Rīgā +3 °C
Otrdiena, 1. oktobris
Lāsma, Zanda, Zandis

Latvijas hokeja valstsvienība uzvar Austriju un paliek pasaules elitē

Latvijas hokeja valstsvienība izšķirošajā cīņā par palikšanu pasaules čempionāta elites grupā svētdien Košicē ar 4:1 uzvarēja Austrijas izlasi un arī nākamgad spēlēs pasaules hokeja augstākajā sabiedrībā. Divus vārtus guva Kaspars Saulietis, pa vieniem – Roberts Bukarts un Miķelis Rēdlihs, bet Edgars Masaļskis atvairīja 40 metienus. Čempionātā Latvijas izlase finišēja 13.vietā. Latvijas komanda Rīgā atgriezīsies pirmdien plkst.16.30 ar avioreisu no Vīnes.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo spēli (6:3 pret Baltkrieviju) Latvijas komandas sastāvā izmaiņas nebija notikušas – nespēlēja ne Lauris Dārziņš, ne Krišjānis Rēdlihs.

Pēc ļoti piesardzīga spēles sākuma pirmie aktivitātes uzbrukumā izrādīja austrieši. Toties vārtus pirmie guva Latvijas hokejisti. Pēc nospēlētām piecām minūtēm Meijas metienu pretuzbrukumā vārtsargs Veinhandls atvairīja, bet klāt bija Roberts Bukarts, kurš raidīja ripu tukšos vārtos – 1:0.

Austrijas izlase pirmās trešdaļas vidū atbildēja ar vairākiem diezgan bīstamiem raidījumiem skaitliskajā vairākumā (pēc viena ripa skāra vārtu stabiņu). Tiesa, Ankipānam bija laba iespēja mazākumā gūt otros vārtus. Kas neizdevās Ģirtam, 14.minūtē, pacīnoties vārtu priekšā, izdevās Miķelim Rēdliham – 2:0.

Otrā perioda sākumā teicama izdevība palielināt pārsvaru bija Ņiživijam, taču viņa izgājienu viens pret vienu neitralizēja Veinhandls. Toties divas minūtes vēlāk pēc Kaspara Saulieša precīzā metiena skaitliskajā vairākumā austriešu vārtsargs bija bezspēcīgs – 3:0.

Latvijas valstsvienība turpināja dominēt spēlē, un tikai veiksme palīdzēja Veinhandlam nosargāt savus vārtus pēc Cipuļa metiena praktiski tukšos vārtos. Vienubrīd metienu attiecība otrajā trešdaļā bija 13:3 Latvijas hokejistu labā.

Beigās gan bija 17:14 par labu austriešiem. Trešdaļas beigas uz divu Latvijas hokejistu noraidījumu rēķina jau pagāja ar ievērojamu viņu pārsvaru. Vairākas reizes savu meistarību nācās demonstrēt Masaļskim, vienreiz ripa trāpīja pa stabiņu.

Arī trešās trešdaļas sākumā iniciatīva piederēja Austrijas komandai, taču vienā no pretuzbrukumiem neatļauti tika kavēts Cipulis, un cietušajam bija iespēja izpildīt soda metienu. Diemžēl neveiksmes “bullīšu” izpildē Latvijas hokejistiem čempionātā turpinājās arī šajā reizē.

Toties perioda vidū Saulietis skaitliskajā vairākumā “nokopēja” savu pirmās trešdaļas panākumu, no aizsardzības zonas vidus metot ripu pretinieku vārtos – 4:0.

Diemžēl minūti līdz pamatlaika beigām teicamu spēli aizvadījušajam Masaļskim “sauso” spēli “nozaga” Tomass Rafls. Latvijas valstsvienība tomēr ar uzvaru un uz pozitīvas nots pabeidza daudz nervu prasījušo turnīru.

Par labāko spēlētāju Latvijas valstsvienībā pēdējā mačā atzina Kasparu Saulieti.

Pasaules čempionāts hokejā

Latvija – Austrija 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Vārti: 5:01 Bukarts (Meija) – 1:0, 13:30 M.Rēdlihs (Saulietis, Bērziņš) – 2:0, 22:57 Saulietis (Džeriņš, Sotnieks, vair.) – 3:0, 48:47 Saulietis (Sotnieks, Džeriņš, vair.) – 4:0, 59:01 Rafls (Lukass, Roters, vair.) – 4:1
Metieni: 39 (15, 14, 10) - 41 (11, 17, 13)
Soda min.: 14 - 10
Latvija: Masaļskis, Reķis – Pujacs, Cipulis – Vasiļjevs – Ņiživijs, Kulda – Cibuļskis, M.Rēdlihs – Džeriņš – Saulietis, J.Rēdlihs – Sotnieks, Meija – Bērziņš – Bukarts, Ķēniņš – Ankipāns – Pečura, Andersons