Piektdiena, 4. oktobris
Modra, Francis, Dmitrijs

Latvijas hokejisti aizraujošā cīņā piekāpjas Kanādai

Latvijas hokeja izlase spēles beigās divas reizes neizmantoja lielo skaitlisko pārsvaru un piedzīvoja zaudējumu pasaules čempionāta ceturtdaļfināla spēlē, ar 2:4 piekāpjoties Kanādai.

= APTAUJA: Kā jūs vērtējiet Latvijas hokejistu spēli ar Kanādu?

= FOTOREPORTĀŽA: Latvijas un Kanādas hokeja spēle

Pirms spēles kļuva zināms, ka savainojuma dēļ laukumā tomēr nevarēs iziet viens no mūsu uzbrukuma līderiem Mārtiņš Karsums.

Kanādieši spēli uzsāka enerģiski un vairāk kontrolēja ripu, taču ne uz ilgu laiku. Pirmos četrus metienus izpildīja tieši Latvijas hokejisti. Labu metienu izpildīja Herberts Vasiļjevs. Latvijas izlase saglabāja ripu kanādiešu zonā un izspēlēja labu pozicionālo uzbrukumu, kas noslēdzās ar bīstamu Laviņa metienu.

Trešajā minūtē Latvija palika skaitliskajā mazākumā (noraidīts Pujacs), taču kanādiešiem netika dota ne mazākā iespēja iesākt sekmīgu uzbrukumu. Tikai mazākuma izskaņā kanādieši tika pie pirmā metiena.

Kanādieši kļuva arvien agresīvāki, par katru cenu cenšoties tikt līdz vārtiem un cīnoties par ripu līdz pēdējam brīdim. Viņi izveidoja divas labas izspēles (Douns un Senluī). Latvijas hokejisti nepalika atbildi parādā un izveidoja vēl trīs  labus momentus pie Meisona vārtiem, liekot kanādiešiem arvien vairāk panervozēt.

13.minūtē kanādieši izveidoja ļoti bīstamu uzbrukumu un izpildīja divus bīstamus metienus. Pēc Fišera metiena ripa trāpīja Masaļskim pa kaklu, kā dēļ bija neliels pārtraukums. Tikmēr Latvijas izlase ieguva skaitlisko vairākumu. Pirmajā iespējā kanādieši atņēma ripu un ļoti meistarīgi vilka laiku. Vairākumā Latvijas hokejisti neizpildīja nevienu metienu.

Četras minūtes pirms ārtraukuma enerģiski labā slidojumā vārtus apslidoja Miķelis Rēdlihs, izdarīja zibenīgu piespēli, kur divu kanādiešu ielenkumā metienu tomēr paspēja izdarīt Džeriņš. Mirkli vēlāk Krišjāņa Rēdliha neprecīzas piespēles dēļ kanādieši pārtvēra ripu un izdarīja trīs ļoti bīstamus metienus.

Pēdējās minūtēs kanādieši sāka izvērst savu pārsvaru, palielinot ātrumu un arvien biežāk izveidojot bīstamus momentus vārtu priekšā. Perioda izskaņā Sotnieks nopelnīja noraidījumu par pretinieka turēšanu. Jau pie pirmās iespejas kanādieši izpildīja metienus. Četrus ļoti bīstamus metienus izpildīja kanādieši, Masaļskis nospēlēja ļoti veiksmīgi. Latvijas izlases centieni pēdējā minūtē vainagojās panākumiem - divas minūtes par bloķēšanu nopelnīja Stemkoss.

Otrais periods sākās ar labu Sprukta tālmetienu un kanādiešu zibenīgu pretuzbrukumu (Senluī). Latvijas izlasei bija laba iespēja skaitliskajā vairākumā atzīmēties rezultatīvi, tomēr metienu vārtsargs ar lielām pūlēm atvairīja.

Perioda trešajā minūtē ļoti labā izskrējienā devās Fišers, Skrastiņš paspēja atgreizties aizsardzībā un pēdējā brīdī iztraucējot viņa metienu. Pretuzbrukumā ļoti teicamu saspēli izdarīja Latvijas hokejisti, Sprukta un Galviņa metienus vārtsargs atvairīja ar lielām grūtībām.

