtiņš Cipulis, Vitālijs Pavlovs, Lauris Dārziņš (visi
Rīgas „Dinamo”, KHL), Mārtiņš Karsums (Maskavas „Dinamo”, KHL), Miķelis
Rēdlihs, Jānis Sprukts (abi Jaroslavļas „Lokomotiv”, KHL), Ronalds
Ķēniņš (Cīrihes, „ ZSC Lions”, NLA), Kaspars Daugaviņš (Ženēvas
„Servette”, NLA), Herberts Vasiļjevs (Krēfeldes „Pinguine”, DEL), Koba
Jass (Liberecas „Bili Tygri”, Čehija), Juris Štāls (SKP „Poprad”,
Slovākija), Armands Bērziņš (Aritavas „Beybaris”, Kazahstāna), Zemgus
Girgensons (Bufalo „Sabres”, NHL).
Olimpiskā hokeja turnīra formāts: 12 komandas sadalītas trīs grupās pa četrām katrā. Pēc viena apļa turnīra komandas pēc rezultātiem sarindos no 1. līdz 12.vietai, labākajām četrām iegūstot automātisku ceļazīmi uz ceturtdaļfinālu. Atlikušās astoņas tiks sarindotas četros play-off pāros, katras spēles uzvarētājam arīdzan tiekot pie vietas ceturtdaļfinālā.
Pirms četriem gadiem Vankūverā Latvija zaudēja visās trīs grupas spēlēs, bet play-off tikai papildlaikā ar 2:3 piekāpās Čehijai cīņā par vietu starp astoņām labākajām izlasēm. Ja debijas reizē 2002.gadā Latvija ieņēma 9.vietu, ne 2006., ne 2010.gada Olimpiādēs uzvaras izcīnīt nav izdevies, abas reizes samierinoties ar pēdējo, divpadsmito, vietu.
Olimpiskajiem jaunumiem un rezultātiem sekojiet līdzi arī laikrakstā Diena un portāla Diena.lv Olimpiskajā sadaļā