Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Latvijas hokeja fanu nīstais čehu tiesnesis Jeržābeks apkalpos KHL mačus

Latvijas hokeja līdzjutēju nemīlētais čehu tiesnesis Antonīns Jeržābeks nākamajā sezonā apkalpos Kontinentālās hokeja līgas (KHL) mačus, Krievijas medijiem atklājis līgas Tiesāšanas departamenta vadītājs Aleksandrs Poļakovs.Jeržābeks plašu Latvijas hokeja līdzjutēju nicinājumu izpelnījās pēc maijā Minskā notikušā pasaules čempionāta spēles pret Baltkrieviju, kad cīņas pēdējā minūtē ļoti strīdīgi netika ieskaitīti Kaspara Daugaviņa gūtie vārti, kas tobrīd būtu panākuši neizšķirtu 2:2.

Spēli Latvijas izlase zaudēja ar 1:3, vēlāk neiekļūstot turnīra ceturtdaļfinālā, bet Latvijas puse taisnību centās panākt, iesniedzot oficiālu protestu.Jeržābeks jaunajā KHL sezonā kļūs par vienīgo tiesnešu kolektīva jaunpienācēju. Ar viņu līga noslēgusi vienošanos uz vienu gadu."Viņš ir ļoti pieklājīgs tiesnesis. Ceru, ka mūsu soģi tieksies pēc viņa līmeņa sasniegšanas," paudis Poļakovs, piebilstot, ka no ārvalstu tiesnešiem arī nākamajā KHL sezonā turpinās strādāt latvietis Eduards Odiņš.Pasaules čempionāts Minskā izcēlās ar biežām komandu sūdzībām par tiesnešu darbu. Bēdīgi slavenajā spēlē starp Latviju un Baltkrieviju galvenā tiesneša pienākumus bez Jeržābeka pildīja arī amerikānis Kīts Kavals.KHL ir gatava nākotnē uzaicināt arī tiesnešus no Ziemeļamerikas, taču pagaidām līgas klubi šādu kopīgu vēlmi nav pauduši.<span id="XinhaEditingPostion"></span>