Ceturtdiena, 24. oktobris
Renāte, Modrīte, Mudrīte

Latvijas hokeja valstsvienība zaudē Zviedrijai pirmajā pārbaudes spēlē

Latvijas hokeja valstsvienība pirmajā pārbaudes spēlē pirms gaidāmā pasaules čempionāta trešdien Umeo ar 1:4 zaudēja Zviedrijas izlasei. Vienīgos vārtus viesu labā guva Kaspars Saulietis. Piektdien abas komandas tiksies vēlreiz.Spēles sākums abu komandu izpildījumā bija diezgan haotisks. Sestajā minūtē mājinieki nopelnīja skaitlisko vairākumu (divminūšu sods Saulietim), un viņiem bija nepieciešamas tikai 15 sekundes, lai to realizētu – pēc Dāvida Petrašeka šķīliena ripa rikošetā trāpīja Masaļska sargātajos vārtos.

Turpinājumā spēle pagāja ar ievērojamu Zviedrijas hokejistu pārsvaru, un 3 – 4 reizes tikai ar veiksmes palīdzību viesiem izdevās nosargāt vārtus neskartus. Divas minūtes līdz pirmā perioda beigām pēc skaistas izspēles ripa tomēr otrreiz ielidoja Latvijas izlases vārtos.

Otrās trešdaļas sākumā Kasparam Saulietim ar negaidītu metienu no gandrīz nulles leņķa izdevās vienus vārtus atgūt. Taču jau minūti vēlāk zviedri vēlreiz izspēlēja skaitlisko vairākumu – 1:3.

Tāpat kā pirmajā periodā, arī otrajā – īpaši tā otrajā pusē – uz ledus dominēja laukuma saimnieki, tomēr, pateicoties vairākām spilgtām epizodēm Masaļska izpildījumā, Latvijas izlase nosargāja tikai divu vārtu deficītu.

Spēles trešais posms jau aizritēja gluži līdzīgā cīņā. Diemžēl nepilnas piecas minūtes līdz beigām mājinieki pretuzbrukumā guva arī ceturtos vārtus.

Mači ar Zviedriju ir pirmās divas no astoņām Latvijas valstsvienības pārbaudes spēlēm pirms pasaules čempionāta, kas 29.aprīlī sāksies Slovākijā.

Pārbaudes spēle hokejā

Zviedrija – Latvija 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Vārti
: 5:37 Petrašeks (vair.) – 1:0, 17:54 Landers (Karlsons, Peterstrēms) – 2:0, 21:35 Saulietis (Štāls) – 2:1, 22:36 Zakrisons (Silfverbergs, Vidings, vair.) – 3:1, 55:20 Šernbergs (Pēršons, Ekholms) – 4:1
Metieni: 41 - 22
Soda min: 10 - 12
Latvija: Masaļskis, Andersons – Sotnieks, Cipulis – Pečura – Jekimovs, Pujacs – Cibuļskis, Meija – Džeriņš – Bukarts, Iliško – Jass, Štāls – Bērziņš – Saulietis, Jakovļevs – Porejs, Pavlovs – Vilkoits – Ķēniņš.