17.minūtē ļoti rupji kļūdījās Latvijas hokejisti maiņas izpildē, to veicot brīdī, kad kanādiešiem bija ripa uzbrukumā. Rojs zibenīgi piespēlēja vārtu priekšā Hītlijam, kurš atklāja rezultātu - 0:1.

Spēles temps ir mazliet krities, turklāt Latvijas hokejisti nopelnīja iespēju skaitliskajam vairākumam. Tā vietā, lai izveidotu pozicionālo uzbrukumu, ripa tika zaudēta un kanādieši aizskrēja ātrajā pretuzbrukumā, kurā no vārtu zaudējuma glāba tikai Masaļska meistarība. Kanādieši pēc mazākuma izturēšanas pamazām atsāka spēlēt agresīvāk, divus bīstamus metienus izpildīja Senluī un Hītlijs.

Perioda vidū savu otro noraidījumu spēlē nopelnīja Sotnieks, kad nespēja tikt galā ar Senluī izrāvienu un viņu pēc metiena izpildes nogāza. Mazākumā Cipulis labi kavēja laiku, pēc lielākas pauzes Cipulis izdarīja labu piespēli vārtu priekšā, taču metiena izpildē kanādiešu aizsargs pēdējā brīdī traucēja.

Dens Hamhuss guva vārtus, izmantojot skaitlisko vairākumu. Tas notika 36.minūtē, kad Hamhusa mestā ripa vispirms trāpīja kādam no aizsargu kājām, mainīja lidojuma virzienu un ielidoja vārtos.

Drīz pēc tam tiesneši piešķīra Vasiļjevam divu minūšu noraidījumu, kaut gan noteikumu pārkāpums pret Hītliju nebija. Kanādieši turpināja uzkurināt tempu un ātri vien nonāca pie Latvijas izlases vārtiem. Kanādieši ātri saspēlējās vārtu priekšā, taču par sitienu pretieniekam ar nūju vēl vienu noraidījumu saņēma Latvijas izlase (M.Rēdlihs).

Minūte un 15 sekundes Latvijas izlasei bija jāspēlē trijatā pret pieciem. Kanādieši ar ātrām ripas izspēlēm izdarīja vairākus metienus pēc kārtas, taču Masaļskis spēlēja labi. Nespējot izmantot lielo pārsvaru, kanādiešu treneris pieprasīja pusminūtes pārtraukumu.

Laukumā bija iznācis ceturtais Latvijas hokejists, izdevās aizsardzībā pārtvert ripu. Vasiļjevs izdarīja teicamu piespēli pie vārtiem Galviņam, kurš raidīja ripu zem vārtsarga tvērējcimda - 1:2.

Prieki ilga tikai 17 sekundes, kad kanādieši atguva divu vārtu pārsvaru. Rupji kļūdījās aizsargi. Masaļskis atvairīja metienu, taču pirmais pie atvairītās ripas piesteidzās Stīvens Stamkoss un raidīja to vārtos.

Kanādieši kāpināja tempu un perioda pēdējās minūtēs sāka plosīt Latvijas izlases aizsardzību. Mirkli vēlāk Dārziņu sodīja ar 2+10 minūšu noraidījumu (par pretinieka turēšanu un par nūjas sišanu aizsargstiklā).

Pēdējo periodu Latvijas hokejisti uzsāka ļoti centīgi un veiksmīgi. Širokovs iznāca laukumā no noraidīto soliņa, uzreiz devās uz vārtiem, piespēlēja Vasiļjevam, kurš ar zibenīgu metienu samazināja rezultātu līdz 2:3.

Jau pēc mirkļa Latvijas izlasei bija vēl viena iespēja pretuzbrukumam. Teicamo iespēju panākt neizšķirtu neizmantoja Miķelis Rēdlihs, kurš pārāk ilgi noturēja ripu. Tūliņ pretuzbrukumā kanādieši guva ceturtos vārtus. Lieliski vārtu priekšā nospēlēja Metjū Lombardi, kurš apspēlēja aizsargus, noguldīja vārtsargu Masaļski un ieraidīja ripu vārtos.

Pēdējā perioda sestajā minūtē tika piešķirts abpusējs noraidījums, bet pēc neilga brīža kanādieši saņēma vēl vienu noraidījumu, kas gandrīz minūti ļāva spēlēt četriem pret trim kanādiešiem. Sākums neizdevās labs, jo neizdevās pat nostāties pozicionāli. Ilgi izdevās noturēt ripu kanādiešu zonā, taču neviens no metieniem neizdevās (trīs metieni tika bloķēti!). Vairākums palika neizmantots.

Desmit minūtes pirms perioda beigām ļoti spraigas cīņas notika kanādiešu vārtu priekšā. Latvijas izlase nospēlēja ļoti veiksmīgi, taču pilnai laimei pietrūka tik vārtu guvuma.  Sekoja Miķela Rēdliha izrāviens un zibenīga piespēle vārtu priekšā, taču Bērziņam metiens neizdevās.

Tikko iznācis laukumā pēc desmit minūšu ilgā noraidījuma ļoti aktīvs vārtu priekšā bija Dārziņš. Latvijas hokejisti bija jau ievērojami pārņēmuši iniciatīvu laukumā, taču neizdevās pēdējā fāze uzbrukumā - metiens.

Sešas minūtes pirms beigām Hītlijs izdarīja metienu, taču pēc tam iesita Masaļskim, par ko saņēma divu minūšu noraidījumu. Skaitlisko vairākumu Latvijas izlasei neizdevās iesākt veiksmīgi, turklāt metiena pozīcijā nonāca kanādieši.

Znaroks pieprasīja pusminūtes pārtraukumu. Masaļskis tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju. Ļoti aktīvā cīņā pie apmales kanādieši nopelnīja vēl vienu noraidījumu - Vlasičs iesita ar nūju pa seju Spruktam. Laukumā bija seši Latvijas hokejisti pret trim kanādiešiem. Milzīgajā pārsvarā bija ilgas saspēles, līdz vārtu priekšā metiena pozīcijā beidzot tika Cipruss, taču uzmeta virsū vārtsargam. Milzu pārsvars tā arī palika neizmantots, jo tā beigās tika pieļautas vairākas nesaprašanās saspēlēs.

Divas ar pusi minūtes pirms apmalē ietrieca Sorokinu, bet Damhuss saņēma 2+10 noraidījumu. Latvijas hokejisti atkal nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, izdarīja vienu labu metienu, taču zaudēja ripu. Kanādieša mestā ripa aizslīdēja gar Latvijas izlases vārtiem.

Sasteigtas piespēles bija galvenais iemesls, kādēļ neizdevās vēlreiz izmantot lielo pārsvaru. Kanādieši aizsargājās ļoti pašaizliedzīgi, bloķējot Latvijas hokejistu metienus. Kanādieši pēdējās sekundēs trīs reizes aizmeta garām.

Labākā spēlētāja balvas saņēma Mārtiņš Cipulis un Dereks Rojs.

Šī pāra uzvarētājs jau piektdien spēlēs pusfinālā. Pretinieks būs Somijas un Čehijas cīņas uzvarētāji.

x x x

Pasaules čempionāts

Latvija 2:4 Kanāda
(0:0, 1:3, 1:1)

Vārtu guvēji: Hītlijs (Rojs, Vēbers) - 0:1 (26:37), Hamhuss (Stamkoss, Doutijs) - 0:2 (34:03, vair.), Galviņš (Vasiļjevs) - 1:2 (37:30, maz.), Stamkoss (Hamhuss) 1:3 (37:47, vair.), Vasiļjevs (Ņiživijs, Širokovs) - 2:3 (41:27), Lombardi - 2:4 (43:07)

Soda minūtes: 24 - 26

Metienu attiecība: 23 - 48 (8-16 / 4-22 / 11-10)

Vārtsargi: Edgars Masaļskis - Kriss Meisons